שתף קטע נבחר

השוטרים הנוקמים שוחררו מהכלא: "נחזור לשרת"

חצי שנה אחרי שהחלו לרצות את מאסרם וערב חג החירות, שוחררו ארבעת ה"שוטרים הנוקמים" מכלא שקמה באשקלון. הם הביעו ביטחון בכך שיחזרו לשירות - למרות הרישום הפלילי. "אני לא מאמין שהמשטרה תשאיר פצועים בשטח", הסביר אחד מהם

ארבעת "השוטרים הנוקמים" מנהריה - אלדד חדד, יניב אשור, יוסי לוי ורמי מוסא - שוחררו הבוקר (יום א') מבית הכלא שקמה באשקלון. הארבעה, שנידונו לשנת מאסר לאחר שהורשעו בניסיון לפגוע בעבריין מיכאל מור, יחגגו את ליל הסדר עם קרוביהם, שהשנה יסמל את חג החירות האישי שלהם. 

 

השוטרים נסעו לבתיהם ברעננה ברכב משטרתי של יס"מ גליל, בו המתינו להם שני שוטרים, חבריהם. בני משפחותיהם לא הגיעו לפגוש אותם במקום. אשור אמר בצאתו מהכלא: "אנחנו מאחלים חג פסח כשר ושמח לכל עם ישראל ושר לביטחון פנים שפעל יחד עם המפכ"ל למען שוטרי ישראל".  

 

אשור נשאל אם המפכ"ל מתנגד לחזרה שלו ושל חבריו לשירות, והשיב: "אני לא מאמין שמשטרת ישראל תשאיר פצועים בשטח, ימים יגידו". חדד אמר: "אנו רוצים להגיע הביתה. אנו מאוד מבולבלים בתחושות שלנו. אנחנו צריכים לחזור הביתה. אנו יודעים שבקרוב דלתות ייפתחו, שיחזירו אותנו למשטרה".

 

השוטרים הורשעו ב-2009 בהיזק בחומר נפיץ, עבירות נשק, מרמה ובהפרת אמונים. שחרורם לפני ערב החג התאפשר בעקבות פנייתו של שר המשפטים, יעקב נאמן, לנשיא שמעון פרס. נאמן ביקש מהנשיא להקדים בכמה ימים את שחרורם של השוטרים. ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר ניכתה שליש ממאסרם, והנשיא פרס נעתר לבקשת השר והחליט לקצר את עונשם של השוטרים, כדי שיוכלו לחגוג את חג הפסח בביתם. 

 

עם זאת, הנשיא לא נענה לבקשתם למחוק את הרישום הפלילי. "על פי המלצת שר המשפטים, נענה הנשיא לבקשתם של השוטרים והחליט להקדים את שחרורם במספר ימים, כך שיוכלו לחוג את חג הפסח עם בני משפחותיהם", נמסר מלשכתו. עוד נמסר כי תקופת ההתיישנות תקוצר, "על מנת לסייע לשוטרים בתהליך שיקומם". 


השוטרים עם צאתם מהכלא. חוזרים לנהריה (צילום: זאב טרכטמן)

 

עו"ד רונאל פישר, המייצג את השוטרים, ציין כי "מייד אחרי החג נפעל להשיב אותם לשירות סדיר במשטרה. קבלת הבקשה היא הוכחה לכך שהכלים הרגילים של המשפט לא יכלו לפרשה הזו, כפי שטענו בבית המשפט העליון מהיום הראשון. שוטר הנלחם על חייו ועל חיי בני משפחתו, ובאותה שעה ממש נלחם על שלומם של האזרחים, נמצא במצוקה כה גדולה עד שלא נותר לנו אלא להתפלל לא להיות במקומו".  

 

ארבעת השוטרים הגישו לנשיא פרס בקשה לחנינה, לאחר שנכנסו לכלא. הארבעה החלו לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליהם באוקטובר 2010, לאחר שבית המשפט העליון דחה את הערעור שהגישו.

  

במרס השנה, שלוש שנים לאחר שפרשת "עבריינים במדים" נחשפה, פורסם דו"ח ועדת הבדיקה של המשטרה בנוגע לאירועים. הוועדה, שבראשה עמד סגן המפכ"ל ניצב אילן פרנקו, כתבה כי השוטרים שניסו לפגוע במור לא הופקרו, אך נמצאו פערים וקשיים במענה המקצועי - בין היתר בשל מחסור בכוח אדם. 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרכב שהמתין לשוטרים מחוץ לכלא
צילום: זאב טרכטמן
העבריין מיכאל מור
צילום: חגי אהרון
מומלצים