שתף קטע נבחר

המזכ"ל הבא של "בני עקיבא": דני הירשברג

בקרוב ייפרד הרב בני נכטיילר מתפקידו כמזכ"ל "בני עקיבא", ובמקומו ייכנס דני הירשברג - איש חינוך וכספים. איך הוא יתמודד עם הטענות בדבר הקצנה דתית?

מזכ"ל חדש לתנועת הנוער הדתית-לאומית "בני עקיבא" - דני הירשברג, איש חינוך וכספים וסמזכ"ל התנועה לשעבר.

 

 

לאחר קדנציה של חמש שנים, ייפרד המזכ"ל הנוכחי, הרב בני נכטיילר, מתפקידו. ועדת איתור בראשות הרב יונה גודמן, הכריזה היום על המזכ"ל הבא שנבחר פה אחד: דני הירשברג. בוועדה הבוחרת ישבו אישים מרכזיים בציונות הדתית, בהם הרב חיים דרוקמן, הרב ד"ר יהודה ברנדס, אלחנן גלט, תמי סמט והרב יונה גודמן.

 

מגוון של סניפים ודעות

דני הירשברג שימש בעבר כסמזכ"ל התנועה, ומינויו כפוף לאישור מליאת ההנהלה הארצית שתתכנס בעוד כשלושה שבועות.

 

הירשברג מתגורר ביישוב טלמון, והוא אב לחמישה. בשנים האחרונות הוא משמש כגזבר מרכז ישיבות "בני עקיבא", ומילא שורה של תפקידים בתנועה, בין היתר: כרכז מחוז ירושלים, ראש מחלקת כוח אדם וסמזכ"ל התנועה. הירשברג הינו איש חינוך, ושימש כמורה ומחנך במגוון מסגרות חינוך בציונות הדתית.

 

המזכ"ל הבא של "בני עקיבא" עומד לקבל תנועה המונה עשרות-אלפי חניכים בכ-350 סניפים ברחבי הארץ, ומגוון רחב של תפיסות עולם ערכיות ודתיות, המתנגשות, לא פעם, עם האידיאולוגיה הרשמית של התנועה.

 

לצד פתיחות בפעילויות עם הפנים לעם במעורבות ובעשייה תרבותית, תיזכר הקדנציה האחרונה גם בשל העימותים סביב שירת נשים והטענות אודות התחרד"לות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב מזכ"ל - דני הירשברג
המזכ"ל היוצא - הרב בני נכטיילר
צילום: מירי צחי
מומלצים