שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חוק חדש יגן על הורים בהליכי אימוץ ופונדקאות

  החוק מחייב את המעסיקים לשמור על מקום העבודה ומלוא הזכויות של העובדים אם נאלצו להיעדר למטרות הגדלת המשפחה. הם יהיו זכאים להיעדר עקב ההליכים, כולל נסיעות לחו"ל, עד 45 יום בשנה

  חוק חדש האוסר על מעסיקים לפגוע בזכויות עובדים שלהם המבקשים להיות הורים ונמצאים בהליכי אימוץ, פונדקאות או בדרך להיות משפחה אומנת, אושר היום לקריאה שנייה ושלישית בוועדת העבודה והרווחה. פועל מרחיב החוק החדש את זכויות העובדים שפנו לאמץ ילד או לשיטת הפונדקאות ומעניק את מלוא הזכויות וההטבות גם למשפחות אומנה, שכיום אינן זכאיות לקבלן.

   

   

  החוק מחייב את המעסיקים לשמור על מקום העבודה ומלוא הזכויות של העובדים אם נאלצו להיעדר למטרות הגדלת המשפחה. הם יהיו זכאים להיעדר עקב ההליכים, כולל נסיעות לחו"ל, עד 45 יום בשנה.

   

  עובדים שיקלטו ילד עד גיל 3 כמשפחת אומנה, יהיו זכאים גם לחופשת לידה ולדמי לידה מלאים. אם הילד הוא בגיל 3 עד 10 שנים, חופשת הלידה תהיה בת חודש אחד ודמי לידה חלקיים. מעסיק שייפגע בזכויות צפוי למאסר עד 6 חודשים או לקנס עד 150 אלף שקל.

   

  יוזמי החוק הם הח"כים זבולון אורלב (הבית היהודי) ועתניאל שנלר (קדימה). עו"ד אליעזר דבי ממשרד התמ"ת אמר כי משרדי הממשלה עמלו על גיבוש החוק משנת 2005. היוזמים אמרו כי החוק יגביר את המוטיבציה של זוגות להפוך למשפחות אומנה.

   

  יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (ליכוד) מקווה שהחוק יאושר סופית במליאת הכנסת בימים הקרובים. "החוק הוא בשורה של ממש לעובדים רבים שתכננו הליכים כדי להיות הורים, הכרוכים בהיעדרות ממקום העבודה אבל לא החלו בהם מחשש שיפוטרו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים