שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיא אירופי לספרד: 21.3% אבטלה

  בעוד שכלכלת אירופה מציגה נתונים המעידים על התאוששות, הבת הסוררת שבפינה הדרום מערבית ממשיכה להדאיג את המשקיעים ואת מנהיגי האיחוד. מספר המובטלים בספרד הגיע לשיא יבשתי חדש והוא מתקרב בצעדי ענק ל-5 מיליון

  שיעור האבטלה בספרד זינק ברבעון הראשון של שנת 2011 בחדות לשיעור שיא עבור מדינה בגוש האירופי - 21.3%. כמעט 5 מיליון ספרדים הם מחוסרי עבודה, כאשר שיעור האבטלה עלה באחוז אחד לעומת הרבעון הקודם.

   

  העלייה במספר המובטלים מעיקה על ממשלת ספרד בניסיונותיה להיחלץ מהמיתון העמוק שבו שרויה כלכלת המדינה מזה שנתיים ומעוררת ספק בקרב משקיעים, בנוגע ליכולתה של המדינה לפרוע את חובותיה.

   

  ספרד מנסה לאחרונה להקטין את תלותה של הכלכלה במגזר הבנייה, שתמך בצמיחה בשנים האחרונות עד להתפוצצותה של בועת הנכסים במדינה. כמו כן, מנסה ממשלת ספרד להגביר את התחרותיות במשק ולהקטין את החוב הלאומי.

   

  הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של ספרד קבעה את מספר המובטלים על שיעור של 4.91 מיליון בני אדם נכון לסוף חודש מרס, עלייה של 214 אלף לעומת סוף שנת 2010. משרות קוצצו בכל מגזרי המשק, בעיקר במגזרי השירותים, הייצור, החקלאות והבנייה.

   

  עד מרס 2012 ייערכו בחירות כלליות במדינה והסקרים מראים כי המפלגה השולטת, הסוציאליסטים, תתקשה לזכות מחדש באמון הבוחרים. ראש הממשלה המכהן, חוזה לואיס רודריגז זאפאטרו, הודיע כבר כי לא יתמודד על כהונה נוספת. 

   

  בעוד כלכלת היבשת מציגה נתונים המעידים על התאוששות מהמשבר, תחזית הצמיחה לספרד על 1.3% בלבד לשנת 2011, תחזית שגם הבנק המרכזי של ספרד מודה כי היא אופטימית מדי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים