שתף קטע נבחר

הפגנת אינתיפאדה בעזה: 'מסית' נפצע מירי צה"ל

בזמן שבצפון הוכרז שטח צבאי סגור, בעזה התקרבו עשרות לגדר והבעירו צמיגים. אחד מהם נורה בפלג גופו התחתון

הקריאות לחידוש הנהירה לעבר גבולות ישראל הובילו בצהריים (יום ו') לתקרית נוספת ליד הגדר ברצועת עזה. כמה עשרות פלסטינים התקרבו לגדר מזרחית לחאן יונס, הבעירו צמיגים וספגו ירי.

 

מצה"ל נמסר כי אש נורתה לעבר פלג גופו התחתון של "המסית המרכזי" באירוע ופגע בו. גורמים פלסטיניים ברצועת עזה דיווחו שאזרח נפצע מירי נשק קל. הפלסטיני השתתף בתהלוכה הקוראת לאינתיפאדה שלישית וצעדה הזו התקיימה סמוך לגדר. המפגינים התרחקו מהגדר והמשיכו במחאתם.


תפילות יום השישי בסילוואן. נגמרו בלי הפרות סדר (צילום: נועם מושקוביץ)

 

ביום שישי הראשון לאחר מהומות יום הנכבה ופריצת הגדר מסוריה למג'דל שמס, הכריז הבוקר צה"ל על יישובי צפון רמת הגולן כשטח צבאי סגור, למרות שעד כה לא התקבלו דיווחים על הפגנות או ריכוזי אזרחים באזור הקרוב לגבול. היערכות חריגה יש גם בגבול עם לבנון ובירושלים, שם הסתיימו תפילות יום השישי ללא הפרות סדר.

 

כעס במג'דל שמס: "בודקים אותנו כאילו אנחנו מחבלים"

צבא לבנון העלה את הכוננות בעיירה מרון א-ראס, על הגבול עם ישראל. על פי הדיווח במדינה, ההחלטה התקבלה בעקבות מידע כי פלסטינים מתכוונים להגיע אל הכפר ולהתפלל בו "לזכר החללים שנהרגו ב-15 במאי". במושב אביבים,

שמולו התקיימה ההפגנה הגדולה בתחילת השבוע, היפנו את המבט ללבנון ובחצי חיוך אמרו, "הם כבר לא יעשו כלום אחרי יום ראשון". לאחר הורדת הכוננות הצפויה, יתפנו במשטרה לאבטח את הגעתם של מאות אלפים לחגיגות ל"ג בעומר שבמירון.

 

במג'דל שמס כעסו על הכרזת האזור כשטח צבאי סגור ועל הנזק הכלכלי שנגרם לתושבים, לדבריהם. "הכוננות הגבוהה מיותרת ורק גורמים לאנשים פחד ואי-שקט", אמר עימאד אבו-סלאח. "בודקים אותנו כאילו שאנחנו מחבלים, אי אפשר להמשיך כך". נזיה מרעי אמר כי הוא מצפה להפגנות נוספות מהצד הסורי: "אם הסורים יחצו את הגבול נקבל אותם בזרועות פתוחות ולא נרשה לפגוע בהם".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו אליאור לוי, חגי עינב, חסן שעלאן, חנן גרינברג ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה ברצועה השבוע
צילום: AFP
צופים למרון א-ראס, היום
צילום: אביהו שפירא
מומלצים