שתף קטע נבחר

צילום: צפריר אביוב

ישראל ביתנו תתבע: הפלת חמאס - יעד אסטרטגי

בעקבות ההסלמה הביטחונית בדרום מתכוון אביגדור ליברמן לדרוש את הפעלת סעיף 11 בהסכם הקואליציוני עם הליכוד, הקובע כי הפלת שלטון חמאס ברצועת עזה הוא "יעד אסטרטגי". הנושא יעלה בוועידת ישראל ביתנו שתתכנס ביום ד'

ישראל ביתנו מתכוונת לתבוע מהליכוד את הפעלת סעיף 11 בהסכם הקואליציוני, הקובע כי הפלת שלטון חמאס ברצועת עזה הוא יעד אסטרטגי של ישראל. הנושא צפוי לעלות בוועידה של ישראל ביתנו שתתקיים ביום רביעי, על-רקע ההסלמה הביטחונית בדרום ביוזמתו של של יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, המבקש את גיבוי מפלגתו להוביל מהלך מוצהר.

 

עד-כה נמנעו ממשלות ישראל, כולל זו של אהוד אולמרט, להכריז כי הפלת הארגון היא יעד ישראלי אסטרטגי. במהלך מבצע "עופרת יצוקה" לפני כשנתיים אף נמנעו מנהיגי ישראל מלהכריז שזו מטרת המבצע. עם הקמת ממשלת נתניהו, עמד ליברמן על-כך שהנושא זה יופיע בהסכם הקואליציוני, וכעת הוא מבקש להטיל את כובד משקלו להפעלת הסעיף. 

  

בפרק המדיני של ההסכם הקואליציוני נכתב בין היתר כי "הממשלה תפעל בנחישות ובהתמדה כנגד ארגוני טרור המאיימים על ישראל ותעשה כל שנדרש כדי למגרם.

 יעד אסטרטגי של מדינת ישראל יהיה הפלת שלטון חמאס בעזה. הממשלה תפעל בנחישות להפסקת כל ירי על המדינה ותושביה, בדגש על ירי מרצועת עזה. הממשלה תפעל למניעת הזרמת כספים לארגוני טרור ולגורמים טרוריסטיים, תפעל למניעת הסתה לרבות במערכות חינוך, דת והסברה ולא תנהל משא ומתן מדיני עם ארגוני טרור".

 

ל-ynet נודע כי נושא נוסף שעתיד לעלות בוועידת ישראל ביתנו, הוא תביעת המפלגה לחדש את הבנייה ביהודה ובשומרון. כמו כן יתקיימו דיונים על עמדות המפלגה בנושאי ביטחון, חוץ, כלכלה, עליה והתיישבות ונושאים נוספים. ועידת ישראל ביתנו מתקיימת אחת ל-4 שנים וצפויים להשתתף בה כ-450 צירים, שנבחרו בשלושת החודשים האחרונים בסניפי המפלגה. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. הסעיף לא הופעל עד-כה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים