שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שלומי אלקבץ יפתח את פסטיבל קולנוע דרום

  הקרנת הבכורה של סרטו החדש של אלקבץ "עדות" תתקיים בתחילת פסטיבל הקולנוע בשדרות, אותו ינעל "הערת שוליים", של יוסף סידר מיד אחרי השתתפותו בפסטיבל קאן

  סרטו החדש של שלומי אלקבץ, "עדות", יפתח ב-29 במאי את פסטיבל "קולנוע דרום" בשדרות המציין השנה עשור, כך נודע ל-ynet. זו הפעם השנייה בה יפתח סרט בבימויו של אלקבץ את הפסטיבל בשדרות. קדם לו "שבעה", אותו ביים בשיתוף עם אחותו, השחקנית והבמאית, רונית אלקבץ.


  "עדות" של שלומי אלקבץ. יפתח את הפסטיבל בשדרות 

   

  "מאד מרגש אותי לפתוח בפעם השנייה את הפסטיבל. נולדתי בדרום ואני עובד בשדרות. זהו אחד המקומות היחידים שאליהם אני מרגיש שייך בצורה בלתי אמצעית וזה המקום שהסרט שייך אליו", אמר אלקבץ ל-ynet, "הסרט הוא ניסיון לתאר את מערכת היחסים המדממת ואת היעדר הנפרדות של הפלסטינים והישראלים, שעומדים ומנסים להשמיע את קולם באותו המרחב. שני הנרטיבים הם אחד והרצון הוא לייצר הקשבה מחודשת לנאמר באמצעים קולנועיים".

   

  הסרט, המורכב מפרגמנטים מקוטעים ותלושים לכאורה מהקשר נרטיבי, מבקשים להדהד במקביל את הסיפור הישראלי והסיפור הפלסטיני בהתייחס לפיסת הארץ אותה חולקים שני העמים. מול נוף ארץ דינאמי משתנה, שמזכיר ומאזכר אירועים בוני זהות יומיומיים, הדוברים נטולי אחיזה, באים ונעלמים


  "הערת שוליים" של סידר. מקאן היישר לשדרות  (צילום: רן מנדלסון)

   

  גם בשנתו העשירית של הפסטיבל תמשך המסורת של הקרנת טרום בכורה ישראלית לסרטים כחול-לבן. את "קולנוע דרום" ינעל מייד עם חזרתו מהבכורה החגיגית בתחרות הבינלאומית של פסטיבל קאן, סרטו החדש של יוסף סידר, "הערת שוליים", בכיכובם של שלמה בראבא וליאור אשכנזי. הסרט, שבמרכזו אב ובנו, שניהם חוקרי תלמוד.

   

  ל-ynet נודע כמו כן כי פוקוס מרכזי יקדיש השנה הפסטיבל ליצירתה של הצלמת ובמאית סרטי התעודה, נורית אביב. במסגרת זו יוקרן בין היתר גם סרטה החדש של אביב, "שפה אחת ודברים אחדים", החותם את טרילוגיית השפה שכוללת את הסרטים "משפה לשפה" ואת "לשון קודש, שפת חול", שהוקרנו בעבר בין היתר במסגרת פסטיבל דוקאביב.

   

  כמו כן תושק השנה מסגרת חדשה לסרטי תעודה שמדגישים רגע היסטורי פוליטי ואסתטי בקולנוע הישראלי התיעודי העכשווי.

  מסגרת זו, אותה תאצור הבמאית דנאי אילון, תעניק 10,000 שקלים לכל אחד מיוצרי הסרטים המשתתפים בה, למעט חברי הנהלת הפסטיבל שאינם זכאים לקבל כל מענק כספי במסגרת התחרותית.

   

  ברשימת הסרטים שיוקרנו במסגרת זו בבכורה יהיו: "ג'יפסי דייווי", סרטה האוטוביוגרפי של הבמאית רחל לאה ג'ונס; "מותרות" של הבמאי דוד אופק, שמספר את סיפור הסגר על רצועת עזה מעליית החמאס דרך חפצים, שהכנסתם אושרה או נאסרה על ידי הכוחות הישראליים; "מטאדור מלחמה" עליו חתומים במשותף אבנר פיינגלרנט ומכבית אברמזון, משלב מסע לאורך גבול עזה בינואר 2009, קריאה של השחקן אלון אבוטבול ותמונות מקורידה בספרד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים