שתף קטע נבחר

פרס נפרד מהמפכ"ל: "לחם בשחיתות באומץ לב"

בטקס פרידה מרב-ניצב דודי כהן שיבח אותו הנשיא, ועקץ את סוריה כשאמר שבמשטרת ישראל "משרתים את העם, ולא יורים בעם"

"אני יודע שקשה להילחם בשחיתות אך ההישגים של ישראל בתחום הלחימה בה מרשימים ביותר" - כך אמר הבוקר (יום ד') נשיא המדינה, שמעון פרס, בטקס פרידה מהמפכ"ל היוצא, רב-ניצב דודי כהן.

 

 

בטקס שנערך במטה ארצי של המשטרה בירושלים בהשתתפות השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ' וסגל הפיקוד הבכיר של המשטרה, הודה הנשיא לכהן ושיבח אותו על המאבק בשחיתות. "אני שמח לומר שהעמדת במרכז את המלחמה בשחיתות", אמר פרס לכהן, "צריך הרבה אומץ לב, זו חזית קשה ותובענית בה אני גאה לומר שבישראל לוחמים בשחיתות".

 

פרס הוסיף ושיבח את כהן: "נתת שירות למופת, אמיץ וצנוע. אתה יכול להתגאות בשוטרים והם בך". לדבריו, "המלאכה שלכם הובילה לתוצאות יוצאות מן הכלל. הבעיות שישנן לעמים נובעות משחיתות. אני שמח לומר שהעמדת במרכז את המלחמה בשחיתות".


"תוצאות יוצאות מן הכלל", פרס ורנ"צ כהן, הבוקר (צילום: גיל יוחנן)

  

הנשיא שיבח את המפכ"ל שיסיים את תפקידו בראשית החודש הבא, ויוחלף על-ידי ניצב יוחנן דנינו. "יש לי זכות לברך אותך על 4 שנות שירות לדוגמא. הנהגת את המשטרה למופת. באתי להצדיע לך, למפקדים ולשוטרים כולם, על שירות מהודר ורב ערך". הנשיא התייחס לנעשה במזרח התיכון לאחרונה, והוסיף כי לעומת המצב במדינות אחרות שוטרי משטרת ישראל: "משרתים את העם,

ולא יורים בעם".

 

המפכ"ל כהן הודה לפרס על התמיכה בו ובמשטרה ואמר כי למדינת ישראל "יש משטרה מצוינת". לדבריו, "משטרת ישראל היא נדבך מרכזי בחוסן הלאומי של מדינת ישראל. למשטרה הישגים רבים במלחמה עיקשת בפשיעה, בארגוני הפשיעה בעבירות הרחוב ובשחיתות הציבורית. ביצענו מהפכה כחולה לטובת ביטחון הציבור. יש למדינת ישראל משטרה מצוינת". הוא הוסיף כי הוא נהנה מכל רגע בשירותו במשטרה. "בעוד מספר ימים אני מסיים את שירותי במשטרת ישראל ומסכם 38 שנים של לבישת מדים. נהניתי מכל רגע, והייתה לי זכות גדולה להיות מפכ"ל של משטרת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נהנה מכל רגע. רב-ניצב דודי כהן
צילום: גיל יוחנן
לצד השבחים, עקץ את סוריה. הנשיא פרס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים