שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בית המשפט: אבנר הררי לא ניסה לרצוח
  בינואר 2010 נעצר הררי על-ידי שוטרים, שחשדו כי הוא מתכוון לרצוח את אייל בליסה בגבעת שמואל. בית המשפט זיכה אותו מעבירת ניסיון רצח: "ראיות נסיבתיות"

  אבנר הררי שוב יוצא זכאי, אך הפעם רק מהעבירה החמורה: בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה הבוקר (יום ב') את הררי מעבירה של ניסיון רצח. עם זאת, הוא הרשיע אותו בעבירה של קשירת קשר והחזקה ונשיאה של נשק. שלושה נאשמים נוספים זוכו מאותו עבירה, אך הורשעו בקשירת קשר. 

   

   

  בינואר 2010 נעצר הררי (57), שידוע כ"מוציא לפועל" של משפחת הפשע אברג'יל, בגבעת שמואל. כמה שבועות לאחר מכן הוא הואשם בניסיון לרצוח את אייל בליסה. בנוסף הוא הואשם בקשירת קשר לביצוע פשע והחזקת ונשיאת נשק. 

   

  הררי בבית המשפט: "מחפשים אותי"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השופט חאלד כבוב אמר, כי לחוקרים היה קושי רב "לפענח" את אבנר הררי. הוא אמר כי הנאשם "לא שגרתי בעליל, מתוחכם, בעל יכולת ורבאלית מרשימה, בקיא ברזי החקירות המשטרתיות, גרסתו התחלפה והשתנתה לפרקים".

   

  בהמשך הוא תיאר את היום שתואר בכתב האישום. "אין מחלוקת לגבי האירועים שקרו באותו יום, אלא לפרשנות האירועים. היו שיחות קודים שניהלו השלושה עם אבנר הררי". הוא גם אמר שאין ראיות כיצד הגיע הנשק לגבעת שמואל. השופט הוסיף, כי מדובר בראיות נסיבתיות, "אשר בבחינת מארגן הכולל אינן מקימות את מידת הוודאות הנדרשת לשם הרשעה בעבירת ניסיון לרצח. ספק לעולם פועל לטובת הנאשם".


  "בעל יכולת ורבאלית מרשימה". הררי בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

   

  עורכי דינו של אבנר הררי, אסף טל ממשרדו של עו"ד אבי עמירם ואורי בר עוז, אמרו בתום הכרעת הדין :"לאחר שנקרא את הכרעת הדין ונלמד אותה נסיק מסקנות וננקוט בצעדים בהתאם". את יתר הנאשמים יצגו עו"ד בועז קניג ועורכי הדין אלון דוידוב וגיא עין צבי מהסנגוריה הציבורית.

   

  הררי הכחיש את האישומים נגדו. "אני חף מפשע", אמר. "המשטרה מחפשת אותי כי פעם שעברה זוכיתי וקיבלתי פיצויים. אני תמיד

   מתחמק מהסמויים - ואני בכלל לא מכיר אותו". בעניין הזיכוי הקודם, הררי מתכוון ככל הנראה לזיכויו מרצח לאון אזולאי ב-2008, שמונה שנים לאחר שהואשם ברצח זה.

   

  במהלך שהותו בכלא, עתר הררי כמה פעמים לבית המשפט בדרישות שונות. בחודש אוגוסט הוא ביקש להכניס לתאו מאוורר. "אין לי שום אוויר. החלונות עם פחים; חם נורא כפי שבית המשפט יודע", הוא כתב. שלושה חודשים לאחר מכן הוא עתר, כיוון שאין תה ארל גריי בקנטינה. בין לבין הוא פנה לבית המשפט, בעניין משך שיחות הטלפון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בית המשפט: אבנר הררי לא ניסה לרצוח"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים