שתף קטע נבחר

30 לפיגוע באיתמר: "לא שוקעים במרירות, בונים"

מאות בני אדם, בהם קרוביהם של משפחת פוגל והרב שלמה עמאר, השתתפו בטקס הנחת אבן הפינה של מבנה הישיבה הגבוהה באיתמר על שם אהוד שנרצח. "אתם בטח מסתכלים מלמעלה ותוהים על מה כל הרעש", אמר אביה של רות

מאות בני אדם התכנסו היום (א') באיתמר במלאת 30 לפיגוע בו נרצחו חמשת בני משפחת פוגל, וציינו את הנחת אבן הפינה למבנה הקבע של הישיבה הגבוהה, בה לימד אבי המשפחה. המבנה עתיד להיקרא "משכן אהוד", על שמו. בין הנוכחים היו קרוביהם של משפחת פוגל, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה, חברי הכנסת ציפי חוטובלי ואורי אריאל, ויו"ר מועצת יש"ע, דני דיין.

 

"אתם עכשיו מסתכלים עלינו מלמעלה ובטח מתפלאים לראות כל כך הרבה אנשים כאן", אמר אביה של רות פוגל, הרב יהודה בן ישי. "על מה כל הרעש? על מה כל ההתעוררות הזו? אתם בטח לא ידעתם בעצמכם מה טמון בנשמות שלכם. אני באתי להגיד כאבא שהכל לכבודכם.

 

"אנו המשפחות משתדלות למלא את חלקנו, חלקנו הקטן, בכבוד שעם ישראל כולו רוחש לכם. הייתם אנשים כל כך אנושיים במסלול הארוך-קצר שלכם. אנשים לא מפסיקים להתקשר אלינו מכל העולם, 30 יום אחרי", גילה האב, "ממשיכים לספר לנו ההורים מי הייתם ומה אתם ממשיכים להיות".

 

חיים פוגל, אביו של אהוד, הוסיף בדבריו: "מסכת חייכם קצרה ומלאת חוויות. מנצרים שקראה לכם ללמוד תורה דווקא במקום הקשה, החשוב והמאתגר הזה, דרך מאבק עיקש לשכנע את עם ישראל בטעות הנוראה שבגירוש גוש קטיף, וכלה בבנייה מחדש את ביתכם באריאל ובאיתמר, התחנה האחרונה.


הנחת אבן הפינה. "מתקשרים אלינו מכל העולם" (צילום: עידו ארז)

 

"כמה אהבנו לארח אתכם, לבקר אתכם", המשיך. "אודי, גדלת בנווה צוף ובכל תחנות חייך מצאת חברים רבים, מהישיבה הקדם-צבאית, דרך השירות הצבאי והמילואים ולימוד התורה לו הקדשת את שנותיך האחרונות. כולם זוכרים אותך לטובה".

 

הרב עמאר: "אשריכם שאתם לא שוקעים במרירות"

"יש אבל של יחיד, יש אבל של משפחה, יש אבל של יישוב ועיר, אבל יש אבל של הכלל כולו", אמר הרב עמאר בפתח הטקס, "אשריכם שאתם לא שוקעים במרירות אלא בונים בית ראוי לשם בקול ששון ובקול שמחה. אשריכם שאתם עומדים בשלכם גם בשעות קשות אלו".


אביה של רותי, הרב בן ישי, ואביו של אהוד, חיים פוגל (צילום: עידו ארז)

 

רבים מהבאים חתמו על כתב המגילה שהושלך ליסודות המבנה, לאחר שהוקרא על-ידי ראש הישיבה והרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל (מיל') אביחי רונצקי. ראש המועצה מסיקה ציין בדבריו באירוע כי יש בהקמת המבנה מן הגשמת האידיאלים של הרב פוגל.

 

"כל בניין כאן עבר תחת ידיו, לימוד התורה שלו נעשה מתוך שליחות לאומית והתיישבות בארץ", אמר. "מהישיבה הזו בה לימד, יוצאים תפארת בחורים שתורמים למדינה ולחברה בתחומים שונים. האידיאלים האלה של ארץ ישראל, תורת ישראל, במקום הקדוש הזה באיתמר היא עדות לכך שאף אחד לא יוכל לנו".

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משתתפים בטקס. "עומדים בשלכם גם בשעות קשות"
צילום: עידו ארז
מומלצים