שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מגיעה לארץ: שברולט וולט השיגה 231 ק"מ לליטר

  בעלי המכונית ההיברידית שמגיעה אלינו בימים אלה לצרכי בחינה ותקינה, טוענים לצריכת דלק טובה משמעותית מהנתון הרשמי. GM: הלקוחות מאתגרים את עצמם, ומנסים לקבוע שיאים

  בעלי שברולט וולט ההיברידית נוסעים בממוצע כ-1,600 ק"מ בין תדלוקים. כך מדווחת היצרנית, שמתבססת על ניתוח נתונים שהעבירו אליה רוכשי המכונית בחודשים האחרונים. בשברולט טוענים עוד כי בעלי הוולט מבקרים בתחנת דלק פעם אחת בחודש בממוצע. "כאשר מרבית הנסיעה מתבצעת באמצעות המנוע החשמלי בלבד, צריכת הדלק יורדת משמעותית", מסבירה כריסטי לאנדי, מנהלת השיווק של הוולט.

   

  יחידות ראשונות של הוולט מגיעות בימים אלה לישראל, לצרכי תקינה ובחינה מקיפה באקלים המקומי.

   

  • שברולט וולט - חשיפה רשמית ב-2008

   


  בעל וולט: "ממוצע צריכת דלק של 231 ק"מ לליטר"

   

  סטיב וויטאנק מבוקה-ראטון שבפלורידה, דיווח ליצרנית כי צריכת הדלק הממוצעת שלו מאז רכש את הוולט בדצמבר, עומדת על כ-51 ק"מ לליטר. "אני מופתע ממספר הביקורים הנמוך בתחנות דלק", הוא מספר. "שמתי לעצמי למטרה לנהוג בצורה חסכונית ככל האפשר, ויש לזה תוצאות. עד כה נסעתי כ-5,470 ק"מ - מהם 3,560 היו באמצעות המנוע החשמלי בלבד".

    

  בשברולט מצטטים לקוחות שהגיעו לצריכת דלק שנראית כמעט מופרכת. "ב-11 באפריל הייתי צריך לתדלק בפעם הראשונה מאז ה-9 בינואר", טוען גארי דיוויס מדרום קרוליינה. "עד כה, נהגתי בוולט 7,360 ק"מ, והיא צרכה 31.8 ליטר. זה ממוצע צריכת דלק מרשים של 231 ק"מ לליטר". 

   

  יש לציין כי הנתונים שמפרסמת היצרנית גבוהים משמעותית מאלו שהיא עצמה פרסמה בעבר, וכן מנתונים שפרסמה הרשות להגנת הסביבה בארה"ב (EPA). לפי חישובי היצרנית, הוולט אמורה להגיע לצריכת דלק ממוצעת של כ-100 ק"מ לליטר, בעוד ב-EPA העריכו כי במצב "משולב" - שבו המנוע החשמלי ומנוע הבנזין פועלים במקביל - עומדת צריכת הדלק על 25.6 ק"מ לליטר. 

   

  את הפער אפשר אולי להסביר בהרגלי הנהיגה הייחודיים של בעלי הוולט: "חלק מהלקוחות מאתגרים את עצמם, ומנסים לראות עד כמה חסכוניים הם יכולים לנהוג", מסבירים בשברולט. "הם בודקים כמה רחוק הם יכולים לנסוע בלי לתדלק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יחידת טעינה מהירה של הוולט
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים