שתף קטע נבחר

הזיהום בעקבות המדורות: עד פי 7 מהממוצע

עשן המדורות התפזר לאיטו בשעות הבוקר של ל"ג בעומר ובמשרד להגנת הסביבה מדווחים על זיהום גבוה מהממוצע בכל הארץ. השיא בגדרה ואילו בעפולה הזיהום "רק" פי 2 מהממוצע

הזיהום שגרמו מדורות ל"ג בעומר . ריכוז חלקיקים נשימים יותר מפי שבע מהרגיל נרשמו הלילה (יום א') בגדרה. זיהום גבוה מאוד נרשם גם ביתר תחנות הניטור של המשרד להגנת הסביבה ברחבי הארץ. במשרד אמרו כי חלה עלייה בזיהום, כשעה לאחר צאת השבת.

 

 

בגדרה נרשם הלילה זיהום של 214 מיקרוגרם למ"ק של חלקיקים קטנים. בדרך כלל ריכוז החלקיקים האלו הוא 30 מיקרוגרם למ"ק. גם בצפון אשדוד נרשם זיהום גבוה - 205 מיקרוגרם למ"ק. עוד נמסר במשרד להגנת הסביבה כי בפרדס חנה היה הריכוז בלילה 171, בבני-ברק 153, בשכונת "שמואל הנביא" בירושלים 151 ואילו בשכונת נווה-שאנן בחיפה "רק" 143.

 

כמו כן נרשם זיהום של פי 3 מהממוצע בקריית-אתא, פי 2 בעפולה, פי כמעט 2.5 בבית-שמש, כמעט פי 2 במודיעין, פי כמעט 3 מהממוצע ברחובות.

 בגבעתיים היה הזיהום פי 4 מהממוצע ואילו בדרום תל-אביב ואשקלון בסביבות פי 3 מהממוצע ליום רגיל.

 

במשרד להגנת הסביבה הדגישו, שריכוזי החלקיקים הנמדדים מושפעים בין השאר במיקום המדורות יחסית לתחנת הניטור ובתנאים המטאורולוגיים, כמו כיוון ומהירות הרוח. השנה, אמרו במשרד, נרשמו ריכוזים נמוכים של חלקיקים בתחנות הניטור באזור גוש דן, ירושלים ובעוד כמה תחנות. הסיבה: צמצום השטחים הפתוחים בתוך הערים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדורה במשגב
צילום: אבישג שאר-ישוב
אש בנתניה
צילום: AFP
מומלצים