שתף קטע נבחר

מטוסים יתדלקו בשדות באזור: תקלה שלא נראתה

יובל היה בדרכו למשחק בברצלונה, תומר תכנן חופשה משפחתית באילת. אבל הם מצאו עצמם לכודים בשדה התעופה בן-גוריון בעקבות זיהום בדלק המטוסים. אלפים כבר מתייאשים. בחברות התעופה מחפשים שדות תעופה באזור, שם יתודלקו המטוסים

עשרות טיסות נדחו ואלפים מצאו עצמם תקועים בשדות תעופה ברחבי הארץ. תומר עבודי, תושב קיבוץ אשבל, הגיע הבוקר (יום ד') לנמל התעופה בן-גוריון עם אשתו, בתו, דודיו וסבתו, בדרכם לחופשה משפחתית באילת. רק שם נודע להם כי טיסתם נדחתה עקב זיהום שהתגלה בדלק המטוסים. בינתיים מחפשות חברות התעופה פתרונות, בין היתר המראה לשדה תעופה במדינה באזור, ירדן או קפריסין, שם יתודלק המטוס וימשיך ליעדו.

 

בעקבות התקלה בדלק נדחו טיסות שהיו אמורות להמריא מנתב"ג ויתר שדות התעופה האזרחיים בארץ. מטוסים בדרכם לארץ ינחתו כרגיל - חלקם רק לאחר שיתדלקו בשדות תעופה באזור. "עוד לפני השעה אחת התחילו לומר כל כמה דקות שהטיסה מתעכבת עוד ועוד, כל פעם דחו בקצת, עד שהודיעו שאין יותר טיסות היום בגלל זיהום בדלק", סיפר עבודי. "זה ממש באסה. אנחנו לא יודעים מה לעשות, ומנסים למצוא מלון חלופי ביעד קרוב יותר, אולי ניסע באוטו לים המלח".


נוסעים בנתב"ג, היום. "אנשים לא יודעים מה לעשות" (צילום: ירון ברנר) 

 

לדבריו, יחד עמו נתקעו בנמל התעופה עוד נוסעים רבים ולאיש לא ברור לאן פונים עכשיו. "קשה להאמין שבמדינת ישראל בשנת 2011 יש מצב כזה. אנשים המומים פה בשדה ולא יודעים לעשות. חלק כבר עוזבים", הוסיף עבודי.

 

נוסע נוסף שהיה על המטוס לאילת, סיפר כי לנוסעים נודע על התקלה רגע לפני ההמראה, כשהמתינו בתור על המסלול. "לפתע מטוס ארקיע שהיה לפנינו נעצר, ואז אמרו לנו שאנחנו חוזרים ושיש תקלה ארצית", סיפר בשיחה עם ynet.

 

"תקלה שלא נראתה בנתב"ג"

לנתב"ג הגיעו גם יובל סוחולובסקי מתל אביב וקרובי משפחתו, כשהם מצוידים בצעיפים ובדגלים של מכבי ת"א בכדורסל, ומוכנים לעלות על טיסה לברצלונה למשחקי הפיינל פור. "אמרו לנו בהתחלה שזו תקלה שעדיין לא נראתה בנתב"ג ושאף פעם לא היה להם דבר כזה", סיפר. 

 

לדבריו, נאמר לנוסעים כי יכול להיות שייקח זמן רב עד שיתקנו את התקלה. "כמעט קיבלתי התקף לב ועד עכשיו הלב שלי פועם חזק. רק לאחר המתנה ממושכת ומייאשת לבשורה, הודיעו לנו עכשיו שהמטוס שלנו ימריא לירדן, שם הוא יתדלק ומשם הוא ימריא לברצלונה".

 

גם יאיר, תושב הרצליה, היה בדרכו לביקור בעיר הולדתו אילת, אך מצא עצמו תקוע בשדה דוב. "כבר היינו על האוטובוס למטוס ולפתע החזירו אותנו אחורה, ואמרו שיש תקלה בדלק ושבכל הארץ לא טסים".

 

לדבריו, גם בשדה דב מתקהלים נוסעים מאוכזבים. "רבים התייאשו, ביטלו והלכו, אך רבים עדיין מחכים. יש כאלה שמגיעים ולא יודעים על המצב". יאיר סיפר עוד כי חלק מהנוסעים שוקלים לנסוע לעיר הדרומית ברכבם הפרטי. "גם אני אעשה זאת ככל הנראה", הוסיף, "עבור אנשים שהזמינו מלון זה בטח עדיף מאשר להפסיד הכול".

 

הקרקוע הגורף מעורר חשש גם בקרב אלו שעוד עסוקים באריזה והיו אמורים לעלות על מטוס בימים הקרובים. "אין לי מושג מה קורה, במקרה פתחתי את האינטרנט וראיתי את הפרסום", סיפר אריק מנצרת עלית, שתיכנן לטוס מחר לספרד. "כרגע העניינים כרגיל, הכל מוכן ואני לא יודע על איזשהם תקלות או עיכובים לגבי מחר".

 

אריק סיפר כי הוא וחבריו לטיסה לא קיבלו עוד שום התרעה מגורם רשמי. "אף אחד עדיין לא יודע שום דבר, אפילו אל על לא יודעים. זאת כנראה תקלה נקודתית", ציין. "מבחינתי אני טס למדריד ב-5 חצי בבוקר מחר ואני באמת מקווה שהטיסה תהיה, כי יש לי אחר כך גם טיסה לדרום אמריקה ומחכים לי שם".

 

מחברת ארקיע נמסר, כי "עקב עצירת התידלוקים ארקיע נאלצת לבטל את טיסות הפנים והטיסות הבינלאומיות. הטיסות מבוטלות עד להודעה אחרת מרשות שדות התעופה. היום אמורות היו לצאת 16 טיסות פנים ארציות ו 10 טיסות בינלאומיות של ארקיע. בשעה זו מנסה ארקיע למצוא פתרונות חליפיים, בין היתר דרך עמאן, למספר טיסות וביניהן טיסה מיוחדת שאמורה לצאת לפיינל פור".

 

בהכנת הידיעה השתתף סתיו ספיבק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביטולים בנתב"ג. "כל פעם דחו בקצת"
צילום ירון ברנר
מומלצים