שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר, יריב כץ

גור פינקלשטיין מואשם: ניסה לרצוח, שילם מקדמה

שיטותיו של עו"ד גור פינקלשטיין נחשפות בכתב האישום נגדו. הוא ניסה לפגוע בשוטה חובל, מנהל אגף בעיריית ת"א, "כדי שייצא לחופשת מחלה של כמה חודשים", והתכוון לפגוע בסכין ובהתזת חומצה בבן זוגה של גרושתו. הפרקליט שילם 30 אלף שקל לבני משפחת באכר במטרה לפגוע במבנה הסיינטולוגיה

ניסיון לרצח, קשירת קשר לפשע, חבלה בכוונה מחמירה, תקיפה בנסיבות מחמירות והיזק בחומר נפיץ וחבלה במזיד ברכב - אלו הסעיפים בהם הואשם היום (ה') עו"ד גור פינקלשטיין, יחד עם חמשת בני משפחת באכר מיפו. מעצרם הוארך בבית המשפט המחוזי בתל-אביב עד להחלטה אחרת.

 

הפרקליטות טוענת כי במשך כשנה פינקלשטיין וכמה מבני משפחת באכר, שעבדו עבורו, ניסו לפגוע בשוטה חובל, מנהל האגף לפיקוח על הבנייה בעיריית תל-אביב, ניסו לרצוח את דניאל כהן - בן זוגה של גרושתו. בנוסף הם ניסו להצית ולפוצץ את מבנה כת הסיינטולוגיה.

 

הוא מואשם כי שילם מקדמה של 25 אלף שקל (מתוך 40 אלף שקל בסך הכל), במטרה להטיל בחובל נכות או מום, או לגרום לו חבלה חמורה "כדי שייצא לחופשת מחלה של כמה חודשים". במקרה זה מואשם פינקלשטיין בקשירת קשר לפשע, חבלה בכוונה מחמירה והיזק בחומר נפץ.

 

בכהן הוא ניסה לפגוע באמצעות התזת חומצה ודקירה בסכין. לאחר מכן, כך על-פי כתב האישום, הוא ניסה לרצוח את כהן, באמצעות הרכבת מטען חבלה שהוצמד לרכבו. ב-21 בנובמבר אשתקד, הטמין אחד הנאשמים מבני משפחת באכר את מטען החבלה מתחת לרכב, כשהוא עטוף בנייר עיתון. בשעות הבוקר יצא כהן עם בתו בת ה-3 מביתו. הוא הושיב את הפעוטה במושב האחורי ברכב, ופנה לעבר מושב הנהג ברכב.

 

המטען הופעל בשלט רחוק

עד המדינה בפרשה, "לחץ על דעתו של פינקלשטיין על שלט רחוק", שהפעיל את מטען החבלה, בזמן שהאב עמד ליד הרכב והפעוטה היתה בתוכו. השניים ניצלו רק במזל - האב נפצע קשה והפעוטה קל.


פינקלשטיין ועורך דינו, אבי חימי. כמה עולה חיסול? (צילום: אוהד צויגנברג)

 

כדי לפגוע במבנה של כת הסיינטולוגיה הוא שילם 30 אלף שקלים כמקדמה, חצי מהסכום הכולל. הכנופייה ששלח הגיעה לשלם עם משאית, ממנה הוזרם דלק דרך צינור  - במטרה לגרום לשריפה.

 

כמו כן הואשמו שניים מבני משפחת באכר, שניסו לרצוח את אליא זקאק - באמצעות

הטמנת חומר נפץ מתחת למכוניתו. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של ששת הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

 

לפני יומיים הותר לפרסום, כי עו"ד פינקלשטיין וחברי הכנופייה תכננו

גם להניח מטען במכונית תופת ליד מסגד חסן בק ביפו, ולהפעילו בשלט רחוק מיד לאחר התפילה, כאשר עשרות בני אדם עוזבים את המסגד. חברי הכנופייה תיכננו לטשטש את עקבותיהם על ידי ריסוס כתובת גרפיטי "תג מחיר". מקרה אחר של ניסיון רצח היה בבת-ים, שם הוצמד מטען רב עוצמה לרכבו של איש עסקים, איליה זקק, שאיתו היה למשפחת באכר סכסוך על קרקעות.

 

עו"ד משה שרמן, המייצג כמה מהנאשמים, אמר בתום הדיון כי המשטרה טיפסה על עץ גבוה. "המשטרה רגילה לעשות מסיבות עיתונאים, אבל אחר כך הכל יסתיים בקול ענות חלושה". עו"ד איתן און, המייצג גם הוא כמה מהנאשמים, אמר: "מומלץ לכולם להתאזר בסבלנות, שכן מוקדם עוד לקבוע ממצאים בשלב כה מוקדם. אנו מייצגים ארבעה נאשמים נורמטיבים לחלוטין וכל ניסיון להציג אותם כחלק מכנופייה או ארגון פשע פשוט חוטא למציאות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד גור פינקלשטיין
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד שרמן ועו"ד און. "חוטאים למציאות"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים