שתף קטע נבחר

פרץ נפגש עם הרצוג: "פרשת המרוקאי סגורה"

שני המועמדים לראשות העבודה נפגשו על רקע הציטוט של הרצוג בויקיליקס, לפיו טען לכאורה כי ה"מרוקאיות" של פרץ פוגעת במפלגה. פרץ אמר כי הוא מקבל את הבהרות הרצוג

שני המועמדים לראשות מפלגת העבודה עמיר פרץ ויצחק (בוז'י) הרצוג נפגשו הערב (יום ה') לפגישת הבהרה על רקע האמירות מלפני חמש שנים שיוחסו להרצוג, לפיהן אחת הסיבות לירידה בתמיכה בעבודה באותם ימים הייתה העובדה שפרץ נתפש בציבור כ"מרוקאי". בתום הפגישה הערב הודיע פרץ כי הוא מקבל את הבהרותיו של הרצוג, ורואה את הפרשה כסגורה.

 

עדכוני חדשות שוטפים גם בעמוד הפייסבוק של ynet

 

לאחר הפגישה הודיע פרץ כי הוא "מתכוון לפעול בכל כוחו למען אחדות המפלגה, ולנהל את הבחירות הפנימיות תוך התמקדות בנושאים החשובים למדינת ישראל". פרץ הודיע על מועמדותו מוקדם יותר השבוע, אחרי שהרצוג וח"כ שלי יחימוביץ' הציגו את מועמדותם עוד לפני כן. הרצוג הביע השבוע - עוד לפני פרוץ הסערה - חשש שהעבודה בראשות פרץ, המזוהה עם הקו החברתי, תהפוך למפלגת נישה שתזכה ל-2-3 מנדטים בלבד בבחירות הבאות.

 

"פרשת המרוקאי" התפוצצה שלשום. לפי מסמך מאתר ההדלפות "ויקיליקס" שתוכנו פורסם אתמול ב"הארץ", בינואר 2006 - חודשיים לפני הבחירות לכנסת ה-17 - נפגש הרצוג עם דיפלומט אמריקני בכיר. במהלך הפגישה שעסקה בירידה בתמיכה בעבודה, הסביר הרצוג כי אחת הסיבות לכך היא "התפישה הציבורית של פרץ כבלתי מנוסה, אגרסיבי ומרוקאי". עם זאת, הוא ציין כי הוא אופטימי משום שיש "רשימה מצוינת אשר כוללת חברים אשכנזים, כדי לאזן את הרקע הספרדי של פרץ".

 

בעקבות הפרסום אמר ח"כ איתן כבל ממפלגת העבודה, השייך למחנה פרץ, כי על הרצוג לפרוש מהמרוץ לראשות

המפלגה. הרצוג עצמו הכחיש את הפרסום, ואמר: "מדובר בהבל ובעיוות נוראי של דברים שקיבלו פרשנות על-ידי גורם שלא ברור מי הוא. אני לא מתבטא כך ולא חושב כך".

 

הדיפלומט שלפי המסמך שמע את הדברים מפי הרצוג, מספר 2 בדסק המזרח התיכון של מחלקת המדינה ד"ר רובר דנין, הכחיש אתמול בשיחה עם ynet כי הרצוג הגדיר באוזניו את פרץ "אגרסיבי ומרוקאי". "כנציג אמריקני נפגשתי כמה פעמים עם הרצוג, והוא מעולם לא אמר שום דבר גזעני נגד מרוקאים או השמיע דברי ביקורת נגד עמיר פרץ", אמר דנין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר פרץ. "אפעל לאחדות העבודה"
צילום: דנה קופל
הרצוג. "עיוות נורא של הדברים"
צילום: דנה קופל
מומלצים