שתף קטע נבחר

להתראות דיאנה, שלום קייט. אגדה חדשה נולדה

היא נולדה בכפר, התחנכה בבתי ספר יוקרתיים והצטיינה בכל מעשיה. וכן, היא גם שבתה את לב הנסיך הבריטי וויליאם בעת שדגמנה תחתונים. רגע לפני החתונה המלכותית, ynet מגולל את סיפור חיי הנסיכה לעתיד קייט מידלטון. ההשוואה לליידי די המנוחה בלתי נמנעת וגם השאלה: האם גורל קייט יהיה אחר?

בבריטניה העניקו לה את הכינוי המזלזל "Waity Kaity" משום שהמתינה כעשור להצעת נישואין, אבל בקרוב מאוד היא תהיה זו שתצחק אחרונה לאחר שתהפוך לאשה נשואה ולחברה רשמית במשפחת המלוכה. ואם כל זה לא מספיק, יום אחד עוד עשויים תושבי הממלכה המאוחדת לקרוא לה "המלכה קייט". שלושה ימים לפני החתונה המלכותית, ynet מציג: כך נולדה הנסיכה ואגדת העם החדשה של בריטניה. להתראות דיאנה, ברוכה הבאה קייט.

 

החתונה המלכותית בבריטניה - סיקור נרחב ב-ynet:

 

קתרין (קייט) אליזבת מידלטון נולדה ב-9 בינואר 1982 למייקל (טייס ואיש עסקים) וקרול (דיילת לשעבר). קייט היא הבכורה מבין שלושת ילדי משפחת מידלטון - לאחותה קוראים פיפה ולאחיה ג'יימס - ואת ילדותה היא העבירה בכפר באקלבורי שבמחוז ברקשייר בדרום-מזרח אנגליה.  

 

חיה במשך שנתיים וחצי בירדן עם משפחתה. קייט הקטנה (צילום: רויטרס)

 

שני הוריה של קייט מנהלים עסק באינטרנט למכירת צעצועים ואביזרים למסיבות. עם פתיחת העסק, הוא זכה להצלחה רבה והמידלטונים הפכו למיליונרים ולחלק אינטגרלי מהמעמד הבינוני המבוסס בממלכה.

 

ספורטאית מצטיינת

במאי 1984 עברו קייט בת השנתיים ובני משפחתה לעמאן, בירת ירדן, בה הועסק אביה במשך שנתיים וחצי.

ב-1986 שבו המידלטונים למערב ברקשייר, וקייט החלה ללמוד בבית הספר הפרטי "סנט אנדרוז פנגבורן".

 

בבית הספר תיארו את קייט כמי שנהנתה "מכל המובנים של החיים", בהם לימודים, מוזיקה, חוג דרמה וספורט. בגיל 13, לאחר שסיימה את לימודיה בסנט אנדרוז פנגבורן, התקבלה קייט לקולג' מרלבורו היוקרתי בווילטשייר בדרום-מערב אנגליה, מוסד אקדמי ששכר הלימוד השנתי בו עומד על 15 אלף ליש"ט (כ-73 אלף שקל). בבית הספר היא נודעה כשחקנית כדור רשת מצוינת ואף היתה הקפטן של קבוצת ההוקי של הקולג'.  


"תלמידה מבריקה ופופולרית" (צילום: רויטרס)

 

אחד המורים של קייט בקולג' מרלבורו, ניקולס סימפסון, תיאר אותה בפני ה"טלגרף" הבריטי כ"מבריקה, פופולרית ותלמידה כשרונית", שלמדה במוסד כימיה, ביולוגיה ואמנות.

 

דגמנה תחתונים ושבתה את לב הנסיך

לאחר שסיימה את לימודיה בקולג' מרלבורו לקחה מידלטון שנת חופש, במהלכה עבדה במכון הבריטי בפירנצה, היתה חברת משלחת התנדבותית בצ'ילה והשתתפה בשיט סירות מסביב לעולם.

 

החתונה המלכותית בבריטניה - כתבות נוספות:

 

בשנת 2001 התחילה מידלטון ללמוד לתואר בתולדות האמנות באוניברסיטת סנט אנדרוז בסקוטלנד. גם הנסיך וויליאם למד את אותו הנושא ובאותו מוסד אקדמי, אך מאוחר יותר שינה את תחום הלימודים שלו לגיאוגרפיה. דרכם של השניים הצטלבה לאחר שבמרס 2002 נפגשו באירוע צדקה של האוניברסיטה, שבמהלכו דגמנה קייט תחתונים. מהר מאוד הם הפכו לחברים, לשותפים לדירה והחלו לנהל קשר רומנטי.  


דגמנה באוניברסיטה למען צדקה ופגשה את בעלה לעתיד (צילום: גטי אימג'ס)

 

עם תום לימודיה ב-2005, היתה מידלטון נחושה לקדם את הקריירה שלה ובדומה להוריה הקימה בלונדון, מקום מגוריה החדש, חברה למכירת בגדי ילדים באינטרנט. שנה לאחר מכן היא החלה לעבוד כקניינית במשרה חלקית ברשת הביגוד היוקרתית "ג'יגסו", הנמצאת בבעלות בל וג'ון רובינסון, חברים קרובים של הוריה. במקביל עבדה מידלטון, שבמהרה הפכה לאייקון אופנה בזכות סגנון לבושה, בחברת האינטרנט של הוריה.

 

פרידה, חידוש הקשר - והצעת נישואין

באפריל 2007 נפרדו וויליאם וקייט מסיבות לא ברורות, אך מקורבים לבני הזוג טענו כי "הם לא עמדו בלחץ התקשורתי" ויש כאלה שטענו בפני ה"סאן" הבריטי כי "מבחינת קייט, וויליאם לא הקדיש לה מספיק תשומת לב".

השניים נשארו ידידים וכעבור חודשים ספורים שבו להיות ביחד.

 

בנובמבר האחרון הוכיחה מידלטון לכל הממלכה הבריטית, ובעיקר לכלי התקשורת, כי הסבלנות משתלמת בסופו של דבר לאחר שהנסיך הצעיר הציע לה נישואין והעניק לה את טבעת האירוסין של אמו המנוחה, הנסיכה דיאנה 


"לא עמדו בלחץ התקשורתי ונפרדו ב-2007". וויליאם וקייט (צילום: AP)

 

דקות ספורות אחרי שנחשפה טבעת האירוסין שהעניק וויליאם לארוסתו קייט, קרסה מרכזיית הטלפונים של חברת צורפות קטנה במנהטן שייצרה את הטבעת.

 

כולן רצו טבעת "כמו של קייט"

כולן, כך התברר, רצו טבעת "כמו של קייט". "צלצלתי לאשתי ואמרתי, 'מותק, אני לא חוזר הביתה הלילה!'", סיפר מייקל ארנסטיין, מנכ"ל "חברת הספיר הטבעי של ניו יורק", שייצרה את הטבעת בשנות השמונים עבור אביו של וויליאם, הנסיך צ'רלס. "אנחנו בטירוף. זה משנה את העסקים שלנו בן-לילה", הוסיף ארנסטיין, שסבו הקים את חברת הצורפות ב-1939.

 

שעה לאחר שקרסה, שבה לפעול מרכזיית החברה, ובהמשך התקבלו במוקד שלה מאות עד אלפי הזמנות מבריטניה, קנדה, ארצות הברית ומדינות שונות באסיה. 


הסבלנות השתלמה ל"Waity Kaity" (צילום: AP)

 

הטבעת אותה העניק וויליאם לבחירת לבו עשויה מזהב לבן 18 קראט, מעוטרת יהלומים ומשובצת בה אבן ספיר כחולה 18 קראט. ארנסטיין סיפר שבהלה דומה לטבעת אירעה לפני 30 שנה, כשצ'רלס ודיאנה התארסו. אגב, אבן הספיר שווה כ-300 אלף דולרים, ומחירה הכולל של הטבעת מאמיר לכחצי מיליון דולרים.

 

התקשורת נכנסה לתחתונים של קייט

במקביל, עם ההכרזה על אירוסי השניים, הפכה מידלטון - באופן לא מפתיע - למושא הסיקור המרכזי בכל עיתוני בריטניה, שהורידו את הכפפות, החלו לבחון בדקדקנות את חייה ואף לא היססו לפרסם תמונות חושפניות של הנסיכה לעתיד מימיה באוניברסיטה.

 

חודשיים לאחר אירוסיה התפטרה מידלטון מחברת האינטרנט של הוריה ומאז היא העבירה את זמנה באי אנגלסלי, הנמצא סמוך לבסיס של חיל האוויר המלכותי שבו מוצב ארוסה הנסיך. חברים של מידלטון סיפרו כי היא הקדישה את כל כולה לתכנון החתונה עם הנסיך, שמשרת בתפקיד טייס מסוק חילוץ והצלה ומבלה את רוב זמנו בבסיס. 


טבעת האירוסין - של הנסיכה המנוחה דיאנה, אמו של וויליאם (צילום: רויטרס)

 

מאז שנוצר הקשר הרומנטי בין בני הזוג ב-2002, נשמרה מידלטון כסוד לאומי. היה זה תוצאה של הסכם שגובש בין ארמון המלוכה לכלי התקשורת המקומיים, לפיו הם לא יחטטו בחייו הפרטיים של הנסיך עד תום לימודיו. אולם האיפול התקשורתי לא נמשך זמן רב. ב-2005 פורסמו תמונות של בני הזוג בחופשת סקי, ומאז הפכה מידלטון ליעד מועדף של צלמי הפפארצי. עם זאת, היא הצליחה לשמור על פרטיותה במידה רבה.

 

ליידי די מול העלמה מידלטון

למידלטון אין אמנם רקע מלכותי, אך בבריטניה היא נתפשת כמי שיכולה ליטול על עצמה את התפקיד הממלכתי ללא קושי.

במובן זה היא נחשבת ליורשת טבעית לנסיכה הקודמת שקיוותה להיות מלכה אך לבסוף התגרשה מיורש העצר - דיאנה.

 

ההשוואה בין השתיים מתבקשת עוד יותר לאור העובדה שהנסיכה המנוחה היתה אמו של וויליאם ודמות ציבורית אהודה ביותר - לא רק בבריטניה אלא בעולם כולו. לפי פרשנים בבריטניה, סיכוייה של מידלטון להסתגל לחייה החדשים כחברת בית המלוכה גדולים יותר מאשר הסיכויים שהיו בזמנו לדיאנה לאחר שנישאה לנסיך צ'רלס. ויש לכך כמה סיבות:  


התחתנה עם צ'רלס אחרי שישה חודשי היכרות. דיאנה (צילום: גטי אימג'ס)

 

"זה תקופה ארוכה שקייט מטופלת בצורה זהירה ביותר ומסביבה יש אנשים שמבינים כיצד מתנהלת תקשורת מודרנית. היא יודעת בדיוק מה היא מקבלת", אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית מקס קליפורד, איש יחסי ציבור בכיר בבריטניה. 

 

קשר ארוך לפני החתונה - מדד לנישואים יציבים?

כבר שמונה שנים שוויליאם וקייט נמצאים ביחד. לעומתם, דיאנה יצאה שישה חודשים בלבד עם צ'רלס לפני שנישאו. לפי קליפורד, התקופה הארוכה אותה בילו ביחד לפני חתונתם מהווה בסיס חזק ויציב לקשר בין וויליאם לארוסתו מהכפר. "נראה שוויליאם מאוהב בה לחלוטין ולהיפך", אמר איש יחסי הציבור הבריטי שמייצג סלבריטאים רבים.

 

לזכותם של וויליאם וקייט תעמוד כנראה גם העובדה שהם ניהלו מערכת יחסים מודרנית ביותר וכאמור חלקו ביחד דירה זמן רב לפני אירוסיהם - דבר שאי אפשר לומר על צ'רלס ודיאנה שנישואיהם התפרקו והסתיימו בגירושים ובסופו של דבר במותה הטרגי של דיאנה בתאונת דרכים בפריז ב-1997. 


"יש לה ראש טוב על הכתפיים". בובת קייט בחנות בלונדון (צילום: AFP)

 

כאשר עורכים השוואה בין הנסיכה הבריטית המנוחה לנסיכה לעתיד, נראה כי לנושא הגיל של השתיים לפני חתונתן יש תפקיד משמעותי בקביעת גורל חיי הנישואים שלהן. בגיל 29, לקייט מידלטון יש נסיון חיים עשיר למדי בהשוואה לדיאנה, שביום חתונתה היתה בת 20 וצעירה בשתים עשרה שנים מצ'רלס. אגב, הפרש הגילים בין קייט לוויליאם הוא רק חמישה חודשים - וויליאם "קטן" מקייט והוא בן 28. 

 

"המשפחה המלכותית מאושרת"

"קייט היא בחורה אינטליגנטית מאוד. יש לה ראש טוב על הכתפיים והיא הרבה יותר מבוגרת מדיאנה ומכירה את וויליאם", אמר ההיסטוריון המלכותית הוגו ויקרס לסוכנות הידיעות הצרפתית.

לדברי ויקרס, "המשפחה המלכותית ודאי מאושרת. היא זהירה. היא מאוד שקולה. ביטחון איננו המלה המתאימה, אבל היא מאוד בטוחה בעצמה", הוא הוסיף.

 

ההשוואה בין השתיים לא מסתיימת כאן. דיאנה עזבה את בית הספר בטרם סיימה את לימודיה וניסיונה התעסוקתי התמצה בעבודתה כגננת. ובניגוד ל"ליידי די", לעלמה הצעירה מידלטון תואר בתולדות האמנות מטעם אוניברסיטה נחשבת ביותר ועבודתה בחברת בגדים ובעסק המשפחתי מקנה לה ניסיון עבודה רב, שבבריטניה תיארו בזלזול כ"עבודה קלה ולא רצינית". 


לא מחפשת את אור הזרקורים (צילום: Nick Obank/ Barcroft Media)

 

מבט על עברן של השתיים מגלה כי ילדותה של קייט היתה מאושרת ויציבה יותר מזו של דיאנה. הוריה של דיאנה התגרשו בעודה בת שבע, בעוד שלמידלטון קשר קרוב מאוד לאמה קרול ולאחותה פיפה. בכמה הזדמנויות נשמעה ארוסתו של הנסיך וויליאם אומרת כי משפחתה היא אחד מגורמי התמיכה הגדולים ביותר שיש לה.

 

תאפיל על שאר בני משפחת המלוכה?

תמיכה היא מצרך חשוב לו תזדקק הנסיכה לעתיד מידלטון בעיקר בהתנהלות מול התקשורת הבריטית. למרות שעד כה היא הצליחה לנהל מערכת יחסים טובה עם כלי התקשורת השונים, שרדפו את דיאנה עד רגע מותה, איש לא מבטיח למידלטון שמצב שזה יימשך מרגע שתישא את התואר המחייב "נסיכה".

 

אך להבדיל מדיאנה, שהאפילה על שאר בני משפחת המלוכה הבריטית ונותרה תחת אור הזרקורים גם לאחר גירושיה מצ'רלס, לפי שעה לא נראה שקייט מידלטון מגלה סימנים של אהבה יתרה לפרסום ותהילה. אולם, רק הזמן יגיד אם התנהגותה הזהירה עד כה תשרוד את הלחץ שיופעל עליה בעת שתהפוך לבת משפחת המלוכה במשרה מלאה. 

ירדה אל העם רגע לפני החתונה. קייט בביקור בצפון אנגליה (צילום: AP)

 

עורכי הדין הממולחים לענייני גירושין בממלכה לא התרשמו מתחזיתם של פרשנים רבים בדבר זוגיות מושלמת לוויליאם וקייט. הם הקדימו תרופה למכה - אם תבוא - והחלו בשבועות האחרונים לדבר על סוף אפשרי לנישואים המלכותיים והפצירו בבני הזוג שלא להיות נאיבים ולחתום על הסכם ממון, על כל צרה שלא תבוא.   

 

"חתימה על הסכם ממון רווחית לשני הצדדים"

"לא צריך להיות גאון כדי להבין שבמקרה הזה, הסכם יהיה מאוד רווחי לשני הצדדים", הסביר עו"ד ג'יימס סטיוארט, שטיפל בין היתר בתיק הגירושין היקר בין הזמרת מדונה לבעלה לשעבר, במאי הקולנוע גאי ריצ'י. לדבריו, "אם מסתכלים על ההיסטוריה של משפחת המלוכה, צריך לקחת בחשבון שהחבילה יכולה להתפרק".

 

לדברי סטיוארט משפחת המלוכה לא ניחנה באופן היסטורי בתכונה של "אריכות נישואים". די להיזכר, לטענתו, בהוריו של וויליאם, שהתגרשו ב-1996 ומשום שלא חתמו על הסכם ממון, הצליחה דיאנה, כך על פי הדיווחים, "לנקות" את אבי ילדיה מהונו שהוערך אז בסכום של כ-17 מיליון ליש"ט.

 

אז, על כמה כסף מדובר כעת? הנסיך וויליאם צפוי לקבל ירושה רצינית מאוד מסבתו המלכה אליזבת, שהונה מוערך בכ-467 מיליון דולר וכן בנתח נכבד מעזבונה של אמו. גם קייט מגיעה כאמור ממשפחה אמידה וכל הסכם עליו תתבקש לחתום יהיה צריך להבטיח שרמת החיים אליה היא רגילה - תישמר.

 

מה יעלה בגורל נישואי השניים? את זאת איש כנראה לא יכול לנבא לפי שעה, אבל דבר אחד בטוח - השניים הולכים להינשא בעוד שלושה ימים בחתונה מפוארת ולהפוך לאחד הזוגות המפורסמים והצבעוניים ביותר בעולם, לטוב ולרע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחסים טובים עם התקשורת. מידלטון
צילום: gettyimages imagebank
הנישואים שהסתיימו בגירושים. צ'רלס ודיאנה
צילום: gettyimages imagebank
תעשייה פורחת. סרביס סיני ובו דמויותיהם של וויליאם וקייט
צילום: AFP
נוסעים אתם לכל מקום. כרטיס נסיעה מיוחד שהונפק בלונדון לרגל החתונה
צילום: AP
לשתות קפה עם הזוג המלכותי. חנות מזכרות בלונדון
צילום: EPA
מיליארד סינים לא טועים. העתקים למכירה של טבעת האירוסין של קייט
צילום: AFP
רצים לחופה. זוג התחפש לוויליאם וקייט במהלך המרתון של לונדון
צילום: AP
מומלצים