שתף קטע נבחר

שרים מהימין לנתניהו: "תנאם בכנסת, לא בחו"ל"

נתניהו ציין בישיבת הממשלה כי נאומו מול הקונגרס בוושינגטון יהווה "הזדמנות להציג עקרונות מדינייים". שרים מהימין הביעו מורת רוח: "הגיע הזמן לשאת את הנאומים בכנסת"

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (יום א'), התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לביקורו הצפוי בוושינגטון בחודש הבא ולנאום המדיני שהוא אמור לשאת מול שני בתי הקונגרס. "מעמד זה הוא הזדמנות להציג עקרונות מדיניים וביטחוניים, לאור השינויים הדרמטיים באזורנו ולאור צרכי הביטחון והאינטרסים הלאומיים להבטיח את עתידנו בשלום וביטחון", הסביר נתניהו.

 

  

אולם, שרי הימין לא אהבו את הרעיון שראש הממשלה יציג את מדיניותה של ישראל בחו"ל וקראו לו לשאת את נאומיו המדיניים במשכן הכנסת. "הגיע הזמן לשאת את הנאומים בכנסת. לא בכנס הרצליה, לא בבר-אילן ולא בחו"ל - כאן בישראל ובמשכן הכנסת, זהו המקום להציג מדיניות חדשה. זה המקום המיועד לכך", הדגיש השר עוזי לנדאו.

 

יו"ר מפלגת הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ, הוסיף כי ראוי קודם כל להציג את התוכניות המדיניות החדשות לציבור בישראל. "אנו שומעים בשורות על תוכניות מדיניות חדשות, ואני בהחלט חושב שנכון יותר לחשוף קודם כל את הציבור הישראלי, הממשלה והקבינט לדברים. אחר כך, כמובן, הציבור האמריקני ישמע את הדברים מאיתנו", אמר.

 

השר לנדאו התייחס גם לכוונת הפלסטינים להכריז באופן חד-צדדי על הקמת מדינה בגבולות 1967 בעצרת האו"ם בחודש ספטמבר, ואמר: "אם תיכפה הכרזה על מדינה פלסטינית, ראש הממשלה צריך לקום ולומר שישראל תחיל ריבונות ביהודה ושומרון, בקעת הירדן, ביישובים יהודיים גדולים שנמצאים בקונצנזוס".

 

במהלך ישיבת הממשלה הודה נתניהו לאמריקנים על הודעתם שיתמכו כלכלית בפרויקט "כיפת ברזל". "נתבשרנו לפני כניסת השבת על ההחלטה האמריקנית לאשר 205 מיליון דולר כפיתוח נוסף לכיפת ברזל, זהו מרכיב הגנה אקטיבי וחשוב. אנו רואים בזה ברכה, וכך גם בקשר ההדוק עם העם, הקונגרס והממשל האמריקני",

אמר.

 

ראש הממשלה התייחס גם להעברת בסיסי צה"ל לנגב, וציין כי מדובר במהלך "היסטורי". לדבריו, "ההחלטה מביאה למימוש חזון רב שנים של העתקת בסיסי צה"ל חשובים מהמרכז לדרום. המהלך ייתן תנופת פיתוח חזקה מאוד לנגב. אלפי אנשים, כוח אדם מאוד איכותי, יירד לדרום".

 

הוא הוסיף כי גם מדובר במהלך ביטחוני, מאחר שמקומות אסטרטגיים רבים שוכנים במרכז הארץ. "מדובר בעניין של ביטחון לאומי, אנחנו צריכים גם לפזר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "הזדמנות"
צילום: EPA
לנדאו. "המקום - הכנסת"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים