שתף קטע נבחר

צילום: צפריר אביוב

ציפי לבני ומתן וילנאי שרו מול הטילים

למרות הירי הבלתי פוסק מרצועת עזה, מאות בני אדם הגיעו לקיבוץ בארי כדי להשתתף בערב שירה בציבור. גם השר להגנת העורף, יו"ר האופוזיציה וח"כ שאול מופז נתנו קולם בשיר: "צריך לעזור לתושבי עוטף עזה ולא לנטוש אותם בשום פנים ואופן"

לא נותנים לחמאס לקבוע את סדר היום: למרות עשרות פצצות המרגמה והרקטות שנורו בימים האחרונים לעבר יישובי עוטף עזה, החליטו בקיבוץ בארי לקיים אמש (יום ו') כמתוכנן את ערב השירה בציבור של "פרלמנט העמק". "זו ארץ ישראל שיודעת להתאחד ולשיר מול הטילים, ולרקוד מול מה שקורה", אמרה יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, שהשתתפה באירוע ואף ניסתה את כוחה בשירה.

 

לערב השירה בציבור הגיעו מאות משתתפים, ביניהם גם השר להגנת העורף מתן וילנאי, יו"ר ועדת חוץ וביטחון חבר הכנסת שאול מופז ואלוף פיקוד הדרום טל רוסו. "זה מדהים", אמר רוסו על האירוע, שאליו הגיעו גם תושבים מהצפון. "זה מראה על חוסן, וזה מחמם את הלב. אני שמח להיות פה ולראות את זה, זו העוצמה של עם ישראל".

 

הסלמה בדרום - הכותרות האחרונות ב-ynet:

עדכונים שוטפים גם בפייסבוק של ynet

 

"הצבא הוא חזק ובשביל האזרחים, אם הם מסוגלים להתאסף ולשיר בימים לא פשוטים אלה, זה מחמם את הלב ומחזק את הצבא", הוסיף אלוף הפיקוד, "כעת כולם בעוצר יציאות, ועובדים כדי שיהיה קצת ביטחון ונוכל לחיות חיים נורמליים".

 

יו"ר האופוזיציה סירבה להתייחס באירוע לאופן הטיפול של הממשלה בירי מרצועת עזה ואמרה רק כי "בזמנו יצאנו לעופרת יצוקה כדי להשיב את ההרתעה, שכיום מתפוררת. אני מאמינה שמול חמאס ניתן להשתמש רק בכוח".

 

"אי אפשר לעצור את החיים" 

עמיתה למפלגת קדימה, חבר הכנסת מופז, אמר כי "החשבון שלנו עם החמאס הוא מר ונוקב. מדינת ישראל צריכה לקבוע את סדר יומם של האזרחים ולא החמאס". לעומת לבני, הוא קרא לממשלה לשנות את המדיניות שלה ולחזור לבצע חיסולים: "כל מי שמחזיק קסאם ביד צריך לדעת שהחיים והמוות ביד הקסאם". השר וילנאי הדגיש כי "צריך לעזור לתושבי עוטף עזה ולא לנטוש אותם בשום פנים ואופן. הממשלה לא נטשה אותם".

 

שלמה כרמלי, תושב עפולה, סיפר כי שני אוטובוסים מלאים הגיעו מהצפון כדי לחבק את תושבי

עוטף עזה. "אם זה צריך לקרות זה יקרה ואם לא זה לא יקרה", אמר על איום הרקטות, "לא צריך לחשוש. נתגבר". לבנה בת שבע מכפר יחזקאל אמרה: "לכל כדור יש כתובת ואנשים חיים פה על בסיס יומיומי. אי אפשר לעצור את החיים. אנחנו צריכים לעשות מה שתכננו ואני שמחה שלא התבטל. באנו לחזק וזה מחזק גם אותנו. שום דבר לא מפחיד אותנו".

 

רני דריינן, סגן יו"ר הסוכנות היהודית, שהאירוע התקיים תחת חסותה, אמר: "לדאבוננו זה יוצא בעיתוי מיוחד. הערב מתקיים באמירה מאוד ברורה שאת המנגינה שמנגנים פה כבר 70 שנה אי אפשר להפסיק והעולם היהודי לא ייתן להפסיק אותה. באופן טבעי יש חשש. היום הזה הוא יום קשה, ואני מקווה שהמצב יירגע תוך יום יומיים. אבל איש לא יודע מה יילד יום. אבל מה שקורה פה הערב הוא התשובה האמיתית למצב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"ההרתעה מתפוררת". לבני (ארכיון)
צילום: ירון ברנר
מערכת כיפת ברזל בפעולה
צילום: AFP
מומלצים