שתף קטע נבחר

צילום: AP

משעל: התנגדות אלימה - בתיאום עם אבו מאזן

ראש הלשכה המדינית של חמאס אמר בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל" כי אופי המאבק נגד ישראל ייקבע בהשגת קונצנזוס פלסטיני. "חמאס מוכן לאמץ אסטרטגיה לא אלימה – לפחות לעת עתה", אמר בכיר פתח שלקח חלק בשיחות הפיוס

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר בראיון שפורסם הבוקר (שבת) בעיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי ארגונו יקבע את אופי המאבק נגד ישראל, כולל האפשרות של שימוש באלימות, בתיאום עם פתח. "כיצד לנהל את ההתנגדות? מה הדרך הטובה ביותר להשיג את מטרתנו? מתי להסלים ומתי לנצור אש? על החלטות אלו עלינו להסכים כפלסטינים", אמר משעל, בשבוע שבו חתמו הפלגים הפלסטיניים על הסכם הפיוס

 

אחדות בין עזה לרמאללה - הדיווחים האחרונים ב-ynet:

 

כתב העיתון מציין כי הערותיו של משעל "מרמזות שההסכם עם פתח עלול לשנות משמעותית את הגישה הפלסטינית לתהליך השלום". משעל אמר לעיתון כי "ההחלטות במשא ומתן, בשלטון הפנים, ביחסי החוץ, בביטחון הפנים ובהתנגדות נגד ישראל יתקבלו בהשגת קונצנזוס ביין הפלגים". כלומר, אם חמאס ינהג על פי המתווה שהציג משעל – הארגון לא יתקוף את ישראל ללא הסכמת נשיא הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן. עם זאת, ראש הלשכה המדינית של חמאס הדגיש שלארגונו יש זכות לשאת נשק במסגרת המאבק נגד ישראל.

 

מקורביו של אבו-מאזן מסרו ל"וול סטריט ג'ורנל" שבמשא ומתן בין הפלגים הפלסטיניים בקהיר לפני החתימה על ההסכם, משעל אמר שחמאס מוכן לאמץ אסטרטגיה של התנגדות לא אלימה – לפחות לעת עתה. "הם מסכימים להתנגדות לא אלימה, זה מה שמשעל אמר בשיחות סגורות", אמר בכיר פתח נביל שעת'. לדבריו, "משעל אמר שאי אפשר שאנחנו (חמאס) נפעל באלימות ואתם (פתח) תפעלו ללא אלימות. זה לא עובד".

 

בכיר ישראלי אמר לעיתון האמריקני כי סביר להניח שהערותיו של משעל לא ישכנעו את ישראל שחמאס מתרחק מאלימות.

"אנחנו לא קונים את זה", אמר הבכיר. "פעולותיו של משעל מנוגדות לדבריו, והאמנה של חמאס קוראת בבירור לג'יהאד ולהשמדת מדינת ישראל". פקיד בממשל האמריקני מסר ל"וול סטריט ג'ורנל" שארצות הברית בוחנת את הערותיו של ראש הלשכה המדינית של חמאס. הגורמים בוושינגטון הבהירו כי ארצות הברית מוכנה לערב את חמאס בתהליך השלום במזרח התיכון, בתנאי שהארגון יתנער מאלימות ויכיר במדינת ישראל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משעל בטקס החתימה. בעד קונצנזוס
צילום: AP
צילום: איי אף פי
שעת'. "חמאס מסכים להתנגדות לא אלימה"
צילום: איי אף פי
מומלצים