שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתי חברת החשמל תתחיל לספק חיבור אינטרנט?
  חברת החשמל קיבלה אישור נוסף בדרך לספק תשתית תקשורת לאינטרנט, אך לא מוסרת מתי נוכל להתחבר דרכה. גורמים בתחום מעריכים שזה יקרה תוך שנה

  << סמסונג: לפטופ מפלצתי בעובי של סמארטפון

   

  על פי החזון של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתוך 13 חודשים תרושת ישראל בסיבים אופטיים של חברת החשמל. כך נוכל לגלוש מהר יותר, לצפות בשידורי טלוויזיה באיכות HD, לבצע שיחות וידאו באיכות גבוהה ולהנות מעוד יתרונות של אינטרנט מהיר. היום (א') הושג צעד נוסף לקראת הפיכת חברת החשמל לספקית אינטרנט עם מתן היתר של רשות החשמל לפעולת החברה בתחום התקשורת. עם זאת, נדרשים תהליכים ביורוקרטיים לפני שתוכלו להתחבר דרך חברת החשמל לאינטרנט.

   

  הפרדה בין אספקת חשמל ושירותי אינטרנט

  ביוני שעבר, חברת החשמל הציגה תוצאות של פיילוט שערכה בקריית שמונה - בו איפשרה לתושבי העיר להתחבר

  לאינטרנט במהירות של מאה מגבהביט לשניה בעלאה והורדה - באמצעות סיבים אופטיים. המהירות השכיחה בבתים היום, בחיבורים דרך בזק או הוט עומדת על 2.5-5 מגהביט, עם מהירות העלאה נמוכה בהרבה. חברת חשמל פורשת  כבלי תקשורת אופטיים באמצעות רובוטים, על בסיס תשתית עמודי החשמל שלה. כך החברה יכולה להגיע לכל בית ובנוסף לחשמל, תוכל לספק ללקוחות קו תקשורת - בדומה לבזק או להוט. יחד עם בחירת ספקית אינטרנט - יהיה אפשר להתחבר לרשת.

   

  שאלה חשובה שהתעוררה בעקבות הניסוי היא האם יווצר מצב שהמדינה תתחרה באמצעות חברת חשמל, בחברות פרטיות - בזק והוט, כספקית תשתית לאינטרנט. לשם כך תוקם חברת בת שחברת החשמל בימים אלה ועדת מכרזים ממשלתית כותבת מכרז לחברה שתחזיק ב-51 האחוזים הנוספים.

   

  היום התפרסם כי רשות החשמל, הגוף הציבורי שמפקח על חברת החשמל, נתנה לה אישור להפוך לחברת תקשורת. עם זאת, הרשות דורשת שתהיה הפרדה בין פעילות בנושא אספקת החשמל לפעילות התקשורת בחברה. למה? כדי שלא יווצר מצב שתשלום חשבון החשמל יסבסד את הלקוחות של תשתית התקשורת - ולהפך.

   

  צעד חשוב, בדרך ארוכה

  האישור שניתן עדיין לא מסיים את התהליך. משרד התקשורת נמצא בדיונים עם וועדת המכרזים ועם חברת החשמל, וכותב את תנאי הרשיון לחברת התשתית החדשה שתוקם. על פי הערכות של גורמים בתחום, יתכן שבהתאם לחזון של נתניהו - תוך שנה יהיה אפשר להתחבר דרך חברת חשמל. זאת בהנחה שתהליכים אלה יושלמו, והחברה תספיק להקים את התשתית הנדרשת.

   

  חברת החשמל סרבה להגיב בנושא או למסור לוחות זמנים להמשך התהליך.

   

  תגידו לא לפרצוץ הברווז >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים