שתף קטע נבחר

כל סודות הפיתוי של גברי המרחב

90 אחוז מעורמת השועל הוא טמטום התרנגולת

 

בשובי ממסע חפירות בעקבות שועלי שמשון ונערות פלשתים, עצרתי לרגע בין צירעה לאשתעל (בין צרעה לאשתאול), לתעד בעיפרון רועד מפגש מן הסוג ב' השלישי: לנגד עיניים מעגליות ריחף לו גולם בוגר קורס פרפרים והיפנט אליו, בכנפיים שקופות כדף-הדרכה, ציפורת-כרמים שיכורה מצוף.

  

בעודי רוכן בין השיחים לרחרח דגימות פרומונים ולמדוד רמות קרינת כריזמה ביחס לגובה שכר-הלימוד, נחבט מצחי המיוזע בלוח שחם מבהיק מנחת, ועליו חקוקים בכתב עברי-שמי-מערבי-ים-תיכוני כזה, כל סודות הפיתוי של גברי המרחב הידוע כערס הציביליזציה.

 

מה קדם למה, הרטט או ההודעה?

כך, מבלי-משים מדויק, ברישול מדוקדק ובנונשלנטיות מהודקת, חשפתי לעין העולם את בלטת הרוזטה, ועליה אוצר אמנות הפיתוי: מאגדות חז"ל לגבר המדולדל ועד משלי השועלים של מזרני לה-פוטון. ובכולם מדלגת אותה הגברת באדרת אחרת: ארנבת מאוהבת, עורבת נגנבת, כבשה חולת-עצבת, אך לצורך תרגולת, מספיקה תרנגולת. ישות מורכבת, שלילות שלמים הוגה בשאלה ערה: מה קדם למה, הרטט או ההודעה?

 

והשועל? הוא בסה"כ שועל. לא מספיק זאב. עדיין לא כלב. והאמת? אוהב תרנגולות. ומבין אותן. כי זה לא קשה. ולא צריך לחשוב מה קדם למה. סתם להתרכז בביצה. שממנה אולי תבקע בהמשך תרנגולת חכמה יותר. מנוסה יותר. בוגרת הלול במדעי חיי-היער, או בקיצור: שועלה אמיתית.

 

  • נכתב בתגובה לטור אז הייתי קורבן של אמני פיתוי ואפילו לא ידעתי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסה"כ שועל. לא מספיק זאב. עדיין לא כלב
צילום: shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים