שתף קטע נבחר

מציצים לחוף מציצים: עשרות מצלמות בחופי ת"א

רוצה לראות מה עושה החברה בים? מחפשת ביקיני חדש? על-פי התוכנית, יוצבו המצלמות בכל החופים של תל-אביב, אבל לא רק אנשי הביטחון יוכלו לצפות בתמונות, אלא גם הגולשים בבית

"האח הגדול" בדרך לחופי תל-אביב: לאחר ניסיון מוצלח בחופים תל-ברוך וירושלים, צפויה הנהלת החברה העירונית בתל-אביב "אתרים" לאשר מחר (יום ה') תוספת תקציב לתוכנית גדולה לאבטחת החופים בעיר. בין היתר ירושתו כל 13 חופי העיר, מגבעת עלייה שביפו ועד לחוף הצוק הגובל בהרצליה, בעשרות מצלמות אבטחה, שיתעדו את הנעשה בחוף בכל שעות היממה.

 

החומר, שיתועד בעשרות המצלמות, יועבר למוקד שליטה מיוחד שיוקם במתחם נמל תל-אביב. החומר יישמר, על-מנת לסייע למשטרה בחקירת אירועים פליליים. המצלמות עצמן לא יוסתרו ושילוט יודיע על הימצאותן.


תוכלו להציץ מהבית. חוף מציצים (צילום ארכיון: ניב קלדרון)

 

אבל לא רק אנשי הביטחון יוכלו לצפות בנעשה בחופים. כל אזרח במדינה ובעולם יוכל לעשות זאת, בלי לצאת מהבית. ל-ynet נודע כי בחברת אתרים מתכוונים להקים אתר אינטרנט, ובו יוכל כל אחד להתעדכן על הנעשה בכל חוף וחוף באמצעות צפייה בשידור שמעבירות המצלמות. בחברה אומרים כי בכך יוכלו התושבים להחליט לאיזה חוף ללכת והיכן הגלים גבוהים יותר, אך כמובן שיהיו גם כאלה שישתמשו במצלמות לצרכים אחרים.

 

המכרז לפרויקט המצלמות ייצא לדרך בשבועות הקרובים, כשהמטרה היא להשלים את התקנתן כבר בעונת הרחצה הבאה. לצד רישות המצלמות, מתכוונים באתרים "לבצר" את החופים בשני אלמנטים נוספים, ראשונים מסוגם בישראל: התקנת ארוניות ופריסה של עשרות שוטרים בסופי השבוע בחופים, בנוסף לאלו שפועלים באזור.

 

כבר בחודשים הקרובים יוצבו עשרות ארוניות, כפיילוט, בחוף ירושלים, שם נרשם ריבוי של מקרי גניבת ארנקים וטלפונים ניידים ממתרחצים. ארונית תושכר תמורת עשרה שקלים, וההשכרה תתאפשר עם הפקדת תעודת זהות במזנון של החוף. למפתח יוצמד צמיד גמיש, אותו ניתן לענוד ולהיכנס עימו לים. אם הניסיון יצליח - הארוניות יוצבו בכל החופים.


הארוניות בדרך לחופים (צילום: באדיבות חברת אתרים)

 

עד כה הייתה מניעה ביטחונית משימוש בארוניות, בשל החשש שיוטמן בהם מטען חבלה, אך הפיתרון שנמצא לכך גלום בהפקדת תעודת הזהות. מלבד הארוניות, כבר מסוף השבוע הקרוב צפויה נוכחות מסיבית של שוטרים בחופים, שאת שירותם שוכרת חברת אתרים ועיריית תל אביב בסכום של 1.8 מיליון שקלים, והם צפויים להגביר את הסיורים בחופים ואת תחושת הביטחון.

 

מנכ"ל חברת אתרים, איתמר שמעוני, אמר ל-ynet: "המטרה שלנו היא לשים סוף לתופעת הגנבים והכייסים בחופים ולתת תחושה שהחוף

 הוא מקום הבילוי הבטוח והזול עבור צעירים ומשפחות. אני בטוח שגורם מפוקפק יחשוב פעמיים אם להתקרב לחוף מצולם ומאובטח בשוטרים".

 

אגב, גם בקיץ הקרוב יהיה ניתן להתלונן בחברת אתרים על בעלי המזנונים בחופים שמקבלים זכיינות מהחברה לפעול בין היתר, בתנאי שיעמדו במחירון שנקבע למספר מוצרי יסוד: קרטיב - 4 שקלים, בקבוק מים מינרלים קטן - 6 שקלים ופיתה עם סלטים - 12 שקלים. מחיר מתקני החוף הוא: השכרת כיסא - 6 שקלים, שמשיה גם כן 6 שקלים ומי שיירצה מיטת שיזוף - יאלץ לשלם 12 שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוף מציצים בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
איתמר שמעוני
צילום: יעל אלעד
מומלצים