שתף קטע נבחר

צילום: גילי מצא, shutterstock

אל תהיה מצוברח, יש גמ"ח

בהגדה מסופר על ארבעת החכמים שהיו מסובים בבני ברק ודנו ביציאת מצרים. אז נכון, גם היום ניתן למצוא בעיר החרדית למדנים וישיבות - אבל גם הרבה יותר מזה. לקראת החג, ynet יצא לסיור מצולם בבני ברק 2011: פרק א' - גמ"חים

צריך פטישון בשביל עבודת קידוח? מתכנן אירוע ואין מספיק כיסאות? הבני-ברקי המצוי לא יבזבז זמן מיותר בהתלבטויות והיסוסים, הרי לשם כך יש גמ"ח - מפעלי חסד קטנים ועצמאיים, ששמם הוא למעשה ראשי תיבות של הביטוי "גמילות חסדים".

 

 

מה שהחל כיוזמה פרטית צנועה אי שם, כמה עשורים טובים אחורה, הפך ברבות השנים לתעשייה משגשגת של נתינה, עם עשרות מצטרפים מדי שנה. במפתח הגמח"ים של בני ברק (סיווג מיוחד בדפי זהב) תמצאו את הכל - החל ממכשור רפואי מתקדם, ועד גמ"ח שיסייע לכם בבחירת מסלול טיול עם המשפחה בחג. וגם גמ"ח שהוא בכלל אינדקס של גמ"חים נוספים בכל רחבי הארץ. כל מי שצריך מוזמן לבוא ולקחת.

 

כ-1,500 גמ"חים שונים פועלים בבני ברק, וישנם נוספים שעוברים בעיקר מפה לאוזן. לצד גמ"חים "הגיוניים", כהלוואות של מוצרים חד-פעמיים

ומוצצים (למי שנתקע בלי), נמצאים גם גמ"חים מעניינים וייחודיים כגמ"ח המתמחה בטיפול בצהבת באמצעות יונים, וגמ"ח קריסטלים ואבני חן לטובת נשים המתקשות בלידה.

 

היום, כמעט בכל בית שני בבני ברק נמצא גמ"ח - החל ממכשיר פקס המשרת גם אנשים זרים שרוצים לקבל ולשלוח מכתבים, עובר בגמ"ח למלכודות עכברים למקרה שנתקלת במכרסם ב-2:00 לפנות בוקר, וכלה אפילו בגמ"ח ילדים אבודים - אליו מתנקזות כל "האבידות הקטנות" בשבתות ובחגים. הצטרפו אלינו להצצה מרתקת על האנשים שמאחורי החסדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בגדים בזיל-הזול לאברכים וחיילים
צילום: אמיר לוי
צילום: ויז'ואל/פוטוס
גם ב-2:00 בלילה, אם צריך. גמ"ח מוצצים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים