שתף קטע נבחר

מפלגת העצמאות ממשיכה ב"דרך השלישית"

מפלגת העצמאות נרשמה אצל רשם המפלגות על הפלטפורמה של הדרך השלישית, מפלגתו לשעבר של אביגדור קהלני

עכשיו זה רשמי: אהוד ברק וארבעת פורשי סיעת העבודה הנוספים הקימו מפלגה. השבוע נרשמה מפלגת העצמאות אצל רשם המפלגות. בשל סיבות פרוצדורליות, נרשמה העצמאות על הפלטפורמה של הדרך השלישית, מפלגתם ז"ל של פורשי העבודה, בראשה עמד אביגדור קהלני.

 

סיעת העבודה וסיעת העצמאות הסכימו השבוע שחצי ממימון המפלגות של העצמאות יועבר לעבודה, כדי לסייע לה בתשלום חובותיה. אהוד ברק החל בגיוס חברים למפלגתו החדשה. בכינוס סגור השבוע בתל-אביב קרא לנוכחים להתפקד למפלגתו: "אני לא יכול להציע לכם עבודה, אך אני קורא לכם להתפקד למפלגה על מנת להשפיע".

 

ברק אמר שהוא נמצא בממשלה, "כי אני מאמין שאני משפיע על ביבי. אם אתם רוצים לבלום את ליברמן, אני קורא לכם להתפקד לעצמאות. ישראל צריכה ליזום מהלך מדיני". שותפו של ברק לפילוג העבודה, השר שמחון, אמר: ''השתלטנו על הדרך השלישית, אנחנו מפלגה בישראל. יש הסדר כספי עם העבודה ואנחנו יוצאים לדרך".

 

ב-17 בינואר נפל דבר במערכת הפוליטית, כאשר אהוד ברק הודיע שהוא מתפלג ומקים סיעה נפרדת בשם "העצמאות" יחד עם מתן וילנאי, שלום שמחון, עינת וילף ואורית נוקד. הוא תקף את חברי העבודה שנגררו שמאלה ל"פוסט מודרניות ולפוסט ציונות". אחר כך הגיעה מתקפת הנגד מצד חבריו של ברק, שנדהמו לשמוע שמפלגתם התפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עצמאים בשטח. אהוד ברק
צילום: AP
מומלצים