שתף קטע נבחר

בן 75 עתר לבג"ץ: מחכה 51 שנה לגט מאשתי

תושב נתניה הכיר את אשתו בכלא, וב-1955 הם נישאו. נולדו להם 8 ילדים, אך לטענתו הוא עזב אותה אחרי שהפכה אלימה והיכתה אותו, תוך שהוא מוותר על זכויותיו בדירתם. התמורה הייתה אמורה להיות לכאורה גט - שמעולם לא הגיע

קשיש בן 75 הגיש היום (ב') עתירה לבג"ץ, בבקשה להכריח את אשתו לתת לו גט. בעתירה טען האיש כי אשתו מסרבת לתת לו גט כבר 51 שנה.

 

 

בעתירה שהגישה הלשכה לסיוע משפטי בתל-אביב של משרד המשפטים באמצעות עורכי הדין מיכאל גבור והילה פרנקל, נטען כי האיש המתגורר היום בנתניה ואשתו נישאו בשנת 1955, לאחר שישבו יחד בכלא, שם הכירו אחד את השני.

לאחר שחרורם מבית הכלא נפגשו דרכיהם, וכעבור תקופה קצרה נישאו ומנישואים אלה נולדו לשניים שמונה ילדים.

 

בעתירה טוען האיש כי שנים מעטות לאחר נישואיהם התגלה לו צד אלים ותוקפני באישיותה של אשתו. לטענתו, היא מעולם לא תמכה בו, ואף נהגה כלפיו בבוטות ובתוקפנות, עד כדי אלימות פיזית ובעצם הפכה את חייו וחיי ילדיהם לגיהנום. הוא הוסיף כי החיים בבית הפכו לבלתי נסבלים בשל התפרצויות זעם חסרות שליטה ורסן מצד האשה.

 

עוד טוען האיש בעתירה כי האלימות הגיעה למצבים שבהם אשתו הכתה אותו פיזית, שרפה את בגדיו, רדפה אותו וביישה אותו ברבים. לטענתו, בעקבות התנהגותה האלימה, שהלכה והחריפה לאחר שהיא זרקה עליו מי אש כדי לשרוף את פניו, הוא אף פנה למשטרה ועזב את הבית. עוד נטען בעתירה כי בשנות השמונים ויתר הבעל על זכויותיו בדירת המגורים בה מתגוררת האשה בתמורה להבטחה שתתן לו גט, אך היא לא עמדה בהתחייבותה.

 

"אם היא הייתה העגונה, זה גם היה נמשך ככה?"

הלשכה לסיוע משפטי בתל-אביב טוענת בעתירה כי באי-נתינת הגט יש פגיעה בזכותו הבסיסית של האדם לחירות. "גם אסיר במדינת ישראל יודע מתי צפוי הוא להשתחרר מבית האסורים, לאחר שריצה את עונשו ושילם את חובו למדינה, ואולם לא כך הדבר עבור האיש", טוענים עורכי הדין גבור ופרנקל בעתירה. יש לציין כי האיש מתגורר כיום בנתניה עם אישה אחרת, ידועתו בציבור זה 45 שנה, ועמה יש לו חמישה ילדים משותפים.

 

העתירה מופנית נגד בית הדין האזורי בתל-אביב ובית הדין הרבני הגדול, שנטען שאינם מאפשרים לגבר לקבל את הגט לו הוא זקוק. האשה טוענת שברצונה למות כאשה נשואה, וכי כולם יודעים שהיא התנהגה ביושר ובהגינות כאשר בבית הדין הרבני היא אף טענה שהיא רוצה שלום בית ומוכנה שבעלה יחזור אליה מיד.

 

עורכי הדין גבור ופרנקל אמרו היום ל-ynet: "מדובר בהחלטה בלתי סבירה לכאורה של בתי הדין הרבניים אשר מנציחה

מצב בלתי נסבל בעליל, שבו גבר נשאר עגון יותר מ-50 שנה, בהן אינו מצוי בכל קשר עם אשתו החוקית. כל זאת כי האשה מסרבת להתגרש מסיבות שרירותיות וללא כל רציונל שבדין או בעובדות. מעניין מה היה קורה אם המקרה היה הפוך והאשה הייתה זו אשר נותרת עגונה במשך תקופה כה ארוכה, והבעל היה מסרב לתת לה גט".

 

הבעל עצמו אמר ל-ynet: "עברתי איתה גיהנום, היא השתמשה נגדי באלימות, הייתה מרביצה ובוגדת בי. אני כבר בן 75 ומעוניין מאוד מאוד בגט. אני חי עם אישה אחרת כבר 45 שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גבי מנשה
הטבעת עדיין לא נפלה. "עברתי איתה גיהנום"
צילום גבי מנשה
מומלצים