שתף קטע נבחר

צפו בצפון: מפלים בחיפה, מאגרי המים מלאים

לפחות 50 מ"מ ירדו בתחנות המדידה בגליל העליון ובחיפה נמדדו 30 מ"מ מאז שעות הלילה. כבישים הוצפו וגרמו לפקקי תנועה כבדים, אבל כולם מחייכים: "הדבקנו את הפערים. התמלאות המאגרים תאפשר לדחות ההשקיה בשלושה שבועות"

ישראל אולי מתייבשת - אבל לא הכל שחור: אזור הצפון חווה היום (ג') את אחד מימי אפריל הגשומים ביותר שידע זה שנים. מאגרי המים ברמת הגולן מלאים כמעט לגמרי - דבר שצפוי לדחות את הצורך בהשקיה מלאכותית בשלושה שבועות לפחות. במרבית תחנות המדידה - מכפר בלום, חרשים ועד חיפה - מתקרבת כמות המשקעים אל הממוצע הרב שנתי.

 

תושבים רבים המתגוררים בחיפה דיווחו ל-ynet על כמויות גשם חריגות יחסית לאביב, וצילמו סרטונים בהם נראים רחובות הדומים יותר לנהרות ומפלי מים בסמוך לבניינים. באזור חיפה הורגשו עומסי תנועה כבדים בשל תנאי מזג האוויר ודווח כי מכוניות רבות נתקעו.

 

"חבל על הזמן מה שקורה כאן, אני לא רואה את אי התנועה, כל הכביש מכוסה מים, סיפר ערן שפירא, תושב גבעת נשר. "מכוניות עומדות באמצע הכביש בלי לזוז, פשוט בלגן מטורף ופקקים מטורפים. מאתמול בלילה לא מפסיק לרדת גשם, היו שש שעות ללא הפוגה. אולי נארוז שקי מים ונעביר לכנרת?"

 

מפל באמצע רחוב בחיפה

 

מחברת "מטאו-טק" נמסר כי מאז שעות הלילה ירדו עשרות מילימטרים של גשם בכל אזור הצפון. במירון ירדו לא פחות מ-53 מ"מ, וכמות דומה נמדדה בכמה יישובים אחרים בגליל העליון. חיפה זכתה ב-30 מ"מ וביתר האזורים נמדדו 20 מי"מ לפחות.

 

החזאי נחום מליק סבור כי מדובר בכמויות גשם יוצאות דופם ביחס לאפריל, והן מביאות את הכמות המצטברת שירדה השנה באזור הצפון למצב מצויין.

 "הכמות שירדה במירון רק ביממה האחרונה מהווה את הכמות הממוצעת לכל אפריל. הדבקנו את כל הפערים. אירועי הגשם האחרונים השלימו את המכסה בצפון, הלוואי על מרכז הארץ - שם עדיין יש גירעון של 30-40 מ"מ ביחס לממוצע". מליק הוסיף כי הגשמים צפויים להימשך גם הלילה וייפסקו מחר בצהריים. 

  

יו"ר אגודת מי גולן, יגאל חן, אמר ל-ynet כי בבדיקה שהתקיימה בצהריים במאגרי רמת הגולם עולה כי "כל המאגרים בצפון הרמה ובמרכזה מלאים, ואילו ומאגרי דרום הגולן שלושת רבעי מלאים". לדבריו, מצב כזה לא נרשם בשנים האחרונות שהיו כזכור שחונות במיוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיתון במקום מטריה
צילום: ירון ברנר
שומרים על הכיפה מהרוח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים