שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  4 שנים בכלא לעבריין מין שתקף נערה עליה שמר

  יוסף נונו בן ה-71 הודה בביצוע מעשים מגונים בנערה בת 14 שאושפזה בעקבות ניסיון התאבדות, בעת שהשגיח עליה. הוא תקף גם את אחותה, ויפצה אותן ב-60 אלף שקלים. בכניסה לאולם הדיונים אמר: "איך הסתבכתי"

  העבריין הסדרתי שתקף מינית נערה אובדנית בת 14, יישלח שוב למאסר. בית משפט השלום בכפר סבא גזר היום (ג') ארבע שנות מאסר על יוסף נונו, בן 71 מהרצליה, שהודה והורשע בביצוע מעשים מגונים בנערה עליה השגיח בבית החולים מאיר, לאחר שניסתה לשים קץ לחייה. הוא ביצע מעשים מגונים גם באחותה בת ה-17 של הנערה, בעת ששמרה עליה.

   

  על נונו נגזרו גם עונש מאסר על תנאי בן שנה וחצי, קנס בסך 2,000 שקלים והוא נדרש לפצות את המתלוננות ב-60 אלף שקלים. התקיפה המינית אירעה בחודש אפריל אשתקד, אז אושפזה הנערה בבית החולים בכפר סבא בעקבות ניסיון התאבדות. נונו, שהועסק בחברת מט"ב המספקת שירותי סיעוד אף שנחשב עבריין מין סדרתי, נשלח להשגיח עליה אך ניצל את ההזדמנות כדי לבצע מעשים מגונים בה ובאחותה הגדולה.


  נונו מובא לדיון. סיכוי גבוה שיחזור על מעשיו (צילום: עידו ארז) 

   

  לפי כתב האישום, נונו ליטף את הנערה בעת שהשגיח עליה, חיבק ונישק אותה, וכך עשה גם לאחותה - בשעה ששהו בחדר האשפוז מטופלות נוספות. לאחר ההרשעה, הוגשה חוות דעת בה צוין כי קיים סיכוי גבוה כי נונו ישוב לפגוע מינית בנשים. נונו הודה במיוחס לו בעקבות עסקת טיעון, ובית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות לגזור עליו ארבע שנות מאסר בפועל ופיצויים.

   

  כשהובא נונו לאולם בית המשפט, החל לקלל את הצלמים ולנסות לתקוף אותם, וצעק כשפניו מכוסות: "תפסיקו לצלם". בהמשך אמר: "איך הסתבכתי". ביציאתו מהאולם לאחר הקראת גזר הדין, שוב ניסה לתקוף את הצלמים, לבעוט בהם ולנסות לפגוע במצלמותיהם.

   

  "מטען כבד של שנות מאסר ועבירות"

  נונו כבר נשלח לכלא מספר פעמים בגין עבירות מין, ואף בעקבות רצח בשנת 1968. "מדובר ברצח של צעירה אותה הסיע במוניתו ממקום עבודתה ותוך כדי ההסעה ניסה לבצע בה מעשים מגונים, הצעירה גילתה התנגדות עזה ולצערנו שילמה על כך בחייה", ציינו בפרקליטות באחד הדיונים. גם במעמד גזר הדין, פירט השופט אהרון גולדס את עברו הפלילי, הכולל הרשעה באונס קטינה בשנת 1998, וריצוי שש שנות מאסר בגין תקיפה וביצוע מעשים מגונים בקטין בשנת 2000.

   

  "מדובר בנאשם הנושא על גבו מטען כבד של שנות מאסר ועבירות אלימות וכן עבירות בתחום המיני", קבע השופט. "הוא הודה בהזדמנות הראשונה, וגילו המתקדם ואף בריאותו שאינה בכי טוב עומדים לזכותו. אך מול כל אלה עומדים המעשים הנלוזים והמגונים של הנאשם אשר ידע כי מדובר במתלוננת שמאושפזת בבית חולים בשל ניסיון אובדני ואף ידע את גילה, ובכל זאת בחר לנצל את מעמדו ואת מצבה.

   

  "חומרה יתרה רואה אני בעובדה שהנאשם ביצע את מעשיו בקטינה תמימה חסרת ישע, שרישומי האירוע הזה ילוו אותה עוד שנים רבות", הוסיף השופט. "בנסיבות אלה ולנוכח הצורך להגן על שלומם של קטינים, ובמיוחד כאשר מדובר בנאדם אשר כבר ביצע עבירות מין בקטינים, יש להרחיקו מן החברה לתקופה ארוכה עד מאוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים