שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שר החוץ המצרי: נדרוש מישראל לשלם על הגז
  השר אלערבי: הסכם קמפ דייויד אינו כולל סעיף למכירת גז ונפט לישראל במחיר מוזל ומי שפירש זאת כך עשה זאת בצורה "מוטעית" או ש"היה מי שרצה לפרש זאת כך". מתכנן לדרוש מישראל לשלם את פערי המחירים על הגז מתקופת מובארק

   

  ד"ר נביל אלערבי, שר החוץ המצרי, דיבר היום (א') בנושא ייצוא הגז המצרי לישראל. בראיון טלוויזיה לערוץ "דרים" המצרי, הצהיר אלערבי כי ארצו תתבע מישראל לשלם על הגז המוזל מתקופת המשטר הקודם.

   

  "אנו נכבד כל מה שחתמנו עליו ואנו נתבע מהם לקיים גם כן", הוא צוטט כאומר. לדבריו, סעיף מס' 8 בחוזה השלום מאפשר לצדדים להקים ועדה משותפת לדיון בהסדרת עניינים כספיים "ואנו נדרוש מישראל את פערי המחירים של הגז שיוצא לישראל בתקופת המשטר הקודם".

   

  אלערבי ציין כי הסכם קמפ דייויד אינו כולל סעיף למכירת גז ונפט לישראל במחיר מוזל וכי מי שפירש זאת כך עשה זאת בצורה "מוטעית" או "שהיה מי שרצה לפרש זאת כך".

   

  אלערבי הנחשב כקיצוני ביחסו לישראל מעלה לראשונה את האפשרות כי מצרים תתבע מישראל לשלם רטרואקטיבית על הגז. דבריו אלה סותרים במידת מה את דברי שר הנפט החדש שטען כי מצרים מעוניינת במו"מ עם ישראל לגבי העלאת המחירים מעתה ואילך.

   

  שר החוץ המצרי הוסיף כי הנשיא מובארק היה "אוצר אסטרטגי" עבור ישראל ברומזו כי זה לא יהיה המצב מעתה. הוא גם אמר שאין להחשיב את איראן כמדינת אויב.

   

  הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים