שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אסותא בדרום: מ. הבריאות מחרים טקס החתימה
  מחריפה המחלוקת בין משרד הבריאות למשרד האוצר סביב ההסכם עם אסותא על הקמה של בית חולים ציבורי באשדוד. משרד הבריאות הודיע כי לא ישתתף במנהלת הפרויקט. "לא תיאמו איתנו, ולכן אנו חופשיים ממסגרת חתימה ומהניהול"

  נציגי משרד הבריאות יחרימו היום (א') את טקס החתימה בין המדינה לאסותא להקמת בית חולים ציבורי באשדוד. במשרד הבריאות מתנגדים לכך שבאסותא תותר פעילות של רפואה פרטית ובחירת מנתח בהיקף של 20%. "אצה הדרך למשרד האוצר לחתום על הסכם שכולל מתן מענק של חצי מיליארד שקל ולכן אמרנו אנא עכבו ותאומו איתנו", נמסר ממשרד הבריאות. "משלא כך אנו רואים עצמנו חופשיים ממסגרת חתימה ומניהול הפרויקט".

   

   

  במשרד הבריאות הדגישו כי הם "מתנגדים להסכם במתכונתו הנוכחית. המשרד ייעדר מטקס החתימה ולא ישתתף במנהלת הפרויקט. לאחר שהזוכה נבחר, המשרד חשב לתומו שההסכם יתואם עמנו, בשינויים ובהבהרות שראינו לנכון. כבר לאחר ההודעה על זכיית אסותא במכרז, אמרו במשרד הבריאות כי הם מתנגדים להיקף הרופאה הפרטית ושלדעתם בית החולים החדש צריך להיות בית חולים ציבורי.

   

  בחודש שעבר הסבירו במשרד הבריאות כי "הבחירה באסותא היתה צפויה כיוון שמדובר במציע יחיד וברצון של האוצר לא לבנות בית חולים ממשלתי. מטריד מאוד שבו בזמן שמתנהל משא ומתן לחיזוק הרפואה הציבורית מוקמת מערכת אשפוזית פרטית, כאשר החוק נועד כדי לאפשר למדינה להקים בית חולים ציבורי ממשלתי.

   

  "משרד הבריאות חושב שאכן יש להקים בית חולים באשדוד ופועל בכל דרך כדי שהדבר יקרה בהקדם האפשרי. עם זאת דעתו ידועה מאז ומתמיד שבית חולים זה צריך להיות בית חולים ציבורי ולא בית חולים פרטי". שר האוצר יובל שטייניץ אמר אז כי "אשדוד נמצאת בטווח הטילים ואין לדעת מה ילד יום. לעיר בסדר גודל כזה טוב שיהיה עורף עם חדרי ניתוח".

   

  ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "המכרז להקמת והפעלת בית החולים באשדוד פורסם באוגוסט 2009, באמצעות וועדת המכרזים המשותפת למשרד הבריאות, למשרד האוצר ולמינהל מקרקעי ישראל, בהתאם לחוק בית חולים באשדוד משנת 2002.

   

  "בניגוד גמור לדברי מנכ"ל משרד הבריאות, הרי שההסכם שנחתם אושר ותואם באופן מלא עם נציגי משרד הבריאות בוועדת המכרזים, לרבות נציג הלשכה המשפטית של משרד הבריאות".

   

  בהכנת הידיעה השתתף אסף רוזן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית החולים אסותא ברמת החייל
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים