שתף קטע נבחר

הרומן שדפק לי את החתונה

המאבטח המציא סיפור תקיפה ואחרי שהוגש כתב אישום נגד החתן המיועד, גילה סנגורו בפלט השיחות של המתלונן - שהכלה, בעלת שם מיוחד, שוחחה עמו עשרות פעמים, וניהלה עמו רומן. החתן ביטל את החתונה ושוחרר, תרתי משמע

אומרים שנישואים הם כמו כלא, ואם כך - החתן המיועד ניצל מכלא פעמיים. גבר שהתאהב באשה לא היה מרוצה מהעובדה שהיא עומדת להתחתן והחליט לעשות מעשה שימנע את החתונה. לצורך כך המציא סיפור שהחתן העתידי תקף אותו והתלונן נגדו במשטרה. רק ברגע האחרון ניצל הבעל העתידי שהמשטרה חזרה בה מכתב האישום, שיכול היה לשלוח אותו למאסר בכלא, לאחר שעורך דינו גילה על הרומן בין המתלונן לכלה המיועדת.

 

הסאגה החלה ב-2007, כאשר המתלונן, מאבטח בפנימיה, הגיש תלונה במשטרה כי שני אנשים התנפלו עליו כשפתח להם את הדלת. לטענתו, אחד מהם תקף אותו בסכין וניסה לגנוב את אקדחו. לאחר מכן דחפו אותו השניים, והוא נחבט והטלפון שלו נשבר. הוא הוסיף כי התוקף התקשר אליו והטריד אותו 65 פעמים ואף איים עליו שירצח אותו.

 

המשטרה מיהרה לחקור את החתן המיועד שלא הבין מהיכן כל הסיפור הזה נפל עליו. הוא הכחיש מכל וכל שיש לו קשר למעשה, וטען שכלל לא היה במקום האירוע באותה עת. למרות הכחשותיו, המאבטח המתלונן הגיע למסדר זיהוי והצביע עליו כמי שתקף אותו.

 

נגד החתן המיועד הוגש כתב אישום בגין תקיפה בנסיבות מחמירות, איומים, החזקת סכין, היזק לרכוש והטרדה באמצעות מתקן בזק. אלא שסנגורו, עו"ד עמיחי ימין, נתקל במהלך שיחה עם מרשו בקשר מעניין ששינה את כל המשך הפרשה.

 

"הארוס ישב מולי עם בחור נוסף וכשהם דיברו ביניהם הם הזכירו בחורה עם שם לא כל כך שכיח", משחזר עו"ד ימין. על השולחן מולו, סיפר הסנגור, היה חומר הראיות ופלט שיחות של המתלונן, שבו הופיע שמה של החברה. "ראיתי שיש בפלט השיחות את שמה וגם את שם אמה, ושהן יצרו קשר עם המאבטח מתלונן", ציין עו"ד ימין, "האם התקשרה למתלונן לבקש ממנו שיעזוב את הבת שלה". הוא וידא עם מרשו את כי המספר אכן שייך לבחורה ולאמה, והתחיל לבדוק את הקשר בינה לבין המאבטח.

 

"אחרי שראיתי את פירוט השיחות ביטלתי את החתונה"

לדבריו, למאבטח ולבחורה היה רומן במשך תקופה מסוימת, ולאחר שהתאהב בה ניסה למנוע ממנה להתחתן עם הנאשם באמצעות המצאת סיפור התקיפה. הגבר שעמד לשאת את הבחורה לאשה הבין שהיא ניהלה רומן מאחורי גבו ומיהר לבטל את החתונה. "בגלל חומר הראיות בתיק, אחרי שראיתי את פירוט השיחות ביטלתי את החתונה", הוא סיפר בבית המשפט, "לא ידעתי על הקשר בינה לבין המתלונן, ידעתי רק אחרי שראיתי את פירוט השיחות, ראיתי שיש את הטלפון שלה".

 

שופט בית משפט השלום בתל-אביב, אביחי דורון, אישר לבצע צו שיחות יוצאות לטלפון של המאבטח המתלונן לתקופה שמחודש לפני התקיפה ועד כמה ימים לאחריה. התברר כי את השיחות ביצעה בת הזוג מרכבו של החתן המיועד בזמן שנסעה עמו ברכבו. "מסתבר שלפי פלט השיחות, הם דיברו עשרות פעמים שיחות של דקה, שעה, בשעות הבוקר, הלילה וכל שעות היממה", ציין עו"ד ימין.

 

לנוכח הממצאים דרש השופט לעשות פעולות חקירה נוספות, האשה זומנה להעיד, וגם המאבטח זומן לחקירה בגין שיבוש הליכי משפט. בחקירה טען המאבטח שאינו מכיר את האשה, אך היא דווקא הודתה שהיה ביניהם קשר. לדבריה, זה לא היה קשר רומנטי, והם בסך הכל יצאו לאכול מדי פעם, והיא אף ביקרה בביתו מספר פעמים.

 

בעקבות ההתפתחויות, החליטה מחלקת התביעות במשטרה לחזור בה מכתב האישום. "הגענו להסכמה לבטל את כתב האישום על רקע קשיים ראייתים ניכרים שהתגלו במהלך שמיעת ההוכחות בתיק זה", מסרו במשטרה. החתן כנראה כבר לא יתחתן, אך זמן קצר לפני ליל הסדר לפחות חירותו שבה אליו, לאחר שכתב האישום נגדו בוטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החתן משך את הטבעת, ויצא לחופשי
צילום: ישראל ברדוגו
גילה את הקשר בפלט השיחות. עו"ד עמיחי ימין
צילום: רמי מאיר
מומלצים