שתף קטע נבחר

סחיטת עומרי קנדה: "נשים בבגאז' וניקח לאשדוד"

הנאשמים בפרשת הסחיטה הגדולה איימו על כדורגלן הפועל תל אביב בעקבות חוב שצבר בהימורים. אחיו של קנדה נחלץ לעזרתו, וסיפר לחוקרים על האיומים: "הבן אדם ימות"

"אנחנו שמים אותו בבגא'ז ולוקחים אותו לאשדוד, הבן אדם ימות", כך איימו הנאשמים בפרשת הסחיטה הגדולה שנחשפה לאחרונה על עומרי קנדה, שחקן הכדורגל של הפועל תל אביב שנקלע לחובות בעקבות הימורים. הם אף איימו עליו שאם לא ישלם הם ימנעו ממנו להמשיך ולהתאמן בקבוצה. שני אחיו של השחקן נחקרו במשטרה, וכעת ynet חושף את מה שאמרו לחוקרי המשטרה.

 

קנדה סיפר לחוקריו כי צבר חוב של כ-65 אלף שקלים כתוצאה מהפסד באתר הימורים, וכיוון שלא יכול היה לשלם אותו קיבל "אשראי" מהאתר להמר כאוות נפשו. משלא הצליח לעמוד בהחזר החוב, הגיעו אליו שליחיהם של אותם בעלי חוב, שהואשמו בפרשת הסחיטה שזכתה לכינוי "עץ הרימון", אחת מהגדולות שנחשפו במדינה.

בפרשה הואשמו גם העבריין מיפו עיזאת חמאד ועוד 16 בני אדם נוספים בגין שורת פשעים חמורים.

 

את רגעי הפחד שחווה ברגע הסחיטה, תיאר קנדה בחקירתו: "באתי לאחי עדי הביתה ואמרתי לו שאני חייב כסף לבן אדם. זה היה כסף של הימורים, הימרתי באיזה אתר שמישהו נתן לי, והפסדתי".

 

קנדה, שמתגורר בשכונת תל ברוך בצפון תל אביב, סיפר לחוקרים כי רץ לעבר ביתו של אחיו המתגורר בסמוך אליו כדי שיעזור לו. "ביקשתי מאחי שייתן צ'ק, ביקשתי מאחי שיירד למטה דחוף, לא עליתי כי אשתו הייתה בבית. הוא ירד למטה אמרתי לו שהסתבכתי עם בן אדם ביקשתי שיעזור לי ואמרתי לו שאני חייב שייתן לי שישים אלף שקל דחוף כי קובי הזה בדרך לקחת כסף שמגיע לו".

 

"בוא בוא לבגאז' לא בצעקות... באיום"

בעוד הוא ואחיו מדברים ביניהם מחוץ לבית, הגיעו למקום ארבעה בני אדם, שלושה מהם הואשמו בפרשה: חי עזרא, נסים אלעזר המכונה "נסים הקווקזי", וקובי יוסף המכונה "קוביקו".

 

"פתאום יוצאים מהרכב ארבעה אנשים, חי ניסים, חי עזרא, ניסים הקווקזי וקוביקה", סיפר קנדה בחקירתו, "ואז קוביקה בא לאחי (עדי) והוא עשה לו ככה, בדק אם יש מכשיר הקלטה או משהו, מישש ואמר לו איפה הכסף שלי? אחי אמר לו רגע, בוא דקה ננסה לסדר משהו, ננסה, אתה יודע, זה פריסה טובה או משהו. אז חי עזרא אמר לאחי אם אתה לא מביא לנו את הכסף עכשיו אני שם אותו בבגאז', הכוונה אותי, בוא בוא לבגאז' לא בצעקות... באיום".

 

ברגעים האלה, מספר קנדה לחוקריו, הוא נלחץ ופחד שהארבעה יפגעו בו. "הייתי לחוץ, מאוד היה לי קשה לנשום, נלחצתי, נשמתי בכבדות, מאוד פחדתי. ואז קובי בא אלי ואמר לי 'תראה גבר אני לא רוצה לפגוע בך רק תיתן לי מה שמגיע לי'. הוא היה מאוד נחמד".

 

קנדה לאחיו: "תספר להם על הכל"

אחיו של השחקן, עדי קנדה, לא מיהר לשתף פעולה עם חוקרי המשטרה בתחילה. החוקרים הפגישו את האחים בחדר החקירות, ורק לאחר שעדי, בעל קווי חלוקה של דברי מאפה, קיבל את אישורו של עומרי, הוא הכחיש מכל וכל את הקשר לאירוע הסחיטה.

 

"תשמע רגע", אמר לו עומרי כשנפגש עמו בחדר החקירות, "סיפרתי להם, אני לא החשוד, סיפרתי להם על כל הארבעה שיצאו מהאוטו". הוא ניסה לשכנע את אחיו לדבר, "תספר אחי, זה לא מלשין. תספר רק מה היה, ובוא נראה אחי, אלה סמרטוטים". הוא הרגיע את אחיו כי אין לו מה לחשוש, כיוון שהוא אינו חשוד בפרשה. "דבר איתם על זה. וואלה אחי, לא עשיתי כלום, על הזין שלי, אתה יודע שלא מרגש אותי כבר כלום, תן להם, מה זה תן להם גבר, כאילו על מה שבא, על הכל". גם חוקר המשטרה פנה לעדי והרגיע אותו: "עזוב, אנחנו לא מחפשים, נפלתם קורבן, כמוכם יש עוד עשרות בסיפור הזה".


"הם אמרו שיקשרו אותו חבל על הזמן", קנדה במדי קבוצתו (צילום: אלי אלגרט)

 

לאחר שעדי הבין כי הוא יכול לספר על מה שאירע, הוא סיפר לחוקרים על הסחיטה בתל ברוך. "אחי עומרי התקשר אליי ערב אחד ובכה, ביקש ממני שאני ארד רגע למטה כי צריכים לבוא עליו ארבעה אנשים לדבר איתו", סיפר האח. כשהארבעה הגיעו אליהם תיאר אותם האח כ"קרנפים". "כשהם יצאו מהאוטו הם אמרו לי 'אנחנו שמים אותו בבגאז' ולוקחים אותו לאשדוד, הבן אדם ימות".

 

"ביקשתי שייתן צ'ק כי אם לא יפרקו אותי"

כשניסה האח לערב את ההורים ולדבר עם הסוחטים, הם המשיכו לאיים ואף הגבירו את איומיהם. "אמרתי לו שמע, אני לא חייב לך כסף, אני לא יודע מה אתה מדבר, אני כולה באתי לפה כי אח שלי ביקש שאני אבוא", סיפר עדי, "אז הם אמרו, עומרי כנס לאוטו, אמרתי לו, תשמע אם הוא חייב לך כסף, לך להורים שלי, ההורים שלי יתנו כסף, הוא אומר לי אני אערב את הפועל תל אביב, אני אקח אותו ואז הוא צעק, כאילו צעקו ביניהם, שימו אותו, שימו אותו בבגאז' בואו ניסע מפה,

עזבו אותו וזהו".

 

בשלב הזה היה ברור לעומרי לו שאם אחיו לא ישלוף צ'ק וישלם להם במקום, הוא בסכנת חיים. "לקחתי את אחי הצידה וביקשתי ממנו שייתן להם צ'ק כי אם לא תהיה בעיה, יכניסו אותי לבגאז' או יפרקו אותי". לאחר מכן, מספר שחקן הכדורגל, הוא רץ עם אחיו לאוטו "כי רצינו לסיים את זה מהר", אחיו הוציא פנקס צ'קים ורשם על סך שישים וחמש אלף שקל. פרט לסכום, הם גם נאלצו לשלם עשרה אחוזי ריבית על העיכוב בתשלום. " זה קנס אבל לא היה פה בכלל מקום לשאלה של להתנגד, לא רציתי להתנגד", סיפר השחקן לחוקריו.

 

גם עמית, אחיו השני של עומרי סיפר בחקירתו כי "הם אמרו לו שאם הוא לא יביא כסף ויקחו אותו יקשרו אותו חבל על הזמן. לא יתאמן לא שום דבר עד שיש כסף".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"חששתי שיפגעו בי". עומרי קנדה
באדיבות האתר הרשמי של הפועל תל אביב
מומלצים