שתף קטע נבחר

אבו מאזן: ממשלה עם חמאס תכיר בישראל

הנשיא הפלסטיני אמר כי ממשלת אחדות בראשותו תצהיר על אי תמיכה באלימות ותכיר בזכותה של ישראל להתקיים במסגרת פתרון שתי המדינות. הוא הציע לבטל את היוזמה הפלסטינית לקבל הכרה מהאו"ם - בתנאי שההקפאה תחודש

הנשיא הפלסטיני אבו מאזן נפגש אתמול (א') עם משלחת יהודית-אמריקנית מארגון "ג'י-סטריט", והתייחס לסוגיות שעל סדר היום המדיני. הוא הצהיר כי הרשות הפלסטינית לא תבקש מהאו"ם הכרה כמדינה, אם ישראל תסכים להקפאת הבנייה בהתנחלויות למשך חודשיים עד שלושה ותנהל "משא ומתן אמין".

 

ההסכם שנחתם בין פתח לחמאס מעורר דאגה רבה בישראל, בין היתר,

בשל החשש כי ממשלת אחדות פלסטינית הכוללת גם נציגים מחמאס, לא תוכל לנהל משא ומתן עם ישראל. אבל הנשיא הפלסטיני טען כי פתרון שתי המדינות והגעה לשלום כולל מחייבים קודם השגת אחדות לאומית פלסטינית.

 

אבו מאזן הצהיר כי למרות ההסכם של פתח עם חמאס, כל ממשלה פלסטינית בראשותו תדבוק בשלוש ההבטחות לקהילה הבינלאומית: ויתור על טרור ואלימות, התחייבות להסכמי העבר וכן הכרה בזכותה של ישראל להתקיים במסגרת פתרון של שתי המדינות.

 

גם בארגון "ג'יי סטריט" מתנגדים להמשך ההתיישבות היהודית בגדה. הארגון, שבראשו עומד ג'רמי בן-עמי, נחשב שנוי במחלוקת למדי, שכן לא פעם מתח ביקורת חריפה על

ממשלת ישראל - בעיקר על רקע נושא ההתנחלויות. הוא אמנם נמנה עם הלובי היהודי-אמריקני ומהווה תומך גדול של הנשיא ברק אובמה ומדיניותו, אך נתפס כבעל דעות שמאלניות נחרצות.

 

בפגישה בין נציגיו לאבו מאזן בלשכתו ברמאללה, הבהיר הנשיא כי כוונתו לפנות בספטמבר לאו"ם בדרישה להכיר במדינה פלסטינית, מבוססת על החוק הבינלאומי, וכי לא מדובר בצעד חד-צדדי. לדבריו, על כל מי שדוגל בפתרון שתי המדינות להכיר במדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 1967, שבירתה ירושלים.


פורסם לראשונה 08/05/2011 22:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן. הפנייה לאו"ם אינה חד צדדית
צילום: רויטרס
ג'רמי בן עמי. מתנגד להתנחלויות
מומלצים