שתף קטע נבחר

מאות מול השגרירות בקהיר: זמן לעוד אינתיפאדה

הצבא המצרי שמר על שגרירות ישראל בבירה, בשעה שהמפגינים חילקו עלונים והשמיעו קריאות בעד הפלסטינים. חלקם תבעו לבטל את הסכם השלום, ולא למכור גז לישראל

מאות בני אדם הפגינו אחר הצהריים (יום ו') מול שגרירות ישראל בקהיר, והשמיעו קריאות נגד ישראל והסכם השלום עמה. הם הניפו דגלי פלסטין, וקראו לפתוח באינתיפאדה שלישית ב-15 במאי, שבו מציינים הערבים את "יום הנכבה" - הקמת מדינת ישראל.

 

עדכוני חדשות שוטפים גם בעמוד הפייסבוק של ynet

 

בהפגנה מול השגרירות בבירת מצרים השתתפו גברים ונשים. מרביתם היו צעירים, אך היו בהם גם מפגינים מבוגרים יותר. הם קראו "להחזיר את פלסטין לפלסטינים" ו"אם היהודים רוצים, שיחזרו למקומות הולדתם".


מניפים דגלי מצרים ופלסטין מול השגרירות (צילום: צור שיזף)

 

המפגינים אמרו כי יהודים שירצו להישאר ב"פלסטין" צריכים לחיות תחת ממשלה איסלאמית פלסטינית. אחד הנואמים הצעירים אמר בדבריו: "ב-15 במאי צריך לעלות ולעשות שיירה של מכוניות מצריות לרפיח".

 

בין המפגינים היו גם שקראו לסגת מהסכם השלום עם ישראל, ולא למכור לה עוד גז. בשבועות האחרונים קראו אישי ציבור ופעילי מחאה במצרים להפסיק את מכירת הגז לישראל, בטענה כי הנשיא המודח, חוסני מובארק, חתם עמה על חוזים שאפשרו לה לרכוש את הגז בתנאים מקלים. לפיכך, טענו, לאזרח המצרי נגרם הפסד כספי משמעותי.


קוראים לאינתיפאדה שלישית: "פלסטין לפלסטינים" (צילום:צור שיזף)

 

במהלך ההפגנה בקהיר שמר הצבא המצרי על השגרירות הישראלית, ובמקום נצפו שתי שריוניות ועשרות חיילים.

 המפגינים נשאו שלטים, וחילקו עלונים למכוניות ולאוטובוסים. אוטובוסים עצרו במקום לאות הזדהות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פלסטין לפלסטינים". הפגנה בקהיר (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים