שתף קטע נבחר

גולש, התגייס לצבא אחאב!

ועד מתיישבי שומרון ובנימין החליט שאם הישראלים לא יבואו לטייל אצלם, הם יבואו אל הישראלים. משחק מחשב שפיתחו מאפשר לגולש להצטרף לצבא המלך אחאב, יהודה המכבי או לצה"ל - ולהגן על האדמה

השנה היא 870 לפני הספירה. המלך אחאב פוקד עליך לעמוד בראש מגדל התצפית שבחומת העיר שומרון כדי להגן עליה מפני חייליו של בן הדד, מלך ארם. לרשותך קשת וכ-20 חצים. גורל התושבים בידך, צא למשימה.

 

 

הקרב הזה, שמשחזר פיסת היסטוריה תנ"כית, הוא חלק ממשחק מחשב חדש מבית היוצר של ועד מתיישבי השומרון ובנימין, שבאמצעותו הם מבקשים להכיר לנוער הישראלי את שורשיו. 


במלחמה נגד בן הדד (צילום מסך, מתוך המשחק)

 

המשחק מאפשר לגולש לבחור תקופה שבה הוא רוצה להגן על אדמות ישראל: תקופת המלכים, המכבים, או ימיה הראשונים של המדינה. אם הוא בוחר להצטרף לצבאו של יהודה המכבי הוא יישלח לגנוב את חרבו של אפולוניוס ממחנה היוונים, חייל ישראלי במלחמת ששת הימים יישלח עם עוזי לקרב על גבעת התחמושת, ויש גם אפשרות לרחף על גלשן אוויר ולעזור לאבותינו לנווט בדרכם אל ארץ ישראל.

 

אם ישראל לא יבוא אל ההר

"אנחנו חושבים שיש בעיה גדולה בעם ישראל", מבהיר איציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין. "חלקים גדולים ממנו אינם מכירים את השורשים ואת ההיסטוריה של מולדתו. לא משנה מה דעתך הפוליטית, חשוב שתכיר את ההיסטוריה. אברהם אבינו לא הסתובב בתל אביב-יפו, וגם לא יצחק ויעקב. הם הסתובבו בגב ההר. כאן הם רעו צאן וגידלו את הילדים שלהם.

 

"לצערנו, עם ישראל, מסיבות שונות - ולא תמיד מפחד או עוינות, אלא לפעמים מעצלות והסתגרות בבית - לא יוצא לטייל ולא מכירים אזורים שלמים בארץ. חשבנו שאם הם לא באים אלינו, נבוא אנחנו אליהם. כי לפעמים בחינוך צריך ללכת בדרכים עוקפות כדי להגיע בצורה טובה יותר למטרה.

 

"מישהו הציע את הרעיון המקסים הזה, שמאפשר לנוער להכיר ולראות את האזור דרך המחשב. כשהוא משחק, הוא

בעצם עובר בשטח כמו שהוא קיים באמת, כאילו הוא מטייל שם, כך שאם הוא יגיע לכאן זה לא יהיה לו כל כך זר. דרך המשחקים אנחנו גם מספרים את הסיפור ההיסטורי. חלק מהסיפורים אינם ידועים וחלק כן. אבל גם בסיפור כמו יהודה המכבי אנחנו נותנים הזדמנות לראות איפה הוא הסתובב, איפה הכל התרחש".

 

בוועד השומרון ובנימין שוקלים להקדיש את המשחקים לזכרם של בני משפחת פוגל שנרצחו. "הרב אודי ורותי פוגל סימלו במעשיהם והתישבותם את הרצון התמידי לחבר את התיישבות לכלל העם", מסביר בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, "אני מאמין שמשחק כזה משיג בצורה מסוימת את רצונם לחבר בין עם ישראל למורשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תצליחו למצוא את החרב של אפולוניוס?
הקרב על גבעת התחמושת
מומלצים