שתף קטע נבחר

משרד החינוך למורים: מנעו חילול שבת במדורות

מנכ"ל משרד החינוך הוציא חוזר למנהלי המחוזות שבו הנחה את בתי הספר הממלכתיים שלא להתחיל פעילויות של ל"ג בעומר לפני צאת השבת, כדי שלא לפגוע בתלמידים מסורתיים

משרד החינוך קורא לבתי הספר הממלכתיים להקפיד שלא לחלל את השבת במסגרת אירועי ל"ג בעומר שייערכו בסוף השבוע, זאת כדי שלא לפגוע בתלמידים מסורתיים המבקשים להשתתף בהם. עם זאת, המשרד לא ידחה את יום החופש, כפי שביקשו רבנים - אך ישקול לעשות זאת בפעמים הבאות של"ג בעומר יחול ביום ראשון.

 

בחוזר למנהלי המחוזות, הנחה מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני, שלא להתחיל את המדורות או פעילויות נוספות לתלמידים לפני צאת השבת. העתק ממנו נשלח - בין היתר - לשר החינוך גדעון סער וללשכת הרב הראשי יונה מצגר, ובמשרד אומרים כי השר עצמו הוא שיזם את העניין.

 

"הרבנות הראשית הפנתה את תשומת לבנו לתלונות רבות המתקבלות מהורים בעלי אופי דתי-מסורתי, הקובלים על כך שילדיהם הוזמנו למדורות ל"ג בעומר במסגרת בתי הספר, אשר פעולתן מתחילה בעיצומה של השבת", נכתב בחוזר המנכ"ל, "אנו מבקשים מכם להנחות את בתי הספר להקפיד על כך שיימנע חילול שבת".

 

הרב עובדיה: לדחות את המדורות

בשבוע שעבר פורסם כי "פוסק הדור" הספרדי, הרב עובדיה יוסף, והרבנים הראשיים לישראל, שלמה עמאר ויונה מצגר, קראו לדחות ליום ראשון בערב את הדלקת מדורות ל"ג בעומר - פרטיות וציבוריות. גם מארגני ההילולה המרכזית בקבר רבי שמעון בר יוחאי במירון דחו את הדלקת המדורה המרכזית שם בכמה שעות, כדי שמשטרת

ישראל לא תחלל בגללה את השבת.

 

"אני מסכים בלב ונפש לכל הנאמר לעיל, ובדי להימנע מחילול שבת על ידי גורמים שונים, חובה קדושה לדחות ההדלקה בכל הארץ ליום ראשון. ולשמועים ינעם ועליהם תבוא ברכת טוב", כתב הרב עובדיה יוסף.

 

כבר בשנה שעברה, שגם בה חל ל"ג בעומר ביום ראשון, יזם הרב הראשי יונה מצגר החלטה במועצת הרבנות הראשית שבנשיאותו, לפיה בכל מקרה כזה יידחה ציון התאריך המיוחד ביממה – כפי הנהוג בשנים האחרונות בימי הזיכרון לשואה ולחללי צה"ל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחכות לצאת השבת
צילום: AFP
סער. יזם את הפנייה
צילום: עידו ארז
מומלצים