שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בשביל סקס טוב צריך גבר לחוץ ואשה רגועה

  מי צריך יותר את המשחק המקדים - נשים או גברים? משחק מקדים הוא הוויאגרה הנשית. תפקידו של אצל נשים הוא הפגת מתח. הן חייבות אותו כדי להירגע, והן חייבות להירגע כדי להגיע לסיפוק. אבל יש הפורפליי משחק תפקיד חשוב גם אצל גברים

  המשחק המקדים הוא חלק בלתי נפרד מכל מערכת יחסים. במקרים רבים גורלן של מערכות יחסים להצליח או להיכשל תלוי באיכות הפורפליי. חקר המוח התגייס לעזור במענה לשאלות הבוערות באמת: מי צריך יותר את המשחק המקדים - נשים או גברים? מי מוכן לוותר עליו ולגשת ישר לעניין? והאם כדאי לוותר עליו?

   

  בואו לדבר על זה גם בפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  למשחק מקדים תפקיד חשוב בעירור הריגוש המיני, אך גם בשימור הקשר והצורך ההדדי לטווח ארוך. יש לו מספר היבטים שמדגישים שלא כדאי לוותר עליו, למרות שלפעמים הוא עשוי להיות ארוך במיוחד.

   

  ראשית, משחק מקדים גורם לשחרור הורמונים בגוף ובמוח, דוגמת דופמין ואוקסיטוצין, שגורמים הנאה וסיפוק אצל שני הצדדים. על מנת לשמר את השפעתם של הורמונים אלו לאורך זמן, יש צורך בקירבה ומגע תכופים. אם חשבנו שמשחק מקדים הוא המחווה הגברית לנשים, הרי שהחוקרת קרסטין אובנס-מוברג הראתה במאמרה משנת 2004, שהתפרסם בכתב העת המדעי השוודי לקרטידנינגן, שתכיפות הקירבה והמגע לה זקוקים גברים על מנת לשמור על רמת האוקסיטוצין גבוהה פי שניים עד שלושה מתכיפות הקירבה והמגע הדרושה לנשים כדי לשמור על אותה הרמה. והיא בהחלט לא מדברת רק על מגע מיני. מדובר גם על קירבה קיטצ'ית כמו "כפיות" או ליטופים.

   

  מצד שני, משחק מקדים הוא הוויאגרה הנשית. תפקידו של משחק מקדים אצל נשים הוא הפגת מתח. הן חייבות אותו כדי להירגע, והן חייבות להירגע כדי להגיע לסיפוק.

   

  קיים הבדל עצום בתגובה המינית של גברים ונשים כשהם במתח ולחץ. אצל גברים, מסלולי האהבה פועלים במרץ כשרמות המתח והלחצים גבוהות. הם מחפשים קשר מיני ונענים לו ברגע שיש על הפרק מישהי שמסכימה לכך.

    

  גברים צריכים נשים כשהם במתח, אבל נשים ממש לא מחפשות גברים כשהן במתח. החוקרת קורטני דה-ווריז הראתה במאמרה מ 1996 שהתפרסם בגיליון המחקרי של האקדמיה למדע של ארצות הברית (PNAS), שנשים דווקא דוחות חיבה ותשוקה כשהן בלחץ. בעולם החי רואים את אותו הדפוס בדיוק. אורח החיים של נברני ערבה הופך אותם לכוכבים בחקר אהבה במוח. הם משמשים לחקר המונוגמיה, כיוון שהם מראים נאמנות לבת הזוג לכל חייהם, וגם אצלם זכר לחוץ מחפש נקבה, ואילו נקבות נמנעות מזוגיות כשהן מתוחות.

   

  לפני הכל, צריך להרגיע לה את האמיגדלה

  אז כלל ראשון והחשוב ביותר: האשה שלך צריכה להיות רגועה. זה מאוד פשוט: אשה דואגת ולחוצה פירושו שאזור האמיגדלה במוחה פועל במרץ. האמיגדלה קשורה בחרדות, בדאגות ובמתחים, ופעילות רבה באזור זה מונעת את יכולתה של האשה להגיע לסיפוק ואף מורידה את החשק המיני שלה.


  אם היא מודאגת, גם אתה צריך לדאוג (צילום: Index Open)

   

   

  אשה יכולה להגיע לריגוש מיני רק כשאזור זה כבוי, וזה קורה רק כשהיא נינוחה ורגועה מספיק. בסריקות מוח ניתן לראות מתי האמיגדלה כבויה ומאפשרת לאשה ליהנות – רואים שאזור זה נצבע בצבע של אזור לא פעיל - כחול. תחושות פחד, לחץ או אשמה מעלות את הפעילות של האמיגדלה ומורידות את רגישותם של העצבים באיברי המין הנשיים, בזאת זה מסתכם. ייתכן שזהו חלק מההסבר לממצא לפיו דרוש לאשה זמן ארוך פי שלושה עד עשרה מזה הדרוש לגבר על מנת להגיע לסיפוק מיני. כי לפני הכל, צריך להרגיע לה את האמיגדלה. את הממצא הזה מזכירה ד"ר לואן בריזנדיין בספרה "המוח הנשי", לאחר שיחה עם חוקרת בשם סו קרטר ב-2006, שפרסמה מאמרים רבים אודות ההיבטים המוחיים של אהבה.

   

  כלל שני: כפות רגלים חמות. התגפפות מעלה את שחרור האוקסיטוצין במוחה של אשה. אוקסיטוצין, שכבר קיבל את התואר "הדבק של האהבה", הוא הורמון שיוצר בגוף תחושה של נינוחות, חוסר פחד וקשר עם בן הזוג. לכן, אוקסיטוצין יכול להרגיע את הפעילות הדאגנית באמיגדלה ולצבוע אותה בכחול לפני שיוצאים לדרך.

   

  המשחק המקדים מתחיל הרבה לפני שמגיעים למיטה

  כלל שלישי: קום מהספה! לפי כל מה שאמרנו עד כה, חשוב לעזור לאשה לשים בצד את כל מתחי היום, העבודה, הילדים או כל סיבה אחרת, ולבוא פנויה רגשית ונפשית למפגש ביניכם. לכן, המשחק המקדים מתחיל הרבה לפני שמגיעים למיטה. למעשה הוא מתחיל בכל היום שקודם לפגישה בערב. פעולות ומעשים של הגבר במהלך היום, שיורידו את רמת המתח של האשה, יעמדו לטובתו בסופו של יום. שלח לה פרחים, סדר בשבילה את החדר, ואם אתם זוג נשוי - הקל עליה עם הילדים, או דבר איתה על מה שעבר עליה בעבודה.

   

  אבל הכי חשוב, אל תשב על הספה באמצע הבלגן שבסלון עם השלט ביד בלי לעשות דבר! אני יודעת, זו הדרך שלך להירגע מיום העבודה שלך ומהלחץ והמתחים שלוו אותך. ד"ר ג'ון גריי, שכתב את הספר "גברים ממאדים, נשים מנוגה", כתב גם את "מדוע מאדים ונוגה מתנגשים", שם הוא טוען שכך גברים מפחיתים לחצים: הם נחים בלא לעשות דבר, וזה בדיוק מה שמחרפן את הנשים. נשים לא יכולות לסבול את המחשבה של לשבת בלא מעש, כשיש כל כך הרבה דברים שעוד צריך לעשות. זה רק גורם לרמות המתח שלהם לנסוק לגבהים. הן נרגעות דווקא על ידי עשיית דברים אחרים שמסיחים את דעתן מיום העבודה.

   

  אז אל תשבור את הראש בניסיון להבין למה היא לא מפסיקה לזוז בבית שנייה אחרי שהיא חזרה מהעבודה, במקום לשבת לידך על הספה. ואל תכריח אותה לשבת איתך, כי זה רק יזיק. ואם אתה ממש רוצה להשתדל - קום מהספה ועזור לה להירגע בדרכה שלה. זה ישתלם לשניכם.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דרוש לאשה זמן ארוך פי שלושה עד עשרה
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים