שתף קטע נבחר

מזרחי-טפחות: הרווח הנקי זינק ב-40% ברבעון

רווחי הבנק ברבעון הראשון של השנה עמדו על 241 מיליון שקל, לעומת רווח נקי 172 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות הבנק מעמלות גדלו ב6% ועמדו על 348 מיליון שקל

בנק מזרחי טפחות פירסם הבוקר (ב') את תוצאותיו הכספיות לרבעון הראשון של 2011. הרווח הנקי ברבעון עמד על 241 מיליון שקל, זינוק של כ-40% בהשוואה לרווח הנקי ברבעון המקביל אשתקד.

 

התשואה על ההון עמדה על 14.5% (בחישוב שנתי) בהשוואה ל-10.8% ברבעון המקביל אשתקד ול-11.7% בשנת 2010 כולה.

 

 

הרווח מפעולות מימון עמד ברבעון הראשון על 752 מיליון שקל, עלייה של כ-19% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. סעיף ההכנסות התפעוליות והאחרות צמח בכ-5% ועמד ברבעון הראשון על 358 מיליון שקל.

 

הכנסות הבנק מעמלות גדלו בכ-6% ועמדו במהלך 3 החודשים הראשונים של השנה על 348 מיליון שקל.

 

שורת ההוצאות, שעמדה ברבעון הראשון על 669 מיליון שקל, צמחה במהלך הרבעון בכ-6%. הוצאות השכר של הבנק גדלו ב 5.6% ועמדו 417 מיליון שקל. תיק האשראי לציבור (נטו) עמד ברבעון הראשון על 109.4 מיליארד שקל, עלייה של 13% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

  

במהלך הרבעון הראשון העמיד מזרחי טפחות משכנתאות חדשות (ללא מיחזורים) בהיקף כ-4.4 מיליארד שקל, עלייה של כ-16% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. פעילות המשכנתאות ברבעון הראשון הניבה רווח נקי של 81 מיליון שקל, המשקף תשואה להון של 14.8%.

 

מנכ"ל מזרחי טפחות אלי יונס ציין בהתייחס לשוק המשכנתאות: "מזרחי טפחות ממשיך להוביל את תחום ההלוואות לדיור, תוך התבססות על גישה שמרנית והגבלת הסיכון הספציפי בכל הלוואה באמצעות בחינה של מאפיינים שונים ובהם שיעור המימון, שיעור ההחזר ביחס להכנסה הקבועה של הלווה ויכולת הלווה לעמוד בהחזרים השוטפים גם בתרחישים של שינוי בריבית".

 

יונס ציין כי בשנתיים האחרונות, בעקבות הצעדים שנקט מזרחי טפחות לריסון הסיכון בתיק המשכנתאות, ירד בהדרגה שיעור ההלוואות שניתנו בשיעור מימון גבוה מסך תיק האשראי לדיור של הבנק עד ל-10.7% באשראי שניתן ברבעון הראשון של 2011. לדבריו, "בתקופה זו, שבה הונהגה במשק ריבית נמוכה, פעל הבנק לצמצם את היקף האשראי שניתן בריבית תמודת פריים: משיעור של 47% מתוך האשראי שניתן לפני שנה ועד שנתיים, עד לכ-34% באשראי שניתן ברבעון הראשון השנה, כשחלקו מגובה בביטוח אשראי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים