שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המפכ"ל מבטיח: לא תהיה מכסת דו"חות תנועה

  בטקס כניסתו לתפקיד של ברונו שטיין, מפקד אגף התנועה החדש, הבטיח מפכ"ל המשטרה כי מעתה לא יידרשו השוטרים לעמוד במכסת דו"חות אישית וכמותית. שטיין: "המלחמה בתאונות הדרכים היא גם המלחמה בפשיעה"

  מפקד חדש לאגף התנועה: ניצב ברונו שטיין. "30,834 איש נהרגו בתאונות דרכים מאז הקמת המדינה", בנתון קשה זה פתח הבוקר (ד') מפקד אגף התנועה החדש במטה הארצי, ניצב ברונו שטיין, את נאום כניסתו לתפקיד, באגף התנועה בבית דגן. שטיין החליף בתפקיד את תת-ניצב רפי פלד, מי ששימש כממלא מקום מפקד האגף בחודשים האחרונים, לאחר עזיבתו של ניצב אבי בן חמו. "נשיב מלחמה שערה בקטל בדרכים, כי זהו מאבק שנוגע לכולנו. עשייה משותפת ומרכזית יכולה לחולל את השינוי. המלחמה בתאונות הדרכים היא גם המלחמה בפשיעה, כי האלימות הפכה להיות חלק מאורחות חיינו".

   

   

   


  ניצב ברונו שטיין - מהיום שוטר התנועה מספר 1 בישראל (תצלום: אוהד צויגנברג)

   

  מינויו של שטיין הוא חלק מסבב מינויים גדול בפיקוד המשטרה, אותו מוביל המפכ"ל החדש, רב ניצב יוחנן דנינו. "חיזוק מערך התנועה היא משימה לאומית, והתאונות הן לא כורח המציאות. להיפך: הכורח הוא במניעתן", אמר דנינו. המפכ"ל גם הזכיר בדבריו את משנתו לגבי אגף התנועה: "לא עוד רישום דוחות במכסה אישית וביעדים כמותיים, אלא אכיפה איכותית במקומות ובאיסורים בהם נכון וחיוני לאכוף". יש לציין כי אמירה זו מפתיעה, שכן ניתן להבין ממנה כי מכסת דו"חות אישית אכן הייתה בעבר. זאת מול דבריו של ניצב בן חמו, מפקד אגף התנועה הקודם, אשר הכריז לפני שנה כי אין לשוטרי התנועה שתחת פיקודו על מכסה בה הם צריכים לעמוד.

   

  במהלך הטקס החגיגי בלטה לצד נוכחו אנשי המשרד לביטחון פנים, היעדרותם של נציגי משרד התחבורה, האחראים לחלק ממימון פעילותה של משטרת התנועה. מקורבים לשר התחבורה, ישראל כץ, אמרו כי לא קיבלו כל הזמנה לאירוע, וכי רק מארגני הטקס עשויים להסביר מדוע לא הוזמן השר. גם מנכ"ל משרדו של כץ, דן הראל, לא הוזמן לאירוע. מנהל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רון מוסקוביץ', אמר בעניין: "משרד התחבורה הוא אכן השותף בכיר במלחמה בתאונות הדרכים, ואני חושב שצריך היה להזמין את השר". במשטרת התנועה הבהירו כי "קשרי העבודה עם השר הדוקים ופוריים". יש לציין כי ח"כ אריה ביבי (קדימה) וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) הוזמנו ואף הגיעו לטקס, ולעומת זאת, ניצב אבי בן חמו לא נכח באירוע בשל "התחייבויות קודמות במסגרת תפקידו".

   

  השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר בנאומו כי "צריך לצמצם את הקטל בכבישים, כי זו לא גזירה משמיים. גם משרדים אחרים צריכים להירתם למאבק. רק יותר שוטרים ויותר ניידות יביאו לאכיפה יותר אפקטיבית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מפקד משטרת התנועה: ניצב ברונו שטיין
  צילום: אוהד צויגנברג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים