שתף קטע נבחר

זכתה בתחרות יופי וסולקה מבית הספר הדתי

תלמידה מצטיינת בתיכון ממלכתי-דתי במרכז הארץ התרגשה מ"החוויה הגדולה בחיים", שגבתה ממנה בהמשך מחיר כבד. "הקפדתי להתלבש בשמלות צנועות", היא אמרה ל-ynet. משרד החינוך: התלמידה בחרה לפעול בניגוד להנחיות

מעיין מדר לא האמינה שהחוויה הגדולה בחייה תוביל להשפלה כואבת. רגע לפני הבגרויות והגיוס לצבא, הנערה מיישוב במרכז הארץ שזכתה בתחרות יופי מקומית - סולקה מבית הספר.

 

מדר, תלמידה מצטיינת ונציגת מועצת התלמידים בית ספר ממלכתי-דתי, החליטה לפני כחודשיים להירשם לתחרות מלכת יופי שנערכה באזור מגוריה. היא וידאה לפני כן שהתחרות לא כוללת בגדי ים או לבוש פרובוקטיבי כמו מחשופים.

 

במסגרת התחרות נערכו למתמודדות מספר מבחנים, ולגמר שנערך בשבוע שעבר הגיעו 16 נערות, ביניהן מדר. "זו הייתה התרגשות מאוד גדולה, כולנו התאפרנו ולבשנו שמלות מדהימות והרגשנו כמו בתחרות מלכת יופי אמיתית", היא שיחזרה בשיחה עם ynet.

 "בסוף האירוע, כשהכריזו שאני הזוכה הרגשתי הכי שמחה בעולם, לא האמנתי שאני אזכה, אנחנו ישוב קטן וכולם פרגנו ומחאו כפיים ואין ספק שזו הייתה החוויה הכי גדולה שהייתה לי בחיים".

 

כעבור יומיים, האופוריה נקטעה באחת. מעיין הוזמנה לחדר מנהלת בית הספר ונאמר לה שבשל השתתפותה בתחרות היופי היא מורחקת מהמוסד, והטיפול בנושא עובר להנהלת האגף הממלכתי-דתי במשרד החינוך. לטענת ההנהלה, הבנות לבשו בתחרות שמלות ללא שרוולים - מה שסותר את נהלי בית הספר המחייבים לבוש צנוע.

 

"לא יכול להיות שההנהלה תתערב בחיי הפרטיים"

"הייתי בהלם ולא ידעתי מה להגיד", מספרת מעיין. "אפילו בחלומות הכי גרועים שלי לא האמנתי שתחרות היופי תעשה כזה בלגן, במיוחד שהקפדתי להתלבש בשמלות צנועות ולא חושפניות. אני מכבדת את החוקים והנהלים בבית הספר, אבל לא ייתכן שההנהלה תתערב בחיי הפרטיים ותקבע מה מותר ומה אסור לי לעשות.

 

"זו השנה האחרונה שלי בלימודים ואני שואפת לסיים הכי טוב שאפשר. אני מרגישה מיואשת וחסרת אונים, אבל אני מאמינה שבקרוב הכל יסתדר ואני אוכל לחזור ולהיות עם החברות שלי בכיתה", היא

הוסיפה.

 

הוריה הזועמים של מדר פנו לראש המועצה המקומית שהבטיח לטענתם לפעול להחזרת הילדה לספסל הלימודים. "כואב לי הלב לראות את הילדה מיואשת", סיפרה אמה. "היא הלכה לתחרות בסך הכל בתור תחביב וכשהכריזו עליה כזוכה הייתי האמא הכי גאה ומאושרת בעולם. אסור לשכוח שהילדה בפתחן של הבגרויות ולא יכול להיות שבית הספר יפגע בעתיד שלה".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "עם היוודע דבר השתתפות התלמידה בתחרות למנהלת בית הספר, זומנו הוריה לשיחה בה הובהר להם כי תחרות מסוג זה מנוגדת לערכי החינוך הדתי. התלמידה בחרה לפעול בניגוד להנחיות, ובימים אלה המקרה נמצא בבדיקת האגף לחינוך ממלכתי-דתי להחלטה על המשך טיפול".


פורסם לראשונה 11/04/2011 00:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחזור ללמוד? מעיין מדר
צילום: אספוסה צלמים
מומלצים