שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בסוף החודש: דליה מזור תפרוש מרשות השידור

  כוכבת הערוץ הראשון, שהודיעה לא מכבר כי היא שוקלת את צעדיה, תחתום על הסכם הפרישה ותסיים את תפקידה ברוממה בסוף מאי 2011. בראיונות שהעניקה לאחרונה לתקשורת אמרה: "מרגישה לחלוטין שפספסו אותי"

  עכשיו זה סופי. חמישה חודשים אחרי שדיווחנו כי דליה מזור שוקלת לפרוש מרשות השידור, נפלה ההחלטה: מזור סיכמה על תנאי הפרישה שלה במסגרת הרפורמה בערוץ הראשון ותפרוש מרצונה בסוף החודש, כך נודע ל-ynet. כעת כל שעומד בפניה הוא חתימה רשמית והודעתה על הפרישה.


  מזור עם גילי שם טוב. דרכים חדשות (צילום: מרתה פינסי)

   

  ראשיתו של הסיפור בליהוקה של מזור לתוכנית "רוקדים עם כוכבים" ששודרה בסוף 2010. בעקבות הפופולריות העצומה לה זכתה בתוכנית, הבינה מזור כי דלתות נוספות פתוחות בפניה אם תעזוב את הרשות.

  מקורב למזור סיפר בזמנו ל-ynet כי "אם תבוא הצעה קונקרטית ומשתלמת מגוף מסחרי, דליה לא תהסס לפרוש מרצון".

   

  ההחלטה שגמלה בלבה של מזור, בתוספת הסכם הפרישה מרצון במסגרת הרפורמה ולפיו עובדי הרשות שגילם 55 ומעלה יהיו הראשונים לפרוש מרצון, הובילו את מזור להחלטה הסופית. לאחרונה פנתה מזור והתעניינה בתנאי הפרישה ובלוח הזמנים והחליטה כי תחתום על ההסכם ותפרוש מרצונה בחודש יוני. נכון לעכשיו, תאריך הפרישה עומד על 31 במאי.

   

  "אין לי באמת מה לעשות שם"

  בשיחות סגורות עם מקורביה, סיפרה מזור: "כל יום אני מגיעה לרשות השידור עם ראש זקוף ויוצאת משם עם ראש כפוף. לא מאפשרים לך לעשות את מה שאתה רוצה או לעבוד כמו שצריך. אין לי באמת מה לעשות שם".

   

  הראיון עם מזור, ינואר 2001 (באדיבות הטלוויזיה החינוכית)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מזור אף הביעה את אכזבתה מהרשות בפומבי כאשר התראיינה לתוכנית "תיק תקשורת" ואמרה: "אני מרגישה לחלוטין שפספסו אותי. מהתקופה בה עזבתי את 'מבט', לא היה מצב שאמרו לי 'מעריכים אותך, אל תדאגי, נפתח משהו ביחד ותעשי דברים שראוי שתעשי', ממש לא".

   

  כשנשאלה מזור באותו ראיון מהיכן נובע היחס הזה כלפיה, סיפרה: "זה מאוד מורכב, אחד הדברים שאני בפירוש יודעת ונאמר, ולא מתחת לשולחן, זה שמגיל מסוים אני לא מעניינת. 'צריך להצעיר את המרקע', נאמר לי 'את כבר עשית, היית הבלונדינית של הערוץ. יש מקום לבלונדיניות צעירות יותר'. זו המגמה הכללית".

   

  לאחרונה נפגשה מזור עם בוגרת נוספת של התוכנית "רוקדים עם כוכבים", גילי שם טוב, במטרה לפתח תוכנית טלוויזיה שתשודר בערוץ מסחרי. כבר לפני מספר חודשים סיפר גורם באחת הזכייניות כי נשקלת האפשרות לתת למזור תוכנית בהגשתה: "נזרקו מספר הצעות לאוויר, אך חייבים למצוא את מה שייפגע בול. אי אפשר לתת לה כל תוכנית" סיפר הגורם ל-ynet.

   

  מזור (61) החלה את הקריירה התקשורתית שלה בגלי צה"ל. לאחר שירותה הצבאי עברה קורס הכשרת קריינים של הטלוויזיה הישראלית - ומאז נשארה שם. ב-1980 השתלבה בחטיבת החדשות של הערוץ והפכה למגישת מהדורת החדשות לצד חיים יבין.

  בהמשך הגישה את "בוקר טוב ישראל", הגישה תוכניות רדיו והכינה כתבות עבור "יומן" ו"רואים עולם". כמו כן הגישה פעמיים את תחרות קדם האירוויזיון.

   

  בשנים האחרונות מגישה מזור את תוכנית הכלכלה "מדד יומי" ומגישה את החדשות במסגרת "רואים עולם". ידיעת הפרישה שלה מתפרסמת שבוע לפני יום העצמאות, יום בו היתה מגישה מזור בעבר את תוכנית הבידור המרכזית של הערוץ ואף את טקס הענקת פרס ישראל.

   

  דליה מזור מסרה ל-ynet: "אין תגובה". מרשות השידור נמסר בתגובה: "רשות השידור פנתה ל-15 מעובדיה הוותיקים לפרוש מרצון בתנאי פרישה מועדפים בטרם הגיעו לגיל פרישה ובהם גם דליה מזור. המשא ומתן נמשך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מזור ב"רוקדים עם כוכבים". פקחה עיניה
  צילום: רמי זרנגר
  לאתר ההטבות
  מומלצים