שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא יפה ולא כונפה? את בסדר, הם אוהבים ממוצע

  את צריכה להיות רזה, אבל אסור שיראו שאת בדיאטה. את צריכה לרצות חבר, אבל בשום אופן לא לרצות מאוד, כי גברים מריחים ייאוש. חובה שתהיי יפה, אבל אסור שתיראי כאילו התאמצת. תיראי כמו כוכבת פורנו, אבל שאצלך בניגוד אליהן זה יהיה 100 אחוז מהטבע. לא קל להיות אשה

  לא קל להיות בחורה, בטח שלא בחורה מוצלחת. אין ספק שמופעל לחץ רב על נשים, מכל הכיוונים. יותר מזה, נשים צריכות להתמודד עם מציאות יומיומית ועם דילמות חברתיות כבדות משקל.

   

  נתחיל מזה שגברים משגעים אותך, ולא בקטע טוב: אם את נראית ממוצע ומעלה, רווקים, גרושים וחבריהם בעלי כוונות מפוקפקות מסתובבים בכל פינה ומחפשים טרף קל. כל כניסה לפייסבוק מלווה בהודעות הזויות (עכשיו יש טרנד חדש שגורס כי להעליב אותך זה מרשם הקסם שיכבוש אותך). כל יציאה לרחוב, במיוחד בחלקים המרכזיים והדרומיים של העיר, שלא להזכיר אפילו הליכה לים או חלילה לבר, מלווה בתגובות גבריות בדמות עשרות מבטים מביכים, פניות, שריקות, תנועות ידיים וחיוכים מלאי סיפוק עצמי, שגורמים לך להרגיש במקרה הטוב כמו המזכירה החדשה במשרד ב"מדמן".

   

  בואו לדבר על נשים וגברים גם בפייסבוק שלנו

   

  אבל נניח רגע את פועלי הבניין ואת הבחורים שמתנהגים אלייך ברחוב כמו לחתול עם השריקות שלהם. מעבר לכל זה, גם הגברים החביבים שיוצא לבחורה להכיר ולצאת איתם בכלל לא יודעים מה הם רוצים. יש לחץ להיות יפה כל הזמן, מטופחת אפילו בדרך לסופר, ומובן שמצדה השני של הסקאלה יש ביקורת על למה בחורות טורחות להתאפר ולהסתדר – הרי בנים בכלל מעדיפים בנות טבעיות!

   

  את צריכה להיות רזה, אבל אסור שיראו שאת בדיאטה. את צריכה לרצות חבר, אבל בשום אופן לא לרצות מאוד, כי גברים מריחים ייאוש. חובה שתהיי יפה, אבל אסור שתיראי כאילו התאמצת. תיראי כמו כוכבת פורנו, אבל שאצלך בניגוד אליהן זה יהיה 100 אחוז מהטבע.

   

  תהיי חכמה, אבל לא יותר מהגבר שלך - האגו שלו לא יהיה הדבר היחיד שלא יעמוד בזה. על להיות מצחיקה עדיף בכלל שתוותרי, כי הרי אין נשים מצחיקות, ואת צריכה לתת את הבמה הזו לגבר שלך.

   

  כדאי מאוד שתעבדי ותרוויחי כסף, אבל לא יותר ממנו

  את צריכה להיות מטופחת ולהריח טוב כל הזמן, אבל דיר באלאק שייקח לך זמן להתארגן לפני שיוצאים. כדאי מאוד שתעבדי ותרוויחי כסף, אבל לא יותר מהבחור שלך, ושיישאר לך מספיק זמן להיות עם הילדים. זה מעולה שאת יפה ומושכת המון מבטים, אבל אחרי שיש לך חבר אז אוי ויי שזה לא יגרום לו לרגשי נחיתות. עקבים זה סקסי, אבל חס וחלילה שלא תהיי גבוהה מדי ("תגידי למה את עם העקבים האלה אם את גבוהה? את לא רוצה לתפוס גבר?"). תהיי עם ביטחון עצמי, זה מושך, אבל אל תתפסי מעצמך יותר מדי. בכל זאת את בסך הכל אשה.

   

  ובמקרה הכי טוב שיש, כשאת כל מה שגבר יכול לחלום עליו, צר לי לבשר לכם, שגם כשאת יפה, קורעת את התחת בחדר הכושר, לומדת קשה בשביל לרכוש השכלה, שנונה, מתוקה ומוכשרת - אז בכלל את חצופה. נשים כועסות עלייך כי את מעזה להיות יפה ולא טיפשה, ידידים זוממים עלייך וכועסים שלא צפית את זה מראש, וגברים. אוי, גברים. אחד אחד הם מספרים מפה לאוזן על הנשים הישראליות האלה, שכל כך תופסות מעצמן. בואו ניסע לאירופה ונמצא תיירות. יש שם מדרכות מזהב ושוודיות משוחררות. נשים שם רק מחפשות לשרת אותך. אתה יכול להיות בחור בעל מראה ממוצע, בלי השכלה, לא מטופח ולא נחמד במיוחד ורק ה"חוצפה" הישראלית תשיג לך תור של בלונדיניות משתרך מחוץ לחדר המלון שלושה כוכבים שהשגת בדיל בדקה ה-90.

   

  תוסיפו לזה את זה שכל העולם, כולל ערוץ זה ממש, על כל טוקבקיו, דואגים להלחיץ אתכן שבעוד כמה שנים כבר לא תהיו יפות ותעלו עשרה קילו ואז מי בכלל יסתכל עליכן. חמודה, תתעוררי, הם אומרים, כל הטובים תפוסים, כדאי שתתפשרי! אוטוטו הגלגל יתהפך ואת תתחרטי על כל הבחורים שדחית ומיד הפכו למנכ"לים שהנפיקו את החברה הטרייה שלהם והתחתנו עם דוגמנית-על.

   

  את רווקה? איך זה יכול להיות שאת לא תפוסה? כנראה את עושה משהו לא בסדר. אם היית קצת פחות מוצלחת בצורה שנתקעת לכולם בפרצוף ויותר הבת השברירית של השכן הגברים המסכנים והעדינים היו מרגישים יותר בנוח. גברים אוהבים בנות ממוצעות. לא יפה ולא כונפה? את בסדר. נסי להתמתן!

   

  את גם תל אביבית נוסף לכל? פה זה בכלל סדום ועמורה. נראה לך שאת יכולה להיות פה ילדה טובה? מתחסדת שכמוך. כל הבנות פה הן 1-2-3 וגמרנו. פגישה שלישית זה כבר למתוח את החבל. מה, אנחנו בתיכון? כולן עושות את זה. אבל אחר כך, כשהמוח מנהל את ההצגה - בעצם זה די שרלילתי כל התל אביביות האלה, והאמת שקיווינו שתגידי לנו לא.

   

  גברת, את כבר בת 23! כדאי שלא תנוחי על זרי הדפנה!

  שלא לדבר על התפישה הלא שוויונית הרווחות במידה זו או אחרת אצל רוב הגברים - בתל אביב, בישראל ואולי בעולם: את רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. רוצה קריירה אמיתית ומספקת, אבל גם משפחה. תבחרי, למען השם! איך לעזאזל את יכולה להיות נשית ומטופחת, אבל גם לחשוב שלנשים מגיעות זכויות שוות?


  יופי חולף. תתחילי להתפשר! (צילום: Shutterstock)

   

  חוץ מזה, גברת, את כבר בת 23! כדאי מאוד שלא תנוחי על זרי הדפנה! יופי חולף. תתחילי להתפשר. אז מה אם את כל החבילה? את עדיין אשה! וכדאי שתביני, מיידלע, עם השנים, נשים מזדקנות וגברים מתבגרים. אוטוטו תיחשבי רווקה זקנה, וכבר כדאי שתחשבי על שם לחתול. רוצה גבר חתיך? חצופה שכמוך! גם ככה בסוף כולם קרחים עם כרס. נשים אמורות להיות אלה שהולכות אחרי גברים בגלל ביטחון וכריזמה. מה פתאום גבר חתיך. רוצה גבר מבוסס כלכלית? חתיכת עלוקה שכמוך! אז מה אם קרעת את התחת כל הצבא וחסכת וחסכת ועכשיו את רוצה מישהו באותו מקום כמוך שמראה על שאפתנות ורצינות. מה פתאום! את הרי רק מחפשת ספונסר!

   

  את רוצה גבר שיתייחס אליך יפה? שמענו עלייך. את אומרת שזה מה שאת רוצה, אבל למעשה את רוצה מישהו שיתייחס אלייך כמו סמרטוט. את לא יודעת את זה אולי, אבל זה מה שאת רוצה. רוצה גבר נאמן ואיש משפחה? תשכחי מזה. הרי גברים מבוססים גנטית לפזר את זרעם, וכל שנותר לך זה להיות אסירת תודה שהוא איתך. ושלא תחלמי שהבחור ישלם עלייך או יבוא לאסוף אותך. הוא לא משלם לא כי הוא קמצן, אלא כי רצית שוויון אז קיבלת. הוא לא אוסף אותך לא כי הוא עצלן, אלא מפני שעם זכות הצבעה באות חובות מסוימות. רצית עצמאות, לא? קחי מונית! ואם הכל בסדר ואתם יוצאים כבר תקופה, את חייבת להימנע מהמילים "אנחנו", "רגשות", "רציני" ומכל תוכנית רחוקה יותר משבוע. אוי ואבוי אם בכלל תחשבי שמגיע לך אקסלוסיביות. זו תל אביב, האני, המבחר גדול והזמן קצר.


   

  אז מה למדנו היום, חברים? לנשים באופן כללי קשה יותר. על זה כולם מסכימים. רוב הגברים לא מחפשים משהו רציני, וכשהם כן הם לא יודעים מה הם רוצים מעצמם. אם לא מצאת

  מישהו - פשוטו כמשמעו זו אשמתך. את או פחות מדי מוצלחת או יותר מדי מוצלחת, ובשני המקרים את חייבת להתפשר כמה שצריך עד שתמצאי מישהו, לא משנה אם הוא לא הטעם שלך, לא חולק את אותן שאיפות כמוך ולא מתייחס אלייך כמו שמגיע לך ובאופן כללי פשוט לא מספיק טוב בשבילך. ואם לא תתפשרי, ויפה שעה אחת קודם - חזון אחרית הימים. אם את לא נשואה או בדרך לשם עד גיל 25, כבמטה קסם תמצאי את עצמך רווקה זקנה ומכוערת מלאת חרטה על כל הברווזונים המכוערים שדחית שאחד אחד הפכו לברבורים, בלעדייך.

   

  נשים יקרות, הגיעו מים עד נפש. אני אומרת די. מספיק. לא צריך להתפשר על מישהו רק מפני שהגענו לגיל המופלג של 23. לא צריך להתנצל על מי שאנחנו. לא צריך לשנות את עצמנו רק בשביל להתאים לאף אחד. כשאומרים לא להתפשר, הכוונה היא לא להתקבע על גיל מסוים, צבע עיניים או עמדה פוליטית. לא לפסול מישהו כי אין לו אוטו או כי הוא לומד מקצוע שנראה לך פחות רווחי, כי הוא לא מתלבש יפה מספיק או כי את טיפוס של אייפון והוא של בלקברי. אבל זה בהחלט לא אומר להיות עם מישהו שלא מושך אותך או לא מתייחס אלייך כמו שמגיע לך. אני קוראת לכן נשים להבין את זה.

   

  עדיף להיות מאושרת לבד מאשר אומללה עם מישהו

  יפות או לא, מבוססות או לא, עצמאיות או לא, הערך העצמי שלכן תלוי בכן. הכוח של דעה חיצונית הוא רק הכוח שאתן מעניקות לה. עדיף להיות מאושרת לבד מאשר אומללה עם מישהו שמתייחס אלייך לא טוב, או נמצא איתך רק מפני שהוא מחפש משהו פיזי. עשו מה שטוב לכן, לא בשביל להוכיח כלום לאף אחד, אלא בשבילכן. בא לכן סטוץ? לכו על זה. אבל אך ורק כי זה מה שבא לכן. בא לכן ללכת על עקבים גבוהים אפילו אם אתן 1.70 כמוני? עשו זאת! חסרי ביטחון יצוצו כמו פטריות אחרי הגשם. קנאים וקנאיות תמיד יהיו.

   

  חיו את החיים שלכן בלי התנצלויות. לכו ללמוד מה שבא לכן ולהיות מי שאתן חולמות. תתלבשו איך שמתחשק לכן ודרשו את היחס שמגיע לכן. אל תפחדו לזהור. כל מה שנותר לקוות הוא שזה יסנן את כל חסרי הביטחון, ונמצא בחור שמביא את אותם יתרונות כמונו, מתייחס אלינו כמו שמגיע לנו ומספיק גבר בשביל להבין שאשה שמקבלת הרבה תשומת לב, אבל המבט היחיד שהיא מחפשת הוא שלו, היא אשה שכדאי לשמור עליה.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עקבים זה סקסי, אבל חלילה שלא תהיי גבוהה מדי
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים