שתף קטע נבחר

צילום: AP , shutterstock

אמו של הרוג בתאומים: "לקח להם יותר מדי זמן"

אחותו של שי לוינהר, שנהרג באסון התאומים לפני כמעט עשור, כינתה את חיסול בן-לאדן "מתנה ליום הולדתו של שי", אבל אמו אינה חוגגת: "מאוכזבת שלקח לאמריקנים כל כך הרבה זמן". אביו של חגי שפי מיהר לקברו כדי לספר: "הצדק נעשה, באיחור"

החיסול מחדד את האבל: בני משפחותיהם של הישראלים שנהרגו באסון התאומים ב-11 בספטמבר 2001 לא מתנחמים נוכח הידיעה על חיסולו של מנהיג אל-קאיעדה, אוסמה בן-לאדן. התחושה המרכזית היא שהיה צריך לחסל אותו מזמן, עוד לפני אסון התאומים בו נהרגו כ-3,000 בני אדם.

 

אוסמה בן-לאדן חוסל, כל העדכונים האחרונים ב-ynet:

 

באסון נהרגו חמישה ישראלים: שי לוינהר, חגי שפי, ליאון ליבור, דניאל לוין ואלונה אברהם. " אם אני מרגישה משהו, זו אכזבה שלקח להם כל כך הרבה זמן", אמרה ל-ynet יהודית לוינהר, אמו של שי, כמעט עשור אחרי שנהרג באסון. "זה לא יום של שמחה עבורי, אלא יום שמחדד את הכאב ומחזיר אחורה. אני אמורה לשמוח? אני מתאבלת". היא הביעה חשש שכעת "יחלו פיגועי נקמה ועוד אנשים תמימים ייהרגו".

 

לאחר אסון התאומים, סיפרה לוינהר, "כל כך כעסתי על בן-לאדן והייתי מאוד מאוכזבת מהאמריקאים. אמרתי לעצמי, איך זה? שאמריקה הגדולה והחזקה לא מצליחה לתפוס אותו, אך במשך השנים זה הפך פחות חשוב לי"

 

לדבריה, אתמול מלאו לשיר 39 שנים והמשפחה עלתה, כמו בכל שנה, לקברו כדי לציין את היום הזה. "מור, בתי, התקשרה הבוקר ואמרה שזו 'מתנה ליום ההולדת של שי'", סיפרה יהודית, "כל שנה בתאריך הזה אנו עולים לבית הקברות וחוגגים יום הולדת למת, הנחתי על הקבר 39 ורדים בצבע אדום".

 

שי עבד בחברת בת של "קנטור פיצ'גרלד", בקומה ה-103, בבניין הראשון בו פגע המטוס. אמו סיפרה כי הוא היה טוב לב, "מישהו אמר עליו שכמה שהיה גדול (1.94 מטרים), היה ליבו גדול ממנו. אני לא בטוחה שהיה מרגיש שמחה על הנקמה. הוא היה מרגיש עצוב שזה מה שהיה צריך לקרות, וזה מה שקורה היום בעולם שלנו".

 

גם תת-אלוף (מיל') דב שפי, אביו של חגי שנהרג באסון, חש שחיסולו של בן-לאדן הוא בבחינת מעט מדי, מאוחר מדי. "מה שקרה היום מנע ממני להתחיל את היום הרגיל שלי,

פניתי על עקבותיי והלכתי לבית העלמין ביהוד. בכיתי שם שעה כמו ילד. אמרתי לו שהצדק נעשה, גם אם קצת באיחור". לדברי שפי, הפרקליט הצבאי לשעבר, הוא לא חש שום סיבה לשמוח. "אין שום סיבה לשמוח זו רק תחושה של צדק מאוחר, ולא כמו שאובמה אמר בגאווה שהצדק נעשה".

 

לדבריו, בנו הספיק עד מותו בגיל 30 להיות נשיא של שלוש חברות היי-טק. האמריקנים, ציין שפי, היו צריכים לשים על בן-לאדן את ידם עוד לפני שהוציא לפועל את המזימה. "זה קרה 11 שנים מאוחר יותר מהמועד שבו היה צריך לתפוס אותו. אילו היו תופסים אותו אז, כאשר המודיעין התריע, היו מונעים את ההרג של כל אלפי האנשים האלו ושל בני".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שי לוינהר ז"ל. מתנה ליום הולדת
חוסל בכדור בראשו. אוסמה בן-לאדן
צילום: AFP
אמריקנים חוגגים מול הבית הלבן
צילום: MCT
מומלצים