שתף קטע נבחר

נועם שליט לנתניהו: למה העברת הכסף לרשות?

משפחת שליט דרשה הסבר מדוע 370 מיליון השקלים הועברו לרשות הפלסטינית, מבלי שהתקבל מידע חדש בנוגע לגורל בנם: "הממשלה שוב התקפלה, שבוע אחרי הקפאת הכסף"

הכסף הועבר לפלסטינים, גלעד שליט נשאר בשבי. הוריו של החייל החטוף דרשו מראש הממשלה, בנימין נתניהו, להסביר להם מדוע הועברו כספי המסים לרשות הפלסטינית, מבלי שהתקבל מידע חדש בנוגע לגורלו של בנם.

 

"משפחת שליט מצרה על כך שהממשלה מיהרה גם הפעם להתקפל ולשחרר את כספי הרשות הפלסטינית, ששר האוצר מיהר להכריז על הקפאתם רק בשבוע שעבר", אמר נועם שליט, לאחר המכתב שהוא ואביבה שלחו באמצעות עורך דינם, גלעד שר, ומוען גם לשר הביטחון אהוד ברק ולשר האוצר יובל שטייניץ.

 

אביו של גלעד, שנמצא בשבי חמאס כבר 1,786 יום, התייחס גם לפיוס הפנים-פלסטיני והשלכותיו: "לאחר הסכם הפיוס שנחתם בין פתח וחמאס, וחידוש הריבונות של הרשות הפלסטינית ברצועת עזה, הרשות היא זו שמחזיקה בפועל בחייל ישראלי חטוף. חוטפיו הם חלק מהממשלה הפלסטינית".

 

הבוקר הועברו לקופת משרד האוצר הפלסטיני 370 מיליון שקלים - כספי המסים שהממשלה החליטה להקפיא בעקבות הסכם הפיוס עם חמאס. דובר הממשלה הפלסטינית אמר כי "זו הצלחה למאמץ ולקמפיין הפלסטיני, שלחץ על ישראל להעביר את הכספים האלה".

 

למרות החשש של ישראל מכך שהכספים יגיעו לידי חמאס, לא הוקם מנגנון למעקב אחרי הכסף. מבחינת החוק הבינלאומי, הכספים אינם שייכים לישראל, ולכן היה ברור מלכתחילה שיועברו לפלסטינים - למרות הכרזת שטייניץ על הקפאת מעברו בגלל הפיוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט: "שוב התקפלתם"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים