שתף קטע נבחר

הירי בקבר יוסף: 4 חסידים שוחררו למעצר בית

בית משפט השלום בפתח תקווה שלח את נחמן והב, שמעון נמני ודוד מילר - תושבי ירושלים ובני ברק בני 19 - וקטין נוסף, למעצר בית של יומיים,והתיר להם לצאת לתפילות עם מלווה. הארבעה חשודים שנכנסו ללא אישור לקבר יוסף וספגו אש משוטרים פלסטינים ממנה נהרג בן יוסף לבנת - אחיינה של השרה לבנת

החסידים שאיבדו את חברם מירי השוטרים הפלסטינים - ויעבירו את החג בבית. בית משפט השלום בפתח תקווה שלח בצהריים (יום א') למעצר בית של יומיים, ארבעה חסידי ברסלב שנעצרו בחשד שנכנסו לשטח צבאי סגור לפני תקרית הירי שבה נהרג בן יוסף לבנת. לבנת, בן 24, אב לארבעה ילדים ואחיינה של השרה לימור לבנת, הובא למנוחות באותה שעה בבית הקברות בהר הזיתים.

 

תפילה והרג בחג - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

הארבעה: נחמן והב, שמעון נמני ודוד מילר, תושבי ירושלים ובני ברק בני 19, וקטין נוסף הגיעו הבוקר יחד עם 16 חסידים נוספים לקבר שבשכם ללא תיאום עם צה"ל. כשחזרו מהמתחם, נפתחה לעברם אש מצד שוטרים פלסטינים, שממנה נהרג בן יוסף לבנת. שלושה חסידים נוספים נפצעו.

 

במהלך הדיון טען בא כוחם של החסידים, עו"ד יצחק בם, כי אחד השוטרים פעל נגדם באלימות במהלך העברתם לבית המשפט והיכה את והב ברגליו. נציג המשטרה דחה את הטענות וציין כי והב התגרה בשוטר. השופטת נאווה בכור קבעה כי הארבעה יוכלו לצאת לתפילות החג בליווי אביהם ובכפוף לחתימה על ערבות של 5,000 שקלים כל אחד. השופטת אף אסרה עליהם להיכנס לשטחי A למשך 30 יום ואסרה עליהם ליצור כל קשר עם המעורבים בחקירה למשך אותה תקופה.


ממתינים בכניסה לבית המשפט (צילום: עופר עמרם)

 

מחקירה ראשונית של צה"ל של התקרית הקטלנית עולה שהחסידים מישיבת "שובו בנים" נכנסו לקבר יוסף בשכם ב-05:30 לפנות בוקר ללא תיאום עם גורמי הביטחון. בסביבות 5:45 נוצר חיכוך עם שוטרי הרשות, כשרכב ביטחון ניסה לעצור את המתפללים. השוטרים ירו באוויר ולאחר מכן במכוון וישירות לעבר שתיים מהמכוניות.

 

"בתיאום עם הרשות הכנסנו כוחות לקו התפר כולל מעבדה לזיהוי פלילי, אספנו תרמילים וממצאים מהשטח והחקירה נמשכת", אמר גורם צבאי בכיר. "להבנתנו ארבעת השוטרים שהיו מעורבים בתקרית נעצרו על ידי המשטרה פלסטינית. אנו יודעים שהיה ניסיון של השוטרים הפלסטינים לעצור את החסידים כולל מחסום דוקרנים שהם הזיזו. יש טענה מצד השוטרים שאנו חושבים שהיא לא נכונה של זריקת אבנים לעברם".

 

בבית חולים בילינסון בפתח תקווה אושפזו שלושה מפצועי התקרית בקבר יוסף. מצבו של אחד מוגדר קשה והשני פצוע בינוני. השניים נותחו ולחייו של אחד מהם עדיין נשקפת סכנה. פצוע שלישי שוחרר כעבור זמן קצר.

 לבית החולים הגיע גם אחיו של הפצוע בינוני - אשר סיפר ל-ynet: "הם ידעו מה קורה, מכירים את רמת הסיכון. מדובר באקשן עבורם. אלו התוצאות כשמשתוללים".

 
"הם רק רצו להתפלל, לפעמים הגורל קצת רע ולא נעים", הוסיף אחיו של הנער הפצוע. "יש להם רב שמתאם את הכניסות האלה (אליעזר ברלנד, רב קהילת "שובו בנים" בירושלים וממנהיגי חסידות ברסלב - ק.נ), הפעם הם נכנסו ללא תיאום וללא אישור של הרב. כאשר הכניסות מתואמות עם הרב לא קורה כלום, הרב שומר עלינו. הרב לא היה שם איתם, זה היה פשע מצידם להיכנס לשם ללא הרב או תיאום".

פורסם לראשונה 24/04/2011 15:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוד מילר. יוכל לצאת לתפילות
צילום: עופר עמרם
נחמן והב. נכנסו ללא אישור
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
שמעון נמני. חתמו על ערבות של 5,000 שקלים
צילום: עופר עמרם
בן יוסף לבנת. הותיר ארבעה יתומים
צילום: באדיבות וועד מתיישבי השומרון
מומלצים