שתף קטע נבחר

סקרי סוף השבוע: שרון מגדיל הפער על ברק

חודש לפני הבחירות מגדיל מועמד הליכוד את הפער על ראש הממשלה ובסקר "גאלופ" שוקע ברק ל-22% תמיכה מול 50% לשרון . ההפתעה: שמעון פרס חוזר לנצח בסקרים ומוביל על שרון בנקודות

תחושות קשות במטה ברק לאור הסקרים המתפרסמים בעיתוני סוף השבוע, על פיהם שרון ממשיך להגדיל את הפער על ברק.
על פי סקר מינה צמח, שמתפרסם ב"ידיעות אחרונות", 50% מהישראלים מדווחים על תמיכה בשרון, לעומת 32% שמדווחים כי יצביעו לברק. לפני שבוע הוביל שרון עם 48% תמיכה מול 35% תמיכה בברק, כשלפני חודש עדיין נרשם כמעט שוויון בכוונות ההצבעה לשני המתמודדים: 42% לשרון ו-40% לברק.
בסקר "גאלופ", שמתפרסם ב"מעריב", הפער בין השניים אפילו גדול יותר. שרון מקבל שם כ-50% מהקולות (42% בשבוע שעבר), לעומת 22% בלבד שקיבל ברק (24% בשבוע שעבר).
דווקא שמעון פרס, שאינו מועמד, גובר על שרון בשני הסקרים ומצליח לנגוס אפילו בציבור מצביעי הימין. בסקר "ידיעות אחרונות" מקבל פרס 49% מול 44% לשרון וב"מעריב" זוכה פרס ל-46% מהקולות מול 43% בלבד לשרון.
51% מהנשאלים אומרים ל"גאלופ" כי אילו הדבר היה אפשרי, היו רוצים שאהוד ברק יפנה את מקומו, על מנת ששמעון פרס יתמודד על ראשות הממשלה.
התמיכה בתהליך המדיני, גדולה אמנם באופן משמעותי משיעורי התמיכה בברק, אך היא נמוכה בהפרש ניכר מסקרי החודשים האחרונים. רק 34% אמרו ל"גאלופ" כי הם מעוניינים בחתימה על הסכם קבע בין ישראל לפלסטינים לפני הבחירות, לעומת 63% שהשיבו בשלילה.
בתגובה לסקרים שהתפרסו הבוקר, אומרים במטה ההסברה של מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון, כי התוצאות מלמדות על כך ש"קמפיין ההסתה של ברק נכשל וכי העם סולד ממנו". גורמים במטה מסרו כי למרות הסקרים ימשיך הקמפיין "להתנהל במסודר עד לבחירות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
ברק ופרס. זה שעולה וזה שיורד
צילום ערוץ 2
נהנה מההפקר. שרון
מומלצים