שתף קטע נבחר

לבנת: בן אחי נרצח ע"י מחבל במסווה של שוטר

מאלון מורה יצא מסע הלוויה של בן יוסף לבנת, אחיינה של השרה, שנהרג מירי שוטרים פלסטינים ליד קבר יוסף. שכנים סיפרו: "הוא היה אבא נדיר, שעזר לאשתו וטיפל בילדים. השם לקח מלאך"

שעות לאחר הירי הקטלני בקבר יוסף היום (א'), יצא לדרך מסע הלוויתו של בן יוסף לבנת, שנהרג מאש השוטרים הפלסטינים. לבנת, בן 24 מירושלים, הותיר אחריו אשה וארבעה ילדים. דודתו, שרת התרבות לימור לבנת, ספדה להרוג בבית הוריו באלון מורה: "בן אחי נרצח על ידי מחבל במסווה של שוטר פלסטיני, על לא עוול בכפו, רק משום שרצה להתפלל". הוא ייטמן בהר הזיתים בירושלים.

 

תפילה והרג בחג - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

בשכונה החרדית בית ישראל שבה התגורר לבנת, סיפרו על בחור צנוע שהתבלט ברצונו לעזור לכל חבריו. "השם לקח מלאך, הוא עזר לכולם ותמך בכולם", ציינה לאה רפאלי, שהתגוררה בסמוך. "הוא היה איש מאוד מיוחד. למרות שהדירה שלהם הייתה קטנה והם ישנו על מזרונים על הרצפה, יחד עם ילדיהם, פעמים רבות הם הזמינו אנשים ללון אצלם".

 

"הוא היה אבא נדיר, שעזר לאשתו וטיפל בילדים כל הזמן", הוסיפה אתי בוארון, שמתגוררת ממול לבית המשפחה.

 גם מרדכי שרעבי, שסיפר כי ראה את בן יוסף לפני החג, ציין את מנהג של בני משפחת לבנת לארח דתיים וחילונים כאחד. "מדובר באדם עם לב פתוח, שתמיד הצטיין בהכנסת אורחים", אמר. כל הזמן היה מזמין אותנו ותמיד היו לו אורחים בבית. הוא היה טוב לב ומיוחד".

 

לבנת נפצע אנושות בתקרית ומותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. מהירי נפגעו עוד חמישה בני אדם. אחד מהם שחזר בשיחה עם ynet את האירוע: "כשחזרנו, השוטרים ירו צרורות ארוכים לעבר כלי הרכב, שמעתי קליעים פוגעים בפח ומנפצים את הזכוכיות. הם צעקו 'אללה אכבר'. זה היה מטורף, ירו צרורות כדי להרוג".


מסע הלוויה התחיל באלון מורה (צילום: אוהד צויגנברג)

 

במקביל, גורמים בקרב המתנחלים קראו לחדש בתגובה לירי את הנוכחות הישראלית בקבר יוסף.

 "הפקרת הקבר והנכנסים אליו לחסדי הערבים במודע על-ידי צה"ל, עלתה ועולה בחיי אדם. אנו דורשים מהממשלה: אל תפקירו אותנו, חיזרו עכשיו לקבר יוסף, לא נשלים עוד עם המציאות הזו".

 

זמן קצר לאחר הירי, אף התאספו באזור קבר יוסף צעירים פלסטינים רבים שגלגלו צמיגים בוערים לתוך המתחם בניסיון להשחיתו. למקום הוזעקה כבאית פלסטינית ושוטרים מקומיים. גורם פלסטיני אישר כי הוצתה אש, אולם לא נגרם נזק ממשי לקבר וכוחות הביטחון כיבו את הדליקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השרה לבנת עם אביה, היום
צילום: אוהד צויגנברג
בן יוסף לבנת. ארבעה יתומים
צילום: באדיבות וועד מתיישבי השומרון
השמשה המחוררת מירי
צילום: אוהד צויגנברג
כוח צה"ל בשכם
צילום: EPA
נער פלסטיני שנפצע מאבן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים