שתף קטע נבחר

אל-ברדאעי: אם ישראל תתקוף בעזה, נילחם בה

בראיון לעיתון ערבי אמר המועמד לנשיאות מצרים, כי אם ייבחר לתפקיד הוא יפתח במקרה של תקיפה ישראלית את מעבר רפיח ויבחן דרכים ליישום הסכם ההגנה הבין-ערבי

ניסיון לזכות בעוד קולות של בוחרים במצרים או איום ממשי על ישראל? יו"ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לשעבר, מוחמד אל-ברדאעי, שהודיע כי יתמודד לנשיאות מצרים, אמר "אם ישראל תתקוף את עזה, נכריז מלחמה על המשטר הציוני".

 

אל-ברדאעי אמר את הדברים בראיון לעיתון אל-ווטן והם צוטטו היום (ב') בכמה כלי תקשורת בעולם המוסלמי. "במקרה של תקיפה עתידית של ישראל בעזה, אני - כנשיא הבא של מצרים - אפתח את מעבר רפיח ואבחן דרכים שונות ליישום הסכם ההגנה הבין-ערבי".

 

הוא הוסיף, כי ישראל שולטת באדמה הפלסטינית ולא היתה התקדמות מוחשית בהתקרבות בין הצדדים, בגלל חוסר האיזון בעוצמה באזור והמצב הוא שמדובר בשלום חד-סיטרי".

 

בהתייחסו לסדר היום שלו עבור מצרים, אמר המועמד לנשיאות כי חלוקת ההכנסה בין המעמדות השונים במדינה נמצאת בעדיפות הגבוהה ביותר, במקרה שינצח בבחירות הקרובות.

 

מול אל-בראדעי צפוי להתמודד בבחירות לנשיאות - מזכ"ל הליגה הערבית ושר החוץ

 לשעבר של מצרים, עמרו מוסא. הוא התייחס בחודש שעבר ליחסים עם ישראל. "משרד החוץ בתקופתי סבל ממדיניות שלילית מצד ישראל בנוגע לשלום", אמר מוסא, שכיהן כשר חוץ בשנים 1991-2001. "חשבנו שתהליך השלום הוא כמו גלגל מים - מסתובב ללא סוף מבלי שהוא מגיע לנקודה מוגדרת. דעתי היתה שצריך להיות כנים עם הישראלים ולנקוט כלפיהם בצעדים נחרצים במסגרת פעולתו של משרד החוץ. אולי דבר זה יצא חוסר הסכמה בכל הנוגע לקשרים עם ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל-בראדעי. קו תקיף נגד ישראל
צילום: רויטרס
מומלצים