שתף קטע נבחר

מול בית יו"ר הרכבת: יו"ר ועד העובדים נעצרה

כ-150 מעובדי רכבת ישראל הפגינו ליד ביתו של יו"ר הדירקטוריון המיועד אורי יוגב, על רקע תוכניות ההפרטה. תשעה נעצרו. המשטרה: ניסו לתקוף שוטרים

כ-150 מעובדי רכבת ישראל הפגינו אחר הצהריים (יום ד') בעיר מודיעין-מכבים-רעות, סמוך לביתו של יו"ר דירקטוריון ההנהלה המיועד, אורי יוגב. העובדים זועמים על מינויו, משום שלטענתם הוא תומך בהפרטת הרכבת. במהלך ההפגנה פרץ עימות בין המפגינים למשטרה ותשעה מהם נעצרו, בהם יו"ר ועד העובדים, גילה אדרעי.

 

המחאה נפתחה בקול רגוע, אך לאחר זמן קצר החלו הרוחות להתחמם לאחר שהמשטרה מנעה מהמפגינים להיכנס לרחוב, בו מתגורר יו"ר הדירקטוריון המיועד. במשטרה ציינו כי ההפגנה התקיימה ללא רישיון והמפגינים עוכבו לחקירה משום שהתפרעו וניסו לתקוף שוטרים.


עימות עם שוטרים בהפגנה (צילום: אוהד צויגנברג)

 

זה כמה חודשים שעובדי רכבת ישראל מנהלים מאבק נגד כוונת ההנהלה לאפשר לחברות חיצוניות לתחזק את מאות הקרונות שצפויים להירכש בעסקה הקרובה ולהפריט חלקים מיחידות התחזוקה. לטענת העובדים, יוגב מוביל את הקו המצדד בהפרטה. בינתיים, מינויו של יוגב לתפקיד יו"ר הדירקטוריון ממתין לאישור ועדת שפייניץ.

 

מהנהלת הרכבת נמסר בתגובה כי הוועד מטעה את הציבור. "ועד הרכבת באופן מניפולטיבי וללא הפסקה, מנסה להסיח את דעת הקהל מנושא הבטיחות. הניסיון של יו"ר הוועד להציג את הרפורמות להן נצרכת רכבת ישראל – כהפרטה, ולנתקן מנושא הבטיחות, היא הטעיית הציבור".

 

עוד נמסר כי "יו"ר הוועד מעדיפה להסיט את הדיון הציבורי ולפעול כנגד בכירי הנהלת רכבת ישראל, בעודה מונעת כבר למעלה מחצי שנה הפעלת האגף לפיקוח תפעולי ויישום שינויים הכרחיים בהכשרת העובדים".

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד המפגינים על הכביש
צילום: אוהד צויגנברג
הפגינו ללא רישיון
צילום: אוהד צויגנברג
אורי יוגב. הפגנה נגד כוונותיו
מומלצים