שתף קטע נבחר

שי שירזי: רוצה עוד ביקורי התייחדות וגם "בלייזר"

בגלל העומס בכלא, פנה העבריין שמרצה מאסר בגין סיוע לרצח לבית המשפט, והתלונן שביקור התייחדות אחד בחודש לא מספיק. הוא מבקש גם לספק לו את המגזין "בלייזר"

תור ארוך להתייחדות: לאחרונה נוצר עומס רב על חדרי ההתייחדות בבית הכלא השרון, ועובדה זו גרמה לדחיית ביקורי התייחדות רבים של אסירים עם בנות הזוג. המצב מציק לאסירים רבים, עד כדי כך שהאסיר שי שירזי, בנו של העבריין הנתנייתי ריקו, עתר לבית המשפט.

 

כלא השרון כולל ארבעה מתחמים - השרון, רימונים הדרים ואופק. לכולם יחדיו מוקנה חדר התייחדות בודד, שאמור לספק את צרכי אסירים, בעת ביקור בנות הזוג. החדר כולל מיטה זוגית, מיני-בר, טלוויזיה, שירותים ומקלחת. לכל ביקור כזה מוקצבות כשש שעות.


שי שירזי. "לקרוא בלייזר" (צילום ארכיון: עופר עמרם)

 

הביקורים האלו מאושרים רק לאסירים שאינם יוצאים לחופשות מחוץ לכותלי הכלא, ומותנים בהתנהגות טובה ובאישורים רפואיים. כמו כן, הם מותרים רק עם הרעיה או עם ידועה בציבור. במקרים רבים, חדר ההתייחדות משמש אסירים שמתחתנים בין כותלי הכלא והם מבלים שם את ערב הכלולות.

 

אבל כאמור, חדר אחד אינו עונה לצרכי כלא השרון. מספר האסירים שעלה לאחרונה גרם לכך שאסיר, שהיה זכאי עד עתה לביקור התייחדות אחת לחודש, זוכה כעת לביקור פעם בחודשיים.

 

שירזי הבן, שמרצה חמש שנות מאסר וחצי בגין סיוע לרצח, החליט לעמוד על זכותו ועתר בנושא לבית המשפט לעניינים מינהליים בפתח תקווה. שירזי, שעבר לכלא רימונים מכלא גלבוע, טוען כי בבית הסוהר הקודם זכאי היה לביקור התייחדות פעם בחודש, ולאחר המעבר זוכה להגיע לחדר ההתייחדות פעם

בחודשיים.

 

בעתירה הוא מציין כי בהנהלת בית הכלא הסבירו לו שהבעיה נוצרה עקב מצוקת עומס. בנוסף, התלונן שירזי על כך שלמרות שהוא מנוי ל"בלייזר", הנהלת בית הכלא מונעת ממנו לקבל את המגזין משום שלטענתה, יש בו "תכנים פורנוגרפיים".

 

בתגובה לדברים, אמרו בשירות בתי הסוהר שהבעיה ידועה וכי ''מדובר בהטבה ובפריבילגיה שניתנת לאסירים השפוטים לתקופות ארוכות שלא יוצאים לחופשות ועומדים בתנאים והתנהגות טובה. ההטבה ניתנת בעידוד בתי המשפט".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלא השרון
צילום: ירון ברנר
מומלצים