שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מאיר שלו זכה בפרס נוימן על מפעל חיים

  שלו הוא הזוכה בפרס מפעל חיים לסיפורת עברית, בזכות שבעת הרומנים שכתב. מנימוקי השופטים לזכייה: "מתוך אהבת האדם שבו ואהבת החיים, הגיעה כתיבתו לשיאים של ביטוי מופלא"

  הסופר מאיר שלו, זכה בפרס ניומן לספרות עברית, עבור מפעל חיים בסיפורת העברית לשנת תשע"א. הפרס יוענק לו על ידי המחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר אילן.

   

  פרס ניומן נחשב לותיק במיוחד מבין הפרסים הספרותיים העבריים. חתנו הראשון היה הסופר ש"י עגנון. זוכים נוספים שקיבלו את הפרס בעבר: אורי צבי גרינברג, חיים הזז, לאה גולדברג, גרשום שופמן, משה שמיר, אמיר גלבוע, אהרון אפלפלד ועוד.

   

   

  ועדת מחלקי הפרס כללה השנה את הפרופסורים שמואל רפאל, רלה קושלבסקי,

  מירי קובובי, אבידב ליפסקר, ואת דוקטור רחל אלבק-גדרון. הועדה כללה גם את ונציגו של מר ניומן מייסד הפרס, מר אבישי לוביץ.

   

  מטיעוני השופטים: "מאיר שלו, מחברם של שבעה רומנים והוא מבכירי הספרות העברית של ימינו. הפרוזה שלו נולדה בתוך המרחב המיתולוגי של עמק יזרעאל, שהוא הערש של האבות המייסדים של הישראליות החדשה. למרות הנוכחות העזה של הוויה קמאית זו בספריו, כתיבתו מסורה לניצחון של היומיומי ואולי אף של המקרי, כביטוי למרחב הממשי שממנו נולדים החיים האנושיים הפשוטים, הסליחה, האהבה והרחמים.

   

  "מתוך אהבת האדם שבו ואהבת החיים, הגיעה כתיבתו לשיאים של ביטוי מופלא בעברית חיה, עדכנית ונושמת, שמקרינה מבעד למודרניות שלה את עתיקותה של העברית לדורותיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלו. פרס על מפעל חיים לסיפורת
  צילום: אלכס קולומויסקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים